-Reklama-

Przyjęcie dla dzieci – 5 sposobów na łatwą organizację

Zbliżają się urodziny twojej pociechy? Chcesz urządzić udane przyjęcie dla dzieci? Najpierw przeczytaj ten tekst, a dowiesz się, jak zaoszczędzić czas i energię na przygotowania. To wcale nie musi być trudne!

-Reklama-

Przyjęcie dla dzieci wcale nie musi być ogromnym wyzwaniem. Wystarczy, że zadbasz o kilka rzeczy i wszystko dobrze rozplanujesz, a zorganizujesz najlepsze party dla kilkulatków! Oto wskazówki, które ułatwią ci to zadanie.

Dobry plan

Nawet jeśli lubisz działać spontanicznie, w tej kwestii dobrze jest postawić na plan. To pozwoli ci uniknąć wpadek i różnych dezorganizujących niespodzianek. Planowanie przyjęcia dla dzieci zacznij co najmniej miesiąc wcześniej. Najpierw ustal czas i miejsce przyjęcia i upewnij się, że nie jest to ryzykowna data np. długi wolny weekend, gdy rodziny z dziećmi mogą akurat planować wyjazd. Wspólnie z dzieckiem zróbcie listę gości, by określić ilość osób na przyjęciu. Kolejny krok to wymyślenie scenariusza imprezy czyli po prostu tego, jak będzie mniej więcej wyglądać. W dalszej kolejności zrób listę rzeczy, które będą ci potrzebne i ustal budżet urodzinowy. Rozplanuj zakupy tak, by tydzień przed urodzinami mieć wszystkie niezbędne (poza jedzeniem) rzeczy. 2-3 tygodnie przed imprezą rozdaj zaproszenia małym gościom i poproś o potwierdzenie przybycia np. do 3 dni przed wydarzeniem, co pozwoli ci uniknąć np. zakupu zbyt dużej ilości jedzenia. Tydzień przed ustal menu i zaplanuj zakupy spożywcze.

Gotowe rozwiązania pozwolą zaoszczędzić czas

Jeśli jesteś zapracowana i nie masz zbyt wiele wolnego czasu, możesz nieco ułatwić sobie przygotowania, decydując się na gotowe rozwiązania. Nie musisz wykonywać wszystkich dekoracji własnoręcznie. Zarówno dekoracje, jak i inne akcesoria imprezowe możesz kupić, i to w dowolnym kolorze lub z wybranym motywem. Jest tego naprawdę dużo! Zaproszenia odręczne są ładne, ale jeśli twoje dziecko jest za małe, by ci pomóc je wypisać, stwórz je w prostym programie graficznym np. canva i wydrukuj. To nie jest trudne!

Daj gościom jasną informację o przyjęciu

Pamiętaj, by zawrzeć wszystkie najważniejsze informacje na zaproszeniu, by później nie było niedomówień. Poza datą i miejscem imprezy, warto napisać do kogo kierujesz zaproszenie (czy zapraszasz rodzica z dzieckiem czy samo dziecko). Bardzo istotne na pewno będzie poinformowanie o czasie trwania imprezy. Dzięki temu unikniesz potem kłopotliwej sytuacji gdy np. rodzic nie przyjdzie na czas po dziecko. Jeśli to przyjęcie urodzinowe i twój mały jubilat zapewne otrzyma na nim prezenty, samym zaproszeniem możesz zasugerować, co go ucieszy. Jeśli zaproszenie będzie np. w dinozaury, goście będą wiedzieć, że to miłośnik tych zwierząt, co ułatwi im wybór upominku.

Proste do wykonania menu na przyjęcie

Planując zestaw przekąsek, postaw na proste potrawy. Nie komplikuj sobie życia zbyt wymyślnymi przystawkami, bo po pierwsze – dzieci nie lubią zbyt skomplikowanych dań, po drugie zajmie ci to mnóstwo czasu i do tego dojdzie ryzyko, że coś nie wyjdzie. Lepiej skoncentrować się na sprawdzonych przepisach na proste przystawki np. gofry, popcorn, sandwiche. By dodatkowo sobie ułatwić przyrządzenie tych rzeczy, możesz wyposażyć się w sprzęt, który ci pomoże. Istnieje wiele rozwiązań sprzętowych, które znacząco upraszczają przygotowanie wystrzałowego menu na imprezę. Fantastycznym pomocnikiem z pewnością będzie maszyna do robienia popcornu.

Urządzenie do prażenia kukurydzy to must have na każdej dziecięcej imprezie. Dzięki maszynce do popcornu Ariete Party Time, przygotujesz błyskawicznie uniwersalną przekąskę dla małych gości. Urządzenie posiada beztłuszczowy system hot air, który upraży kukurydzę w zaledwie 2 minuty. Na dodatek to bezpieczny sprzęt, więc do wspólnego robienia przekąski możesz zaprosić również dzieci. Strzelające ziarna kukurydzy to gwarancja dodatkowych atrakcji! Taka przekąska będzie nie tylko smaczna, ale dzięki wyeliminowaniu tłuszczu – również dużo zdrowsza niż jej klasyczny odpowiednik.

Korzystaj z pomocy innych

Nie bój się korzystać z pomocy innych. Nie bierz wszystkiego na siebie. Jeśli nie czujesz się na siłach, by zorganizować dzieciom atrakcje w trakcie przyjęcia, poszukaj dobrego animatora, który zdejmie z ciebie ten ciężar. Jeżeli nie jesteś mistrzem kuchni, poproś o pomoc babcię – na pewno z radością przygotuje jakieś pyszności. Możesz też zamówić coś w sprawdzonej restauracji czy cukierni. Unikaj tylko kupowania gotowych potraw z nieznanych źródeł. To przyjęcie dla dzieci, więc trzeba tu przykładać ogromną wagę do jakości jedzenia.

Artykuł powstał we współpracy z Ariete

UWAGA! MAMY DLA WAS NIESPODZIANKĘ! KONKURS Z ARIETE PT. „NASZE WSPÓLNE GOTOWANIE”

Pokaż nam w dowolnej formie (np. zdjęcie, filmik, rysunek, tekst, praca plastyczna) jak wygląda Twoje wspólne gotowanie z dzieckiem i wygraj jeden z fantastycznych sprzętów AGD marki Ariete!

By wziąć udział w konkursie, należy:

na adres [email protected] przesłać maila o tytule „Nasze wspólne gotowanie”, a w nim:

  1. Załączyć pracę na temat „Nasze wspólne gotowanie z dzieckiem”. Praca może mieć dowolną formę – liczymy na Waszą kreatywność. Uwaga! Dopuszczalna waga załącznika to 1MB (jeśli praca zajmuje więcej miejsca, prosimy o załadowanie jej na zewnętrznym dysku (np. WeTransfer, YouTube i przesłanie linka).
  2. Z niżej wymienionych urządzeń Ariete, należy wybrać sprzęt, który chcielibyście wygrać i uzasadnić swój wybór.

Maszynka do prażenia popcornu Ariete Partytime > LINK

Gofrownica Ariete Partytime LINK

Urządzenie do waty cukrowej Ariete Partytime > LINK

Piec do pizzy Ariete > LINK

Konkurs trwa od 22.11 do 15.12.br

Regulamin konkursu > TUTAJ

Powodzenia!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również