-Reklama-

Torba do szpitala – w jaki sposób ją spakować?

Torba do szpitala - wiesz już, co powinno się w niej znaleźć. Pora teraz poznać wskazówki w jakiej kolejności i jak ułożyć w niej rzeczy.

-Reklama-

Torba do szpitala – wiesz już, co powinno się w niej znaleźć. Pora teraz poznać wskazówki w jakiej kolejności i jak ułożyć w niej rzeczy.

Torba do szpitala – jeśli termin twojego porodu zbliża się wielkimi krokami, pewnie ten temat jest jednym z tych najczęściej poruszanych. Nie będziemy już wymieniać tego, co powinno się w torbie znaleźć, bo o tym już było.

Torba do szpitala – co tak naprawdę powinno się w niej znaleźć?

Zajmiemy się tym, w jaki sposób, czyli w jakiej kolejności spakować poszczególne rzeczy, by podczas pobytu w szpitalu nic nas nie zaskoczyło i żebyśmy mogły zająć się tym, co naprawdę istotne.

Jedna torba czy dwie?

Oto jest pytanie. Podstawowe. Czy oddzielnie spakować rzeczy dla siebie i w innej torbie dla dziecka. Ja jestem zwolenniczką tego, by jednak oddzielić rzeczy własne od tych dziecięcych – to tak dla lepszej organizacji. Nie muszą być to od razu dwie walizki, ale rzeczy dla dziecka można spakować np. w mniejszą torbę i całość włożyć do dużej.

Torba do szpitala pełna gotowych zestawów

I tu taka dodatkowa przydatna porada: jeśli chodzi o rzeczy dla dzieci, warto przygotować sobie specjalne zestawy (ubranek zakładanych jednocześnie np. kaftanik, śpiochy itd., plus do tego pielucha na zmianę i np. jedna pielucha tetrowa do podkładnia, w razie ulania itd.). Dzięki temu, wszystko będziemy mieć pod ręką. Zobacz jak wyglądają takie zestawy i jak je przygotować: Sprytne rozwiązania dla mam (tu, co prawda dla dzieci starszych, ale to rozwiązanie sprawdzi się na pewno jeszcze lepiej na samym początku, kiedy nie będziesz miała wprawy w ubieraniu dziecka).
Szczególnie, kiedy rodzimy pierwszy raz, mamy słabe pojęcie o tym, co będzie się działo w szpitalu, dlatego przypominamy też listę rzeczy zupełnie zbędnych – spakujemy je i przywieziemy z powrotem do domu.

Tych 10 rzeczy nie bierz na porodówkę!

No to zaczynamy – zajrzyjmy co mamy w torbie i w jakiej kolejności spakować rzeczy do szpitala. Pakując torbę pamiętaj przede wszystkim o tym, że twój pobyt w szpitalu będzie miał kilka etapów: przyjęcie do szpitala, sam poród, czas po porodzie.

  • wszelkie dokumenty potrzebne do porodu oraz wyniki badań – musisz mieć przy sobie – będę sprawdzane na izbie przyjęć
  • woda do picia – podczas pobytu w szpitalu będą ci potrzebne duże jej ilości – zapewne będziesz spragniona podczas samego porodu, po porodzie warto dużo pić dla rozbudzenia laktacji. Na początek zostaw sobie jedną butelkę, gdzieś pod ręką
  • koszula – choć powinnaś ich zabrać 2,3 sztuki – tylko jedną zostaw sobie na wierzchu, pozostałe mogą być głębiej włożone, choć też widoczne. Pierwszą zmienisz zaraz po porodzie – dobrze, żeby twój partner lub osoba ci towarzysząca wiedziała, gdzie się ona znajduje (podobnie jak wszystkie inne rzeczy – ja swojemu partnerowi opisałam wszystko dokładnie, łącznie z graficzną rozpiską – nigdy nie wiedział, które to body, pajace i śpiochy)
  • wkłady poporodowe – niech nie zmyli cię nazwa! Jeśli twój poród zacznie się od odejścia (sączenia) wód, będziesz używać ich jeszcze przed porodem
  • kosmetyczka – pewnie pierwszy prysznic (jeśli nie rodzisz w wodzie), będzie cię czekał dopiero po porodzie. Warto jednak przygotować sobie gumkę do włosów czy coś do nawilżania ust.

I na koniec jeszcze ciekawostka – zobacz jak torbę do szpitala pakują mamy w różnych częściach świata. Po lekturze tego tekstu, przejrzyj jeszcze raz swoją torbę i zobacz, czy na pewno te wszystkie „niezbędne” rzeczy są ci potrzebne?

Jak wygląda wyprawka do porodu na całym świecie?

autor: jaga
foto: foter.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

W końcu polubiłam prasowanie! Recenzja parownicy i żelazka 2w1 Deerma HS300

Na wstępie od razu się przyznam - prasowanie nigdy nie było moją ulubioną czynnością. Teraz się okazuje, że to wszystko zależy od sprzętu, jaki się posiada! Zobaczcie, co ostatnio wpadło mi w ręce!

Jakie produkty zbożowe podawać dziecku?

Produkty zbożowe są jedną z podstawowych grup produktów spożywczych, które lądują na naszych talerzach. Do tej grupy zaliczymy m.in. kasze, makarony, pieczywo...

Wygraj złoty naszyjnik z literką imienia Twojego dziecka!

W zamian za zakupy NAN rozdaje super prezenty. Do wygrania między innym złote naszyjniki z literkami od firmy YES.

Nie bójmy się powiedzieć, że dzieci można odchudzać! Tak, można!

Wiecie, że Polska jest na czele europejskich Państw, a nawet na świecie, jeśli chodzi o alarmujący wzrost otyłości u naszych dzieci? Widać to nawet...

Emolienty – dlaczego są tak popularne w pielęgnacji dzieci?

Emolienty to preparaty, które mają silne działanie nawilżające. Najczęściej stosowane są w przypadku skóry przesuszonej, wykazującej objawy AZS lub łuszczycy. Czy emolienty rzeczywiście są skuteczne? Czy są dla każdego? Jak je stosować?