-Reklama- Baseny i chemia basenowa - sprawdź na Ceneo

W końcu polubiłam prasowanie! Recenzja parownicy i żelazka 2w1 Deerma HS300

Na wstępie od razu się przyznam - prasowanie nigdy nie było moją ulubioną czynnością. Teraz się okazuje, że to wszystko zależy od sprzętu, jaki się posiada! Zobaczcie, co ostatnio wpadło mi w ręce!

-Reklama-

Generalnie jestem ogromną entuzjastką urządzeń 2w1. Obecna technologia i możliwości sprawiają, że naprawdę doskonale spełniają one swoją funkcję, a do tego nie zajmują zbyt dużo miejsca. Dziś chciałabym wam zaprezentować urządzenie, które skradło moje serce. Od dawna słyszałam o parownicach – koleżanki mówiły mi, że świetnie sprawdzają się do odświeżania ubrań – to ważne teraz na wiosnę – kiedy zmieniamy garderobą. Poza tym, można nimi odświeżać pluszowe zabawki dziecięce, narzuty na łóżko, czy zasłony. Jeśli temat was interesuje, zobaczcie trochę więcej o parownicy i żelazku 2w1 Deerma HS300.

Co znajdziemy w zestawie?

Oprócz samego urządzenia, w zestawie znajdziemy minideskę, do prasowania małych elementów garderoby, pojemniczek na wodę (ułatwiający napełnienie zbiornika w urządzeniu), specjalną końcówkę-nakładkę umożliwiającą usuwanie włosów z ubrań, a także ich odświeżanie.

Na samym wstępie uwagę moją zwróciła moc urządzenia – 1000W, czyli mniej niż klasyczne żelazko. Okazało się jednak, że pomimo pobierania mniejszej mocy, jest ono tak samo wydajne jak tradycyjne żelazko, a dużo bardziej kompaktowe i poręczne.

Uruchomienie i przygotowanie sprzętu

Pojemnik na wodę znajduje się w dolnej części (korpusie) żelazka i łatwo można go (jednym ruchem) wyjąć. Odbezpieczamy silikonową zatyczkę i nalewamy wody. Warto użyć do tego specjalnej wody demineralizowanej, dzięki czemu urządzenie będzie nam służyło na dłużej.

Pojemniczek jest dosyć duży, jak na tak małe i poręczne urządzenie, bo ma 160ml. Wystarczyło to na wyprasowanie kilku ubrań i dwóch zasłon.

Zanim zaczniemy prasować, podłączamy urządzenie i obserwujemy niebieską kontrolkę – kiedy pulsuje, urządzenia nagrzewa się, gdy świeci stałym światłem – jest gotowe do używania. Warto dodać, że nagrzewanie następuje bardzo szybko – jak podaje producent – 35 sekund. Trzeba być ostrożnym!

Funkcja prasowania

Zacznijmy od funkcji prasowania. Parownica i żelazko 2w1 Deerma HS300 ma dwie opcje prasowania. Możemy prasować albo na płasko albo w pionie. Kiedy chcemy prasować na płasko, czubek na części prasującej musi być na górze, kiedy chcemy prasować w pionie, obracamy górną część urządzenia o 180 stopni. W trybie prasowania na płasko, końcówka dyszy parowej jest skierowana ku górze. Para wtedy jest odprowadzana z górnego i dolnego otworu wylotowego.

Funkcja parowania

Aby przejść do funkcji pionowego prasowania, należy obrócić część pracującą w kierunku, w którym pokazuje strzałka aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Wtedy urządzenie jest gotowe do pracy w pionie. W trybie prasowania w pionie, końcówka dyszy parowej jest skierowana w dół, a para jest odprowadzana tylko z otworu na górnym końcu.

Pamiętajmy, by powierzchnię prasującą przestawić zanim włączymy urządzanie i nagrzeje się. Grozi to poparzeniem!

Bardzo ważną cechą tego urządzenia jest to, że parownica jest lekka. Dzięki temu nie mamy problemów z jej utrzymaniem. Poprzednie urządzenie, które miałam było tak ciężkie, że po kilku minutach pracy, musiałam robić przerwy, bo nie mogłam go utrzymać. Tu jest zupełnie inaczej. Wszystko idzie łatwo, gładko i przyjemnie!

Parownicy użyłam także do odświeżenia zasłon. Okazało się także, że doskonale poradziła sobie także z drobnymi zagnieceniami.

Dodatkowa funkcja usuwania włosów i zagnieceń z ubrań

Obecność tej szczotki w zestawie bardzo mnie ucieszyła! Wiecie dlaczego? Mamy w domu psa i kota! Chyba dalsze wyjaśnienia są zbędne? Ta szczotka to rewelacyjny pomysł – podczas odświeżania ubrania, zbierane jest włosie i wszelkiego rodzaju pyłki z ubrań. Szczotkę zastosowałam także na kanapie – mimo że nie wymaga ona prasowania, sierść usunęła się znakomicie.

Do cięższych zagnieceń podczas prasowania na płasko, warto użyć także pary. Efekt będzie znacznie lepszy!

Artykuł powstał we współpracy z marką Deerma.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Ekscytujące pomysły na aranżację pokoju dziecięcego. Jakie wnętrze pokocha Twoja pociecha?

Urządzasz pokój dziecięcy? Twoim zadaniem jest stworzenie miejsca, które będzie bezpiecznym azylem, a zarazem krainą nieskończonych możliwości. Jakie pomysły na aranżacje mogą zainteresować Twoje dziecko? Przedstawiamy trzy propozycje: dla małej fanki cukierkowych kolorów, dla przyszłego piłkarza oraz dla młodego odkrywcy natury.

Utrata wagi w ciąży – czy to normalne?

Ciąża to czas, w którym kobieta zwykle przybiera na wadze, aby zapewnić odpowiednie warunki rozwoju dziecka. Jednak niektóre kobiety mogą zauważyć, że tracą na wadze w ciąży, co może być niepokojące. Czy utrata wagi w ciąży jest normalna? Czy może być szkodliwa dla matki i dziecka? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.