-Reklama-

Rozstałam się z mężem i nie czuję nic. W domu w końcu jest spokój i harmonia

Piszę ten post, ale nie w poszukiwaniu pomocy i cudownego rozwiązania. Chyba po prostu żeby się "wygadać", poczytać wasze opinie. Może macie podobne historie?

-Reklama-

Piszę ten post, ale nie w poszukiwaniu pomocy i cudownego rozwiązania. Chyba po prostu żeby się „wygadać”, poczytać wasze opinie. Może macie podobne historie?

Mam 25 lat i jestem mamą dwójki chłopców, którzy są w wieku 5 i 3 lat. Byłam w związku z facetem przez 6 lat. To ojciec moich dzieci.

Nie był to związek miodem i mlekiem płynący. Ani on ani ja nie mamy łatwych charakterów, ale kochałam go szczerze i nie wyobrażałam sobie życia bez niego.

Zostałam przez niego zdradzona dwa razy.

Z jedną kobietą był dość długo i porzucił mnie. Jednak niestety wróciliśmy do siebie. Zapewniał jak bardzo mnie kocha, że ciągle o mnie myślał. Typowe bzdury, w które chciałam uwierzyć i usłyszeć. Byłam naiwna sądząc, że się zmienił. Zdradzić więcej mnie nie zdradził.

Nie mam na to dowodów, za to wprowadził w domu ogromny terror. Kontrolował mnie na każdym kroku.

Sprawdzał mój telefon i to tak dokładnie, że tak daleko nawet ja nigdy nie miałam potrzeby wchodzić, sprawdzał rozkład autobusów i obliczał o której powinnam być w domu lub w pracy, nie przyjmował do wiadomości, że mogą być korki. Musiałam robić zdjęcia gdzie jestem, kto koło mnie siedzi, stoi i mu wysyłać. Sprawdzał za każdym razem zawartość torebki, kurtki. Na zakupy po ubrania musiałam z nim jeździć i jeżeli on zaakceptował ubranie to mogłam go kupić, nie mogłam się czesać tak jak chciałam, malować i ubierać. Wmówił mi, że jestem gruba (58kg przy wzroście 158) i nieatrakcyjna z dziećmi, ale nie mogę się odchudzać, bo nie muszę się nikomu podobać skoro z nim jestem, a on mnie taką akceptuje, ale za szczupłymi się oglądał.

Mogłabym dużo wymieniać co się działo w naszym związku…

Jednym słowem – sprowadził mnie do parteru.. Faworyzował tylko młodszego syna, na starszego ciągle krzyczał, wyśmiewał się, że jeszcze dobrze mówić nie potrafi. Oczywiście na zewnątrz zgrywał idealnego ojca. Jeden raz starszy syn mi powiedział, że tata go nie kocha. Co w sumie jest prawdą, bo on nie kocha tych dzieci…

Dlaczego zerwaliśmy? Nie wiem. Naprawdę.

Od słowa do słowa i coś we mnie pękło. Kazałam mu się wyprowadzić, a on nawet nie protestował. Ubrał się i wyszedł. Nie pożegnał się z dziećmi. Nic. Jak od obcych. Kiedy wyszedł to stałam chwilę i sama dziwiłam się swojej reakcji, bo normalnie rzucilabym się na niego i błagała żeby został i przepraszała za swoje zachowanie. A teraz nic. Pustka. Zablokowałam go wszędzie, żeby nie miał ze mną kontaktu.

Jestem w takim dziwnym stanie emocjonalnym, bo nawet nie jestem zła ani rozżalona, płaczliwa. Nawet nie chce mi się z nim szarpać o pieniądze na dzieci. Nic.

W domu jest taki spokój i harmonia.

Boje sie, że jednak kiedyś za nim zatęsknię i wróci wszystko. Kiedyś bałam się z nim rozstać, bo bałam się samotności, że inna z nim będzie i dla niej będzie inny. Nie chcę nawet jego pieniędzy. Mam duże wsparcie w mamie, nawet finansowe. Ona sama mówi, że mam się z nim o nic nie wykłócać, że spokój jest najważniejszy. Może ma rację…

Pozdrawiam Wszystkie dzielne Mamusie

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Stymulują zmysły i rozwijają wyobraźnię. Kontrastowe obrazki dla niemowląt do wydruku

Pierwsze miesiące życia dziecka są niezwykle istotne dla jego rozwoju sensorycznego i poznawczego. Podczas tego okresu maluchy szybko uczą się rozpoznawać różne bodźce w swoim otoczeniu. Jednym z fascynujących odkryć w dziedzinie stymulacji niemowląt są kontrastowe obrazki. Te proste, ale skuteczne czarno-białe grafiki mają ogromne znaczenie dla rozwijającego się umysłu dziecka. Wydrukuj je i wykorzystaj w zabawie z dzieckiem.

Malowanie twarzy dziecka – proste wzory, które zrobisz sama!

Magia kolorów, uśmiech na twarzy i wyobraźnia, która ożywa - to tylko kilka z wielu powodów, dla których malowanie twarzy dziecka, znane także jako facepainting, stało się tak popularne. To sztuka, która pozwala przekształcić zwykłą buzię w prawdziwe dzieło sztuki i dostarczyć maluchom dużo radości. Bez względu na okazję - urodziny, karnawał, Halloween, piknik czy festyn - malowanie twarzy staje się punktem obowiązkowym każdej imprezy z udziałem najmłodszych. Zobacz kilkadziesiąt prostych wzorów do malowania twarzy, kup specjalne farbki do twarzy i zacznij przygodę z malowaniem dziecięcych buziek!

Aplikacja Readmio – czytanie bajek nigdy nie było tak realistyczne!

Czytanie bajek dzieciom odgrywa niezwykle ważną rolę w ich rozwoju i edukacji. To magiczne doświadczenie pozwala na budowanie silnych więzi rodzinnych, rozwijanie...

Czy można wybrać pozycję porodową?

Poród to niezwykłe i niepowtarzalne doświadczenie dla każdej kobiety. Jednak nie zawsze jest on łatwy i przyjemny. Czasem może być bolesny, długotrwały lub skomplikowany. Dlatego warto wiedzieć, jak można ułatwić sobie poród i zwiększyć swoje szanse na bezpieczne i komfortowe urodzenie dziecka. Jednym z czynników, które mają duży wpływ na przebieg porodu, jest pozycja porodowa. Czy można ją wybrać? Jakie są jej rodzaje i zalety? Na co zwrócić uwagę przy wyborze pozycji porodowej?

Jakie są możliwe powikłania podczas porodu i jak można im zapobiec?

Poród to jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety i jej dziecka. Jednak nie zawsze przebiega on bez problemów i komplikacji. Czasem mogą się one pojawić zarówno przed, jak i w trakcie lub po porodzie. Niektóre z nich są niebezpieczne dla zdrowia lub życia matki lub noworodka. Dlatego warto wiedzieć, jakie są możliwe powikłania podczas porodu i jak można im zapobiec.