-Reklama- Baseny i chemia basenowa - sprawdź na Ceneo

Wielka księga uczuć – aktorzy czytają tę niezwykle pouczającą książkę

Każdy z nas chce jak najlepiej spędzać czas ze swoimi pociechami. Czytanie to jedna z najciekawszych propozycji na te wspólne dni kwarantanny. Razem z Teatrem Pinokio z Łodzi proponujemy wspólne czytanie książki Grzegorza Kasdepke "Wielka księga uczuć", która daje wiele cennych wskazówek na temat tego, jak radzić sobie z emocjami.

-Reklama-

Akcja #Zostańwdomu #SłuchajPinokia

Teatr Pinokio w Łodzi zaprasza do wspólnego słuchania „Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepkego. W ramach akcji #Zostańwdomu #SłuchajPinokia aktorzy Teatru Pinokio czytają krótkie opowiadania o przygodach grupy przedszkolaków – Bodzia, Grzesia, Rozalki – i ich wychowawczyni Pani Miłki.

Są to historie familijne, dla rodziców oraz dzieci  (grupa wiekowa 5-7 lat) o dużej wartości pedagogicznej i edukacyjnej. Każdy z rozdziałów pozwala zrozumieć, jaką funkcję pełnią uczucia, dlaczego nie należy ich ukrywać i jak je oswoić. #SłuchającPinokia będzie można poznać szeroką gamę emocji, począwszy od strachu, a skończywszy na tęsknocie. Wszystko to opowiedziane w sposób lekki, zabawny i niepozostawiający obojętnym.

Rozdział I TĘSKNOTA – czyta Piotr Osak

Rozdział II STRACH – czyta Natalia Wieciech

Rozdział III WSTYD – czyta Piotr Osak

Rozdział IV NUDA – czyta Małgorzata Krawczenko

Rozdział V ZAZDROŚĆ – czyta Hanna Matusiak

Rozdział VI GNIEW – czyta Łukasz Batko

Rozdział VII WSTRĘT – czyta Żaneta Małkowska

Rozdział VIII RADOŚĆ – czyta Łukasz Batko

Rozdział IX POCZUCIE KRZYWDY – czyta Żaneta Małkowska

Rozdział X MIŁOŚĆ – czyta Natalia Wieciech

Rozdział XI NIENAWIŚĆ – czyta Hanna Matusiak

Rozdział XII POGARDA – czyta Anna Sztuder-Mieszek

Rozdział XIII SMUTEK – czyta Łukasz Batko

Rozdział XIV POCZUCIE WINY – czyta Małgorzata Krawczenko

Rozdział XV SZCZĘŚCIE – czyta Hanna Matusiak

Rozdział XVI Żółta kartka, czyli o współczuciu – czyta Żaneta Małkowska

Rozdział XVII Słupek, czyli o sprawiedliwości – czyta Piotr Osak

Rozdział XVIII Drużyna, czyli o szacunku – czyta Hanna Matusiak

Rozdział XIX Trening, czyli o wytrwałości – czyta Łukasz Batko

Rozdział XX Przerwa, czyli o odwadze – czyta Natalia Wieciech

Rozdział XXI Mecz, czyli o uczciwości – czyta Małgorzata Krawczenko

Chcesz być na bieżąco z innymi ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi dla dzieci? Obserwuj Teatr Pinokio w Łodzi na facebooku


-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Te triki pozwolą ci utrzymać porządek w domu bez zbędnego wysiłku!

Utrzymanie porządku w domu może być czasochłonne i często wymaga dużego wysiłku. Jednak istnieje wiele trików i strategii, które mogą pomóc i...