-Reklama-

Sen w ciąży – dlaczego jest taki ważny?

Ciąża to absolutnie wyjątkowy czas - zarówno dla przyszłej mamy, jak i znajdującego się w jej łonie dziecka. Na jej prawidłowy przebieg ma wpływ bardzo wiele czynników: zdrowa dieta, redukcja stresu, a także częste wizyty lekarskie i wykonywanie odpowiednich badań. Czynnikiem, który ma ogromny wpływ na kondycję zdrowotną kobiety, jest efektywny sen w ciąży. Warto zadbać o jego jakość, aby podczas tych dziewięciu miesięcy cieszyć się energią, dobrym nastrojem i radosnym oczekiwaniem na rozwiązanie.

-Reklama-

Jak uniknąć problemów ze snem i bezsenności w ciąży?

Podstawowe zasady higieny snu są takie same dla wszystkich osób, które chcą zadbać o ten aspekt życia. Warto regularnie chodzić do łóżka przed północą, ponieważ regeneracja organizmu jest wówczas najbardziej efektywna. Bardzo istotne jest też spanie w dobrze wywietrzonym pomieszczeniu i unikanie w ostatnich godzinach przed pójściem spać nadmiaru bodźców. Najlepiej, jeśli temperatura powietrza w sypialni nie przekracza 20 stopni Celsjusza. Tym, co zakłóca sen w ciąży, jest częste chodzenie do toalety. Jest to naturalny objaw i wynika z rosnącego ucisku macicy na pęcherz moczowy. Aby zminimalizować ten problem, warto w ostatnich godzinach przed snem wypijać mniejszą ilość płynów niż w ciągu dnia. Dla higieny snu ważne jest również odpowiednie wyposażenie sypialni, o czym więcej można przeczytać na: https://sleepinghouse.pl/artykul/zdrowy-i-spokojny-sen-w-ciazy.

Pozycja w czasie snu – ważna dla zdrowia dziecka i ciężarnej

Ogromne znaczenie dla zdrowia mamy i dziecka ma również pozycja podczas snu w ciąży. Niewskazane – szczególnie w trzecim trymestrze – jest spanie na plecach, ponieważ może to powodować problemy z prawidłowym obiegiem krwi w organizmie. Najbardziej optymalne jest spanie na lewym boku, z lekko zgiętymi nogami, między którymi warto umieścić poduszkę. Taka pozycja zapewnia efektywny sen w ciąży i właściwe dotlenienie organizmów mamy i malucha. Korzystnym rozwiązaniem dla kręgosłupa są również specjalne poduszki dla ciężarnych, które doskonale podpierają głowę, plecy i kończyny. Kluczowy dla jakości snu jest również przemyślany wybór materaca. Mamy, które chcą kupić wysokiej jakości materac w Dąbrowie Górniczej, powinny zwrócić uwagę na bogatą ofertę marki Hilding, która proponuje funkcjonalne i wygodne rozwiązania w atrakcyjnych cenach. W staraniach o zdrowy sen pomoże zarówno wygodny materac, jak i przewiewna pościel oraz koszula do spania z naturalnych materiałów.

Elastyczny materac piankowy – sposób na dobry sen w ciąży

Dobry materac pozwala na efektywny wypoczynek zarówno w ciągu codziennych drzemek, jak i w nocy. W ciąży najlepiej sprawdzi się materac piankowy, który dostosowuje się do kształtu ciała i cechuje się wysokim stopniem sprężystości. Wybierając optymalne rozwiązanie dla ciężarnej, warto postawić na bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalne materace, których zalety został szeroko opisane na: https://sleepinghouse.pl/artykul/spij-w-zgodzie-z-przyroda-czyli-dlaczego-warto-wybrac-materace-naturalne. Nieprzerwany i zdrowy sen na wysokiej klasy materacu umożliwia lepszą regenerację organizmu, co w ciąży jest szczególnie ważne. Kobiety ciężarne powinny spać na materacach o średniej twardości – ani zbyt twardych, ani przesadnie miękkich. Pozwoli to na optymalne ułożenie kręgosłupa i pozytywnie wpłynie na rozluźnienie mięśni i dotlenienie wszystkich tkanek, bezpośrednio przekładając się na jakość snu.

artykuł sponsorowany

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również