-Reklama-

Tęczowe dziecko – dlaczego nazywamy tak niektóre dzieci?

-Reklama-

Do rozpowszechnienia tego pojęcia przyczyniła się Meghan Markle, która jakiś czas temu otwarcie przyznała się do tego, że jest matką tęczowego dziecka. Co w ogóle znaczy to pojęcie i dlaczego niektóre dzieci nazywamy tęczowymi?

Tęczowe dzieci – skąd się wzięło to pojęcie?

Zacznijmy od samego symbolu tęczy. To zjawisko atmosferyczne, które pojawia się zwykle po burzy lub ulewnym deszczu. Jest symbolem nadziei na lepsze i poprawy dotychczasowego życia. Takie właśnie znaczenie ma pojęcie „tęczowych dzieci” – są to dzieci, które przyszły na świat po utracie przez ich rodziców wcześniejszego dziecka np. po poronieniu.

Utrata ciąży czy śmierć dziecka po urodzeniu jest bardzo bolesnym doświadczeniem. Wiele rodziców, by choć trochę przyćmić rozpacz po tej stracie, szybko stara się o następne dziecko. Jeśli kolejna ciąża zakończy się szczęśliwie, to takie dziecko nazywane jest właśnie tęczowym.

Wsparcie innych mam

Pod hasłem „tęczowego dziecka” w internecie można znaleźć wiele grup dla mam, w których dzielą się one swoimi doświadczeniami. Możemy przeczytać wiele historii kobiet, które naprawdę wiele przeszły. Można tam też uzyskać – tak potrzebne po takich ciężkich przeżyciach – wsparcie.

Tęczowe dzieci – symbol spełnionego oczekiwania

Tęczowe dzieci są dla ich rodziców szczególne. To dzieci wyczekane, upragnione. Pojawienie się ich na świecie może choć w niewielkim stopniu pomóc poradzić sobie z traumą jaką jest utrata dziecka. Wiele znanych osób otwarcie mówi o tym, dając tym samym innym rodzinom nadzieję na pozytywne zakończenie ich starań. Tęczowe dzieci to dar, za który są wdzięczni.

Otwarcie o swoich poronieniach mówi wspomniana już Meghan Markle, ale też Michelle Obama. W Polsce Joanna Koroniewska czy Ola Żebrowska. Na świecie znani są także ojcowie, dla których strata dziecka nie jest tematem tabu. Do najbardziej znanych należą chyba Boris Johnson czy Mark Zuckerberg.

Wspólne święto tęczowych dzieci

Na całym świecie tęczowe dzieci mają też swoje święto. Dzień Tęczowych Dzieci przypada na 22.08.

W kontekście tego tematu ważną datą jest także 15 października. W tym dniu obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Odbierz darmową bransoletkę! Liczy się kolejność zgłoszeń!

Kolejna niezwykła okazja dla wszystkich mam! Bebiko właśnie rozdaje piękne bransoletki ze złotymi serduszkami. Zgłoś się po swoją!

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.