-Reklama-

W czym powinien spać niemowlak? Czym przykrywać dziecko?

Sen to bardzo ważna część życia każdego człowieka - szczególnie takiego, który dopiero co przyszedł na świat! Nie każdy wie, że noworodek potrafi przespać aż 20 godzin w ciągu doby, a jeszcze 6-miesięczny niemowlak potrzebuje przeciętnie 15 godzin snu. Odpowiednia pościel powinna być więc sprawą kluczową zarówno dla malucha, jak i jego opiekunów.

-Reklama-

Sen to bardzo ważna część życia każdego człowieka – szczególnie takiego, który dopiero co przyszedł na świat! Nie każdy wie, że noworodek potrafi przespać aż 20 godzin w ciągu doby, a jeszcze 6-miesięczny niemowlak potrzebuje przeciętnie 15 godzin snu. Odpowiednia pościel powinna być więc sprawą kluczową zarówno dla malucha, jak i jego opiekunów.

Kiedy niemowlę nie chce zasnąć

Wiele rodziców doświadczyło tego uczucia niemocy. Przeczytaliśmy przecież tyle bestsellerowych podręczników, zaobserwowaliśmy dziesiątki parentingowych kont na Instagramie, skonsultowaliśmy potencjalne problemy ze specjalistami jeszcze w trakcie ciąży… a niemowlak nadal nie chce spać. Zamiast obwiniać się o bycie najgorszym rodzicem na świecie, powinniśmy zastanowić się nad powodem tej bezsenności.

Okazuje się, że najczęstszym powodem problemów podczas zasypiania jest po prostu niewygoda. Być może temperatura pomieszczenia, w którym przebywa Twoje dziecko jest za wysoka, a kocyk, którym je przykrywasz, podrażnia jego skórę. Dziś wyjaśniamy, w czym powinno spać niemowlę!

W czym powinien spać niemowlak?

Choć decyzja ta ma wady i zalety, wiele rodziców decyduje się na wspólne spanie z maluchem, czyli tzw. co-sleeping. Rozwiązanie jest praktyczne, a do tego pozytywnie wpływa na rozwój więzi między rodzicem i dzieckiem. Z drugiej strony: istnieje całkiem poważne ryzyko nieumyślnego przygniecenia noworodka.

Poniżej znajdziesz produkty, które pomogą Ci zadbać o zdrowie i komfort maleństwa. Wszystkie z nich stanowią bezpieczniejszą alternatywę dla kocyków, okryć i kołderek, które zwiększają ryzyko wystąpienia tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej.

Czym przykrywać dziecko?

ROŻEK
To najlepsze okrycie dla noworodków. Rożki często wykonane są z miłych w dotyku materiałów, a do tego pozwalają ciasno otulić dziecko, nie ograniczając mu swobody ruchów.

OTULACZ
Ciasno zwinięty otulacz powinien sprawić, że maleństwo poczuje się jak u mamy w brzuszku. Opatulenie w miękki i miły materiał to świetny sposób na szybkie ululanie do snu!

ŚPIWOREK
Sprawdzi się dla maluchów w różnym wieku. Okrycia różnią się między sobą sposobami zapięcia, mogą występować w wariancie z rękawkami lub bez. Ale co najważniejsze: śpiworek szczelnie otuli Twoje dziecko, stwarzając przyjemne i bezpieczne warunki snu.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również