-Reklama-
teddyeddie

Moje dziecko zmarło – nie mogę się z tym pogodzić…

Śmierć dziecka to najgorsze, co może się przydarzyć. Jeśli coś was niepokoi, zawsze naciskajcie na lekarzy! To wasze prawo.

-Reklama-

Śmierć dziecka to najgorsze, co może się przydarzyć. Jeśli coś was niepokoi, zawsze naciskajcie na lekarzy! To wasze prawo.

To bardzo trudny temat, pomimo tego że mam już dwójkę cudownych dzieci i jestem w ciąży po raz kolejny, ciągle myślę o moim aniołku. W 2009 roku urodziłam martwa córeczkę, przeżyłam to bardzo, bo ciąża była donoszona a do ostatniego dnia wszystko było dobrze. Córka urodziła się równo 8 dni po terminie. Mam ogromny żal do lekarzy i nadal nie umiem zrozumieć dlaczego zostałam tak potraktowana i dlaczego nikt mi nie pomógł, gdy można było jeszcze coś zrobić. Ciąża i poród prowadzone były w Anglii. Przez całą ciążę zmagałam się z nadciśnieniem i cukrzycą ciążowa. Byłam pod stałą opieką, po 30. tygodniu wizyty miałam co tydzień. Po terminie u położnej byłam co dwa dni, tak samo jak na ktg (chodziłam do szpitala co drugi dzień). 7 dni po terminie – na wizycie położna zaproponowała masaż szyjki macicy na przyspieszenie porodu. Po tym zabiegu wieczorem zaczęły pojawiać się skurcze, ze względu na problemy w ciąży przy skurczach co 6-7 minut pojechałam do szpitala. Niestety w szpitalu nie chcieli mnie przyjąć (wiedząc o cukrzycy, nadciśnieniu i wcześniejszych poronieniach). Czekałam w izbie przyjęć 4 godziny, aż wreszcie mnie przyjmą, miałam ochotę się rozpłakać z bezsilności. Gdy wreszcie mnie przyjęli, nie zostałam podpięta pod ktg, dziecko nie było w żaden sposób monitorowane. Mimo to, byłam pewna że wszystko jest w porządku – rano u położnej słyszałam bicie serca mojego maluszka. Po 5 godzinach od przyjęcia mnie na oddział urodziłam. Córka nie płakała, natychmiast ją zabrali, miałam ochotę wstać i iść zobaczyć moją małą, ale wszystko mnie bolało. Po kilku minutach położne i lekarz powiedzieli, że nic nie da się zrobić, że dziecko urodziło się po prostu martwe i czasem tak się zdarza. Wtedy wpadłam w szał, to była ich wina, kilka godzin wcześniej wszystko było dobrze, a nagle mój dzidziuś nie żyje… Po porodzie prosiłam żeby dali mi córkę, zostałam z nią sama, tulilam ją chyba godzinę, niestety nie ruszyła się nawet. Nigdy tego nie zapomnę. Płacze nadal po nocach, mimo że minęło tyle czasu. Do tej pory toczą się sprawy w sądzie przeciw lekarzom, otrzymałam opinie z Londynu i kilku innych miejsc i według nich to wina lekarzy, nie powinni tyle czekać.
Kochane mamy mam nadzieję, że nigdy wam nie przytrafi się nic podobnego. Jeżeli miało to miejsce walczcie o swoje prawa!

foto: Helga Weber / Foter / CC BY-ND

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Lekcje samobadania piersi w szkołach – Avon startuje z 2. edycją programu Normalne, że ich dotykam

Jak pokazuje najnowsze badanie Boob Census 2023i, przeprowadzone dla Avon, 34% polskich nastolatek czuje dyskomfort rozmawiając z rodziną na temat zdrowia piersi, a aż 57% twierdzi, że nie ma dostatecznej wiedzy w zakresie samobadania i rozpoznawania niepokojących symptomów. Jednocześnie 75% dziewcząt wskazuje, że jest to ważna kwestia i deklaruje zainteresowanie tematem, jeśli będzie poruszony w szkole. Na tę potrzebę zdobywania wiedzy przez młodych odpowiada Avon, który razem z partnerami – Fundacją Rak’n’Roll i Kliniką Ginekologiczną Gini, startuje z drugą edycją ogólnopolskiej kampanii o zdrowiu i samobadaniu piersi –Normalne, że ich dotykam.

Kupiliście zabawkę Fisher-Price? Należy wam się 40 złotych zwrotu!

Smyk ogłosił nową akcję dla swoich klientów. Ten, kto kupi zabawkę Fisher-Price, otrzyma zwrot 40 złotych na konto. Zabawki...

Podwójna macica – co to jest i jak wpływa na ciążę?

Podwójna macica to wada wrodzona, która polega na nieprawidłowym połączeniu się dwóch przewodów Mullera, z których powstają narządy rozrodcze u płci żeńskiej. W efekcie kobieta ma dwie oddzielne macice, każda z własną jamą, szyjką i jajowodem. Podwójna macica występuje u około 0,1-0,5% kobiet i może być przyczyną niepłodności lub powikłań ciążowych. Jak rozpoznać podwójną macicę, jak przebiega ciąża z tą wadą i jakie są możliwości leczenia?

Odwodnienie u niemowląt – objawy, skutki i postępowanie

Nawadniania dziecka trzeba pilnować zawsze – szczególnie w czasie choroby czy upałów. Zdarza się jednak, że niewystarczająca ilość płynów powoduje odwodnienie u niemowląt. Co w konsekwencji może być dla niego niebezpieczne i zagrażające jego życiu. Jak zatem rozpoznać ten groźny dla zdrowia stan? Jakie mogą być skutki odwodnienia maluszka ? Na te i inne pytania odpowiada w materiale położna Natalia Marcinów laureatka konkursu „Położna na medal”.

Cytologia – badanie, które może uratować życie

Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie wczesnego stadium raka szyjki macicy - jednego z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Dzięki regularnemu wykonywaniu cytologii można zapobiec rozwojowi choroby lub podjąć skuteczne leczenie na czas. Co warto wiedzieć o cytologii i dlaczego jest tak ważna?