-Reklama-

Remont łazienki przed porodem – co warto wiedzieć?

Z niecierpliwością czekasz na narodziny swojej pierwszej pociechy? A może szykujesz swój dom na przywitanie kolejnego dziecka? Niezależnie od tego, czy debiutujesz w roli rodzica, czy chcesz jeszcze lepiej dostosować swój dom do potrzeb najmłodszych domowników, warto, abyś wiedziała, czy remont łazienki przed porodem to dobry pomysł. Jak dostosować łazienkę do potrzeb niemowlaka?

-Reklama-

Zanim zaczniesz remont łazienki… Kilka słów o pielęgnacji niemowlaka

Szukanie pomysłów na to, jak przygotować mieszkanie na niemowlaka, warto poprzedzić czytaniem na temat jego potrzeb pielęgnacyjnych. Zastanów się, gdzie będziesz pielęgnować kikut pępowiny u noworodka, gdzie będziesz go przewijać przez najbliższe miesiące i czy lepsze miejsce na kąpiele niemowlaka to w Twoim mieszkaniu łazienka, czy jednak salon. Wnioski z takich przemyśleń pozwolą Ci szybko i funkcjonalnie przearanżować łazienkę przed porodem.

Jeśli chcesz, aby wszystkie czynności pielęgnacyjne przy niemowlaku odbywały się w łazience, przede wszystkim zadbaj, aby było w niej odpowiednio ciepło. Zazwyczaj nagrzanie tak niewielkiego pomieszczenia zajmuje mniej czasu niż utrzymanie wymaganej temperatury w salonie. Kiedy kąpiesz niemowlę, temperatura wody musi sięgać 37 stopni Celsjusza, a powietrza wynosić około 24 stopnie Celsjusza.

Aranżacja łazienki do kąpieli niemowlęcia powinna być tak przygotowana, aby sprzyjać szybkiemu myciu i ubraniu dziecka. W pobliżu wanienki warto mieć miejsce do przewijania. Najlepiej sprawdzi się po prostu przewijak, na którym rozłożysz ręcznik z kapturem. Włosy na główce pociechy warto dodatkowo delikatnie przetrzeć miękką pieluchą tetrową. Wszelkie najważniejsze czynności pielęgnacyjne, które uniemożliwiają ubranie niemowlaka, wykonuj jak najszybciej, bo maluch się wychładza. Mycie buzi czy uszu możesz zostawić na moment, kiedy smyk będzie już przebrany w śpioszek.

Poza tym niezwykle ważne jest też, aby akcesoria, pieluchy, ubranka i kosmetyki był w zasięgu Twoich rąk. Zadbaj o to, aby w pobliżu mieć – w zależności od potrzeb – np. krem na odparzenia, oliwkę pielęgnacyjną dla niemowląt, płatki kosmetyczne i ciepłą przegotowaną wodę.

Baterie łazienkowe do wanny – jaka ułatwi kąpanie niemowlaka?

Wielu rodziców wybiera kąpanie niemowlaka w salonie, głównie ze względu na większą przestrzeń. Jeśli jednak decydujesz się na pielęgnowanie noworodka w łazience, ogromną zaletą okaże się na pewno łatwość ogrzania tego miejsca i brak konieczności przenoszenia wanienki z wodą (lub specjalnego wiaderka do kąpieli niemowlaka). Bez względu na miejsce kąpieli dziecka warto zmienić baterię do wanny na praktyczniejszą.

W przypadku rodzin z małymi dziećmi świetnie sprawdza się bateria termostatyczna, która umożliwia ustawienie temperatury wody, np. w zakresie od 33 do 43 stopni Celsjusza. Wraz z rozwojem dziecka temperatura wody do kąpieli maleje, dlatego zarówno ogranicznik, jak i relatywnie szeroki zakres ustawianie temperatury ma ogromne znaczenie w przypadku baterii z termostatem. Poza tym korzystając z baterii termostatycznej, możesz zacząć nalewać wodę do wanienki i zająć się innymi obowiązkami albo zabawą z dzieckiem, bez obawy o zbyt chłodną lub zbyt ciepłą wodę do kąpania pociechy. Możesz przemyśleć również wybór baterii do wanny wolnostojącej, która sprawdza się w pokojach kąpielowych i eleganckich łazienkach.

Bateria łazienkowa do wanny to jeden z najważniejszych elementów aranżacji praktycznej łazienki. Jeśli dostosowujesz to pomieszczenie do potrzeb niemowlaka, zastanów się, czy w Twoim domu lepsza będzie efektowna bateria wannowa wolnostojąca, czy praktyczna bateria z termostatem. W następnych krokach skup się na pozostałych elementach, takich jak przewijak czy półka na kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji niemowląt.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również