-Reklama-

Sprzątanie parą – czy to działa?

Sprzątanie parą to najbardziej efektywny i ekologiczny sposób na porządek. Gorąca para poddana wysokiemu ciśnieniu radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zanieczyszczeniami w domu.

-Reklama-

Właściwości gorącej pary

Gorąca para to świetny sposób na sprzątanie. Jak wiadomo, bakterie i alergeny nie giną przy przetarciu ściereczką czy odkurzeniu. Zabójcza dla nich bywa dopiero wysoka temperatura. Zdecydowana większość szkodliwych dla naszego zdrowia mikroorganizmów ginie już w temperaturze 85 stopni Celsjusza, a potraktowanie ich gorącą parą eliminuje nawet 99.99% z nich. Para pod ciśnieniem dodatkowo wzmacnia efektywność sprzątania. Mycie pod ciśnieniem sprawdza się w likwidowaniu trudnego brudu, ukrytego w zakamarkach mebli, armatury czy ścian. Także takich zanieczyszczeń, które nagromadziły się już dawno temu i stworzyły trudno usuwalną powłokę. Gorąca para pod ciśnieniem daje więc podwójną skuteczność w walce z zanieczyszczeniami. To już nie zwykłe sprzątanie, ale prawdziwa dezynfekcja.

Ogromnym atutem mycia parą wodną jest bezpieczeństwo. Sprzątanie za pomocą pary wodnej jest przyjazne nie tylko dla środowiska czy mebli, ale przede wszystkim dla zdrowia wszystkich domowników. Brak potrzeby stosowania detergentów eliminuje ryzyko wystąpienia alergii czy innych podrażnień. W domu, w którym nie używa się chemii do sprzątania, występuje mniej zagrożeń – szczególnie dla dzieci.

Para wodna pod ciśnieniem jest lepsza od sprzątania przy pomocy gorącej wody. Po pierwsze – ogranicza ryzyko poparzenia, a po drugie nie niszczy powierzchni, które sprzątamy. By wyprać tapicerowany mebel czy podłogę, nie musimy ich moczyć. Para szybko znika i pozostawia umyte powierzchnie suchymi i czystymi w kilka sekund.

Z czym poradzi sobie gorąca para?

Parę wodną pod ciśnieniem możemy wykorzystać do sprzątania praktycznie każdej powierzchni. Skutecznie usuwa ona m. in. kamień, pleśń, tłuszcz, zacieki i kurz.

Powierzchnie, które możesz myć parą wodną:

  • podłogi,
  • glazura,
  • fugi,
  • baterie i sanitariaty,
  • tapicerka,
  • dywany,
  • tekstylia,
  • zabawki,
  • lustra i okna.

Dla kogo mycie parą wodną?

Sprzątanie z wykorzystaniem pary wodnej jest dla wszystkich, którzy chcą żyć zdrowiej i ekologicznie. Również dla tych, co chcą mieć pewność dokładnego i dogłębnego wyczyszczenia przestrzeni wokół siebie. Mycie parą to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Unikając stosowania detergentów, ograniczamy ryzyko ich niebezpiecznego oddziaływania na zdrowie naszych najbliższych. Dodatkowym atutem jest usuwanie przy takim sprzątaniu prawie 100% bakterii i mikroorganizmów generujących problemy zdrowotne. Sprzątanie przy pomocy pary wodnej to ulubiony sposób alergików, bo para świetnie eliminuje alergeny – poza roztoczami i pleśnią, również te odzwierzęce.

Jak sprzątać gorącą parą?

By móc efektywnie i bezpiecznie sprzątać przy pomocy gorącej pary, potrzebne jest do tego specjalne urządzenie. Taki sprzęt podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury, a następnie wyrzuca ją pod wysokim ciśnieniem przez specjalną dyszę. Na rynku jest obecnie wiele firm, które posiadają w swojej ofercie tego typu rozwiązania. Dzięki temu, możemy bez problemu znaleźć czyściki, mopy oraz duże myjki parowe. Radzimy jednak, aby kupować sprzęty od sprawdzonych i renomowanych producentów. Należy również pamiętać, że kluczowym czynnikiem który wpływa na możliwości czyszczące takich urządzeń jest wytwarzane przez nie ciśnienie, pod jakim wyrzucana jest gorąca para. O ile do mycia podłóg nie musi być ono zbyt wysokie, powinno wziąć się je pod uwagę jeśli planujemy czyścić inne powierzchnie, a tym bardziej usuwać zaschnięty brud, pleśń oraz osady z mydła i kamienia. Warto również wziąć pod uwagę wielofunkcyjność urządzenia oraz ilość końcówek do sprzątania, jakie są zawarte w zestawie. Nie bez znaczenie jest też cena dokupienia nowych, ponieważ są to elementy, które najszybciej się zużywają.

Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź przygotowane przez nasze redakcyjne mamy recenzje takich urządzeń i zobacz, jak przyjemne oraz łatwe może być sprzątanie przy pomocy myjki parowej oraz mopa parowego.

Tekst jest elementem kampanii uświadamiającej, powstałej we współpracy z należącą do grupy DeLonghi marką Ariete, która jest pionierem oraz światowym liderem w produkcji urządzeń do czyszczenia parą. Wybór jest po Twojej stronie, ale jeśli chcesz coś zmienić w swojej codzienności, sprawdź ofertę oczyszczaczy parowych, które nie tylko pomagają ograniczyć użycie chemii, ale również ułatwiają i przyśpieszają domowe porządki.
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również