-Reklama-

W zdrowym ciele zdrowy duch – znaczenie aktywności fizycznej w życiu dziecka

-Reklama-

We wrocławskim centrum handlowym Magnolia Park już 11 maja czeka Was Kideolo Fun&Create – wydarzenie, którego nie może ominąć żaden rodzic, opiekun, nauczyciel czy wychowawca! Szykuje się dzień pełen inspiracji, edukacji i zabawy, dedykowany rozwojowi dzieci i młodzieży.  

Aktywność fizyczna odgrywa niezastąpioną rolę w zdrowym rozwoju każdego dziecka – nie możemy o tym zapominać! To dzięki niej młody organizm nie tylko zyskuje siłę i elastyczność, ale również – a może wszystkim – czerpie korzyści emocjonalne i psychologiczne. Regularne ćwiczenia fizyczne przyczyniają się do korygowania wad postawy, wzmacniania mięśni oraz ogólnej sprawności, co jest niezwykle ważne w obecnym świecie, w którym dzieci spędzają coraz więcej czasu w pozycji siedzącej przed ekranami. Dbają także o dobre samopoczucie oraz są inwestycją w przyszłość. Czemu to tak istotne? 

Sprawne ciało – zdrowe podstawy z Kideolo Fun&Create 

Zdrowie dzieci w dużym stopniu zależy od ich aktywności fizycznej, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju – to żadna tajemnica, ale w pędzie codzienności zdarza nam się o tym zapominać. Regularne uprawianie sportu znacząco wpływa na poprawę sprawności fizycznej, siły mięśniowej i elastyczności, co jest kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnących problemów z wadami postawy u dzieci. Wady te często wynikają z niewłaściwej postawy podczas siedzenia – zarówno w szkole, jak i w domu, przy biurku czy przed komputerem. 

Aktywność fizyczna jest nieoceniona w korygowaniu tych problemów. Przykłady? Chociażby wzmocnienie mięśni grzbietu, brzucha oraz nóg, które są przecież niezbędne do utrzymania prawidłowej postawy. Szczególnie dobrze w tej roli sprawdza się pływanie, gimnastyka, taniec czy zajęcia ogólnorozwojowe – angażują różne grupy mięśniowe i uczą dzieci, jak utrzymywać ciało w odpowiedniej równowadze i symetrii. 

Jak znaleźć na to czas? Jednym z wystawców podczas Kideolo Fun&Create w Magnolia Park będzie organizacja Postawne dzieciaki, która prowadzi specjalistyczne zajęcia skierowane na poprawę ogólnej sprawności fizycznej oraz eliminację i profilaktykę wad postawy. Ich programy są tworzone przez specjalistów i dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci, co pozwala na skuteczne adresowanie specyficznych problemów, jak na przykład skolioza czy płaskostopie. Dzięki małym grupom instruktorzy mogą poświęcić więcej uwagi każdemu dziecku, zapewniając odpowiednią opiekę i kontrolę nad prawidłowym wykonaniem ćwiczeń. 

Wśród licznych atrakcji od Postawnych Dzieciaków znajduje się również prelekcja w strefie wiedzy, która z pewnością przyciągnie uwagę rodziców i opiekunów. Pod hasłem „Zapomnij o piłce nożnej i pływaniu – postaw na prawdziwy trening, który kompleksowo rozwija młody organizm„, eksperci zaprezentują innowacyjne podejście do aktywności fizycznej dla dzieci. Zamiast koncentrować się na tradycyjnych dyscyplinach sportowych, prelekcja będzie promować holistyczne podejście, uwzględniające różnorodne formy ruchu i ćwiczeń, które kompleksowo rozwijają młode ciała. Dzięki temu rodzice otrzymają nowe spojrzenie na możliwości aktywności fizycznej swoich dzieci oraz wskazówki, jak wprowadzić różnorodność i równowagę w treningach, wspierając wszechstronny rozwój ich potomstwa. 

Natomiast w strefie zajęć próbnych dzieci będa miały okazję wziać udział w warsztatch: Wyprostuj się! Trening siłowy dla dzieci czyli gimnastyka korekcyjna w nowoczesnym wydaniu z użyciem hantli i ketli. Próbka autorskiego programu treningowego zbuduje świadomość ruchową oraz będzie kształtować prawidłową postawę ciała u dzieci i młodzieży.  

Kolejnym partnerem wydarzenia w Magnolia Park jest Akademia Everest, gdzie dzieci i młodzież mogą rozwijać się w sferze aktywności fizyczne. Wystawca obecny na Kideolo Fun&Create, to grupa sceniczna, która od ponad 10 lat rozwija polską scenę kulturalną przełamując bariery pomiędzy teatrem tańca, cyrkiem i teatrem dramatycznym. 

W Akademii Everest dzieci i młodzież rozwijają się w nurcie pedagogiki cyrku. Jej misją jest rozwijanie i kształtowanie młodego człowieka poprzez stawianie mu wyzwań o charakterze sportowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój emocjonalny i artystyczny, tak by w przyszłości mógł stać się jednostką aktywną i czynnie biorącą udział w rozwijaniu kultury. Rozwój przebiega dwutorowo: uczestnicy zajęć poprawiają zdolności motoryczne, uczą się wyspecjalizowanych sztuk akrobatycznych, aerialowych i cyrkowych, jednocześnie rozwijając swoją wrażliwość i pracując nad dojrzałością wyrazu scenicznego. 

Akademia Everest podczas wydarzenia zapewnia dzieciom i młodzieży na terenie zewnętrznym niesamowite warsztaty akrobatyczne! Akrobatyka to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonałe zajęcie ogólnorozwojowe dla dzieci. Podczas zajęć z akrobatyki sportowej i powietrznej będą mogły rozwijać dużą motorykę, kontrolować swoje ciało i zdobywać nowe umiejętności, takie jak salta, przewroty i przerzuty. A wszystko to pod okiem wykwalifikowanej kadry! 

W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej przed ekranami elektronicznych urządzeń, aktywność fizyczna staje się kluczowa dla zdrowia i rozwoju dzieci. W tym kontekście pływanie wyróżnia się jako doskonała forma aktywności, łącząca ruch z przyjemnością oraz ogromnymi korzyściami dla rozwoju fizycznego i psychicznego najmłodszych. dla dzieci. Aquapark Wrocław oferuje nie tylko zabawę w wodzie, ale także szereg zajęć i atrakcji, które wspierają rozwój motoryczny i ogólną sprawność dziecka. Pływanie wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję oraz koordynację ruchową, jednocześnie zapewniając radość i relaks. Dla rodziców poszukujących alternatywnych sposobów aktywnego spędzania czasu z dzieckiem, basen w Aquaparku Wrocław to doskonały wybór. 

Dbając o emocje – sport jako antydepresant 

W zdrowym ciele zdrowy duch! Regularny wysiłek fizyczny wyzwala endorfiny, nazywane także hormonami szczęścia – mają one naturalne właściwości antydepresyjne. Dzieci, które regularnie uczestniczą w zajęciach sportowych, często wykazują niższy poziom stresu, są bardziej zrelaksowane i generalnie: szczęśliwsze. Sport może także służyć jako zdrowy sposób na radzenie sobie z emocjami, co jest szczególnie ważne w okresie, gdy dzieci przechodzą różne etapy rozwoju emocjonalnego. Dorośli też mogą na nim wiele skorzystać! 

Dyscyplina i odkrywanie talentów 

Zajęcia sportowe uczą dzieci dyscypliny i konsekwencji, pokazując, jak ważna w dorosłym życiu jest determinacja i pracowitość. Przez sport dzieci mogą odkrywać swoje ukryte talenty i zainteresowania, co może przekształcić się w życiową pasję lub nawet całą przyszłą karierę. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że nie każde dziecko musi aspirować do bycia profesjonalnym sportowcem. Zajęcia sportowe, by spełniły swoją funkcję, muszą być dostosowane do ich indywidualnych preferencji i możliwości. 

Sport bez presji – znajdźmy radość w ruchu 

Kluczem do wprowadzenia dziecka w świat sportu jest znalezienie takiej aktywności, która sprawia mu przyjemność. Nie chodzi o to, by każde dziecko stało się drugim Lewandowskim, ale o to, by znalazło radość i satysfakcję w ruchu, niezależnie od wybranej dyscypliny. Jak to zrobić? Najlepiej oddać się w ręce ekspertów: Postawne Dzieciaki to przykład organizacji, która promuje podejście skoncentrowane na przyjemności i korzyściach płynących z aktywności, zamiast na wynikach i konkurencji. Akademia Everest to nie tylko przestrzeń artystyczna, ale także miejsce, gdzie dzieci i młodzież rozwijają nie tylko swoje umiejętności sceniczne, ale także wartościowe cechy charakteru.  

Podsumowanie 

Aktywność fizyczna ma nieocenione znaczenie w harmonijnym rozwoju dziecka. Nie tylko wspiera zdrowie fizyczne poprzez budowanie siły i koordynacji, ale także przyczynia się do stabilności emocjonalnej i psychicznej. Podczas wydarzenia Kideolo Fun&Create wprowadzimy dzieci w świat sportu skupiają się na zabawie i rozwoju – w opozycji do rywalizacji i presji. Spotkacie się z pasjonatami edukacji z którymi wymienicie doświadczenia i znajdziecie pełno inspiracji i ciekawych zajęć dla dzieci.  

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ 

Kiedy? 11 maja I 11:00-19:00 

Gdzie? Magnolia Park, Wrocław  

Wstęp bezpłatny 

Więcej o wydarzeniu możecie przeczytać na facebooku.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również