-Reklama-

Rodzinne łyżwy – sposób na spędzanie wspólnego czasu!

Jazda na nartach to naprawdę wielka frajda! Wyjście całą rodziną na lodowisko to jeden z fajniejszych sposobów spędzenia czasu wolnego. Zobacz jak się do tego przygotować!

-Reklama-

Jazda na łyżwach to dosyć trudna umiejętność, dlatego jak wszystkie tego typu, najlepiej ją rozpocząć ją wtedy, kiedy jesteśmy dziećmi. Środek ciężkości jest zdecydowanie bliżej lodowiska 🙂

Łyżwy to także sport stosunkowo tani np. w porównaniu z nartami i zakupem sprzętu narciarskiego. Wstęp na lodowisko też zwykle nie jest dużym wydatkiem. Jest też bardzo wdzięcznym i przyjemnym sportem – szczególnie w okolicach Świąt. Wtedy lodowiska są wręcz oblegane. Przystrojone w świąteczne lampeczki, tworzą naprawdę przyjemny klimat. To na nich przecież rozgrywa się fabuła najładniejszych filmów świątecznych. Wróćmy jednak do technicznego aspektu łyżew.

Czym się różnią figurówki od hokejowych?

Łyżwy figurowe – jak sama nazwa wskazuje, stworzone są do jazdy figurowej, profesjonalnej. Są one wiązane. Mają charakterystyczną ząbki na płozie, która jest w ich przypadku długa i szeroka.

Hokejówki – mają bardziej zaokrąglony kształt. Zwykle zapinane są na klamerki. Płozy są proste.

Łyżwy rekreacyjne – to takie jakby połączenie łyżew figurówek i hokejowych. Coś pomiędzy.

Bez względu na to, jakie łyżwy wybierzemy, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Nie szarżujmy na lodowisku i zachowujmy ostrożność!

Od kiedy można dziecko uczyć jeździć na łyżwach?

Umiejętność jazdy na łyżwach jest bardzo trudna i ciężko ją opanować po pierwszym wejściu na lodowisko. Wbrew pozorom jednak, dzieciom jest o wiele łatwiej. Na profesjonalnych, dobrze zaopatrzonych lodowiskach znajdziemy specjalne „wspomagacze-trzymacze” dla dzieci. Są one w kształcie zwierzątek np. pingwinków. Z takim wsparciem łatwiej jest opanować pierwsze kroki na lodzie. Można więc przyjąć, że jeśli dziecko dosięga już do takiego „trzymadełka”, śmiało można zacząć przygodę z tym pięknym sportem.

Czy łyżwy to sport bezpieczny?

Nie ma co ukrywać, że oprócz opanowanie samej techniki jazdy, trzeba nauczyć się także… upadania. Najlepszą techniką jest lekko pochylona do przodu pozycja, lekko ugięte kolana i ręce wysunięte do przodu. Podobnie podczas samej jazdy – postawa to podstawa! Zawsze powinniśmy pamiętać o tym, by nogi znajdowały się blisko siebie, musimy pilnować balansu ciała i ręce mieć zawsze w gotowości! To na wypadek upadku 🙂

Umiejętnością, którą powinnyśmy nabyć jest także odpowiednie hamowanie. Na początku polecana jest technika pługiem, czyli podobnie jak w przypadku nart. Polega ona na łączeniu czubków stóp do środka. W żargonie zimowych sportów nazywa się to „pizzą”- tworzymy stópkami kształt trójkąta, jak kawałek pizzy.

Przyjemne z pożytecznym

Łyżwy to inwestycja, która na pewno się opłaci! Szczególnie, jeśli chodzi o nasze zdrowie! Oprócz tego, że jazda na łyżwach spala kalorie i ćwiczy kondycję – to naprawdę duży wysiłek! To dodatkowo wzmacniają się mięśnie dolnych partii nóg, ale także brzucha, nawet ramion.

Jeździjmy więc na łyżwach, drogie mamy!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również