-Reklama-
-Reklama-

Tęczowe dziecko – dlaczego nazywamy tak niektóre dzieci?

-Reklama-

Do rozpowszechnienia tego pojęcia przyczyniła się Meghan Markle, która jakiś czas temu otwarcie przyznała się do tego, że jest matką tęczowego dziecka. Co w ogóle znaczy to pojęcie i dlaczego niektóre dzieci nazywamy tęczowymi?

Tęczowe dzieci – skąd się wzięło to pojęcie?

Zacznijmy od samego symbolu tęczy. To zjawisko atmosferyczne, które pojawia się zwykle po burzy lub ulewnym deszczu. Jest symbolem nadziei na lepsze i poprawy dotychczasowego życia. Takie właśnie znaczenie ma pojęcie „tęczowych dzieci” – są to dzieci, które przyszły na świat po utracie przez ich rodziców wcześniejszego dziecka np. po poronieniu.

Utrata ciąży czy śmierć dziecka po urodzeniu jest bardzo bolesnym doświadczeniem. Wiele rodziców, by choć trochę przyćmić rozpacz po tej stracie, szybko stara się o następne dziecko. Jeśli kolejna ciąża zakończy się szczęśliwie, to takie dziecko nazywane jest właśnie tęczowym.

Wsparcie innych mam

Pod hasłem „tęczowego dziecka” w internecie można znaleźć wiele grup dla mam, w których dzielą się one swoimi doświadczeniami. Możemy przeczytać wiele historii kobiet, które naprawdę wiele przeszły. Można tam też uzyskać – tak potrzebne po takich ciężkich przeżyciach – wsparcie.

Tęczowe dzieci – symbol spełnionego oczekiwania

Tęczowe dzieci są dla ich rodziców szczególne. To dzieci wyczekane, upragnione. Pojawienie się ich na świecie może choć w niewielkim stopniu pomóc poradzić sobie z traumą jaką jest utrata dziecka. Wiele znanych osób otwarcie mówi o tym, dając tym samym innym rodzinom nadzieję na pozytywne zakończenie ich starań. Tęczowe dzieci to dar, za który są wdzięczni.

Otwarcie o swoich poronieniach mówi wspomniana już Meghan Markle, ale też Michelle Obama. W Polsce Joanna Koroniewska czy Ola Żebrowska. Na świecie znani są także ojcowie, dla których strata dziecka nie jest tematem tabu. Do najbardziej znanych należą chyba Boris Johnson czy Mark Zuckerberg.

Wspólne święto tęczowych dzieci

Na całym świecie tęczowe dzieci mają też swoje święto. Dzień Tęczowych Dzieci przypada na 22.08.

W kontekście tego tematu ważną datą jest także 15 października. W tym dniu obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Te nietypowe imiona możesz nadać dziecku w Polsce!

Wiemy dobrze, jak surowa w ocenie bywa Rada Języka Polskiego w kwestii nadawanych dzieciom imion. Ale jak się okazuje, lista imion dozwolonych stale się powiększa i dziś możemy nazwać swoją pociechę nawet bardzo nietypowo. I będzie to zgodne z prawem.

Szukasz klimatycznego gadżetu dla gracza? Sprawdź, dlaczego lampa led 3D może przypaść mu do gustu!

Czasami pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby, może stanowić niemały problem. Zwykle chcemy podarować komuś coś wyjątkowego, co przypadnie mu do gustu i będzie chętnie wykorzystywane. Co można kupić miłośnikowi gier, aby sprawić mu przyjemność? Zamiast tytułu, który już może gościć w jego bibliotece gier spraw mu gadżet kojarzący się z hobby, np. lampę LED 3D. Sprawdź, dlaczego to idealne rozwiązanie dla gracza!

Dziecko często choruje – na co zwrócić uwagę? Odpowiada pediatra

Choroba dziecka zawsze budzi niepokój rodziców. Tym większy, kiedy dziecko choruje zbyt często. Co wtedy robić?

Czy zabawki mogą wpływać na rozwój sensoryczny malucha?

Zabawki sensoryczne na przełomie ostatnich lat zyskują na popularności. Dzieci je uwielbiają za to, że mogą ich dotykać, wkładać do buzi i bez umiaru doświadczać. Rodzice zaś doceniają kilka momentów spokoju, kiedy maluch jest nimi pochłonięty. Zabawki sensoryczne dają nam możliwość nie tylko oddechu, ale przede wszystkim wsparcia rozwoju malucha. Jednak czym dokładnie są, kiedy najlepiej je wprowadzić i jak wybrać te odpowiednie spośród wielu dostępnych na rynku? O tym wszystkim rozmawiamy z Magdaleną Zujewicz, fizjoterapeutką i ekspertką marki Canpol babies.

Kim powinno być moje dziecko w przyszłości? Przede wszystkim zawodowo szczęśliwe

Wybór zawodu jest wyzwaniem, nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. Pierwszą przyszłościową decyzję dziecko musi podjąć już w szkole podstawowej, kolejną tuż po maturze. Kiedy jednak decyduje kim, zostanie w przyszłości? Okazuje się, że nawet i w przedszkolu. Co więcej, badania mówią, że tylko 18 proc. Polaków pracuje w zawodzie wybranym w liceum. Jak zatem zdać egzamin z rodzicielskiego wsparcia w wyborze zawodu?