-Reklama-

Pranie, sprzątanie, prasowanie… jak szybko ogarnąć domowe obowiązki?

-Reklama-

Czy widok pustego kosza na pranie też należy u was do rzadkości? Nie przejmujcie się: w domu, w którym mieszkają dzieci, to jest naprawdę normalne! Pranie nie ma końca!

I o ile pranie w koszu jest raczej niewidoczne, to już suszenie go w mieszkaniu znacznie ogranicza jego metraż i swobodne poruszanie.

Jeśli masz już dosyć ciągle porozstawianych sznurkowych suszarek na pranie, może czas najwyższy pomyśleć o sprzęcie, który wysuszy pranie bez konieczności rozwieszania go? Suszarki to sprzęt, który pojawia się w coraz większej liczbie mieszkań i domów. Zyskują one na popularności ponieważ pranie i suszenie z nimi jest znacznie szybsze i wygodniejsze! Wiele gospodarstw domowych nie wyobraża sobie już bez nich życia.

To podobna rewolucja, która w przeszłości dotyczyła zmywarek.

Wokół samych suszarek przez lata narosło wiele mitów. Czas się z nimi jednak rozprawić, gdyż sprzęt dostępny obecnie w sklepach jest naprawdę dobrej klasy i nie ma nic wspólnego z tym sprzed lat, który był fakt – niedoskonały.

Kupno suszarki to jest wydatek (za dobrej klasy sprzęt zapłacimy 2500-3000zł), ale komfort i wygoda, która zagości w naszym domu – bezcenna.

Prasowanie – gładko jak z płatka

Jeśli nie należycie do osób, które twierdzą, że prasowanie ich odpręża, koniecznie przeczytajcie ten fragment.

Prasowanie to dosyć mozolna i wymagająca precyzji czynność, szczególnie jeśli chodzi np. o koszule czy małe ubranka dziecięce.

Oto nasze krótkie porady, by uczynić prasowanie znacznie przyjemniejszym i łatwiejszym.

Po pierwsze, prasuj ubrania, kiedy są jeszcze trochę wilgotne – wtedy materiał będzie lepiej reagował na ciepło płynące z żelazka.

Po drugie, zainwestuj w dobry sprzęt! Wybór żelazek na rynku jest bardzo duży, ale tylko niektóre posiadają funkcje, które zdecydowanie ułatwiają prasowanie. Dobre żelazko to podstawa!

Jeśli mimo to, prasowanie idzie ci ciężko, używaj dodatkowego nawilżenia w postaci pary lub kropel wody. W przypadku rzeczy wyjątkowo podatnych na zagniecenia, zrezygnuj z odwirowania – rzeczy będą wtedy mniej pogniecione po wyjęciu z pralki.

W drogerii i sklepach z chemią gospodarczą znajdziesz też specjalne środki ułatwiające prasowanie. Zawierają one specjalny zmiękczacz do tkanin, a dodatkowo jeszcze łagodne środki zapachowe. Dzięki temu ubrania będą nie tylko pięknie wyglądały ale jeszcze pięknie pachniały!

Ułatwiaj sobie życie – korzystaj ze specjalnych okazji!

Wszyscy doskonale wiemy, że odpowiednie sprzęty bardzo ułatwiają nam domowe obowiązki. Nie ma jednak co ukrywać, że są to zawsze dodatkowe koszty. Dobra pralka, suszarka czy chemia to duży wydatek. Warto pamiętać, że taki zakup na pewno nam się zwróci. Wybieranie tańszego sprzętu to tylko pozorna oszczędność. Po pierwsze, jego żywotność będzie znacznie krótsza, po drugie – nie będzie miał tak wiele funkcji i dodatkowych ułatwień.

Dobry sprzęt to wydatek, warto jednak pamiętać, że nie musimy wymieniać go w całości jednocześnie.

Warto np. śledzić specjalne okazje i promocje i zaznaczać sobie w kalendarzu największe wyprzedaże takie jak np. Black Friday.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również