-Reklama-

Sprzęty, które powinna mieć w domu każda mama

-Reklama-

Nie ma co ukrywać, że rodzicielstwo to jedna z najbardziej wymagających ról życiowych. Codziennych obowiązków jest tak dużo, że samemu naprawdę ciężko to wszystko ogarnąć. Pamiętajmy, że oprócz samej opieki nad dzieckiem, która sama w sobie jest bardzo absorbująca, mama lub tata musi także zadbać o to, by w domu był porządek, by zakupy były zrobione a także ugotowany obiad. Dlatego też warto zrobić wszystko, by sobie wszystkie te czynności ułatwiać.

Na szczęście żyjemy w takich czasach, że dostępność sprzętów ułatwiających codzienne czynności jest naprawdę bardzo duża. Warto z tych możliwości korzystać, by mieć więcej czasu na to, co naprawdę istotne – na czas spędzony wspólnie z rodziną.

Dom pod kontrolą

Opieka nad dzieckiem wymaga od nas naprawdę dużo czasu. Naszą propozycją, która skraca znacznie czas na domowe obowiązki jest iRobot Roomba i7. To odkurzacz, który tak naprawdę sam sprząta, a na dodatek sam wraca do bazy. Prawdą jest, że tego typu odkurzacz to duży wydatek, natomiast w przypadku małych dzieci, na inwestycja naprawdę się opłaca. Tego typu urządzenie polecane jest szczególnie w domach, w których mieszkają mali alergicy i codzienne odkurzanie to norma. Taki odkurzacz to naprawdę w pełni zautomatyzowany sprzęt, który uczy się mapy naszego domu, by rozpoznać i dotrzeć do wszystkich jego zakamarków. Taki sprzęt sprawdzi się także w domach, w których oprócz dzieci, mieszkają także zwierzaki, a już na pewno będzie konieczny, kiedy dziecko jest na etapie raczkowania i poznawania wszystkich kątów.

Kiedy w domu jest taki sprzęt, możemy zapomnieć o odkurzaniu na długie tygodnie, ponieważ odkurzacz automatyczny, oprócz tego, że sam odkurza mieszkanie, to jeszcze automatycznie opróżnia pojemnik na brud do stacji.

Odkurzanie i zmywanie

Jeśli obawiacie się, że kupno odkurzacza za bardzo obciąży wasz domowy budżet, warto pamiętać, że tego typu odkurzacze występują także w znacznie tańszych wersjach. Zresztą ich zróżnicowanie jest nie tylko pod względem cenowym, ale także pod względem funkcji i opcji, które posiadają. Część z tych odkurzaczy np.  Xiaomi Mi Robot Essential, posiada także funkcję mopowania, co znacznie ułatwia sprzątanie i odświeżanie podłogi. Fajną funkcją, na którą zwróciliśmy uwagę w tego typu sprzętach jest umiejetność omijania przeszkód. Wszyscy doskonale wiemy, że w domu, w którym mieszkają dzieci, nie jest trudno o porzucone zabawki na podłodze np. klocki. Co ciekawe, odkurzacze radzą sobie ze wszystkimi rodzajami powierzchni – czy to będą panele, czy płytki – nie ma znaczenia.

Wiekszością funkcji w takim odkurzaczu można sterować za pomocą smartfona lub poleceniem głosowym. Bardzo fajną funkcją jest także programowanie czasu sprzątania – możemy np. ustawić, by sprzątanie odbywało się w czasie, kiedy jesteśmy na spacerze lub z wizytą u znajomych. Odkurzacze pracują na tyle cicho, by móc ustawić sprzątanie np. podczas poobiedniej drzemki.

Odkurzacze sprzątające to naprawdę w pełnie zmechanizowane i zautomatyzowane urządzenia. Ogarnianie codziennych czynności z nimi naprawdę jest dużo łatwiejsza. To jeden z tych sprzętów, w który naprawdę warto zainwestować.

Dziecko przede wszystkich

Przejdźmy jednak do urządzeń przeznaczonych stricte dla dzieci.

Ze sprzętów elektronicznych, które ułatwiają macierzyństwo na pewno na pierwszym miejscu pojawia się termometr. Tego urządzenia nie powinno zabraknąć w rodzinie, w której jest dziecko.

Dzieci często chorują – to fakt niezaprzeczalny. Szczególnie w dzisiejszych czasach, warto mieć dobrej klasy sprzęt, który: po pierwsze, nie będzie fałszował wyników pomiaru (zaniżał ani zawyżał temperatury ciała), po drugie – sam pomiar nie będzie za bardzo skomplikowaną czynnością. W przypadku małych dzieci, podstawą jest, by termometr mierzył temperaturę bezdotykowo – to najwygodniejsza forma. Małym dzieciom czasem ciężko jest wytłumaczyć, że mają się nie ruszać w czasie pomiaru temperatury lub trzymać urządzenie przez określony czas np. pod pachą.

Najlepszy, w przypadku małych dzieci, ale też starszych, które zwykle nie mają czasu na inne czynności niż zabawa, będzie termometr bezdotykowy. W przypadku takiego urządzenia, także mamy kilka opcji – miejsc, z których pobierana jest temperatura. Możemy przykładać urządzenie do czoła – najbardziej klasyczna wersja (tu warto się dokładnie zapoznać się z instrukcją oraz zaleceniami producenta, z jakiej odległości ten pomiar powinien się odbywać). Są także urządzenia, w których pomiar odbywa się np. z ucha. Ta druga opcja, choć dokładniejsza, może być bardziej skomplikowana w realizacji.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również