-Reklama- Suplementy diety - wybierz na Ceneo.pl

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

-Reklama-

Ten wyjątkowy dzień – przyjście twojego dziecka na świat – zbliża się wielkimi krokami. To sytuacja o tyle ekscytująca, co wywołująca wiele obaw i pytań. Jak to wszystko będzie wyglądało? Co mnie czeka na sali porodowej? Jak się do tego wszystkiego przygotować?

Na te inne pytania odpowiedzi znajdziecie w Klubie Szczęśliwej Mamy i kursie Poród – wszystko, co musisz wiedzieć, o którym chciałyśmy wam dziś trochę opowiedzieć.

Masz pytanie do eksperta dotyczące porodu?

-Reklama-

Na początek, warto sobie uzmysłowić, że wszystkie twoje obawy są jak najbardziej normalne. Podobnie jak lęk, który odczuwasz przed nieznanym. To naturalne. Pamiętaj, że wiedza na temat tego, co cię czeka i świadomość sytuacji, może znacznie obniżyć ten niepokój. Kiedy wszystko sobie na spokojnie poukładasz (będziesz wiedzieć co cię czeka), zmienisz też na pewno nastawienie. A to bardzo ważne.

Co musisz wiedzieć na temat porodu?

Na sam początek, warto sobie wszystko poukładać. Pamiętaj, że ważna jest zarówno wiedza dotycząca samego porodu np. jaka jest rola osoby towarzyszącej czy musisz mieć narzuconą pozycję w jakiej masz rodzić etc, jak i całej otoczki towarzyszącej temu wydarzeniu. To bardzo ważne rzeczy, bo już sama świadomość wiele ułatwia. Dużo mam bardzo boi się porodu, ze względu na towarzyszący temu wydarzeniu ból. Jeśli masz podobnie, warto byś poznała techniki, które pomagają go zmniejszyć. Podobnie w przypadku oddechu – czy wiesz jak wielką rolę odgrywa on podczas porodu? Ważne są także takie przyziemne sprawy jak torba do porodu – jak ją spakować? Co zabrać? Kto może ci towarzyszyć.

Myślisz sobie ok, ale kto ma mi to wszystko wyjaśnić?

I tu właśnie przychodzi z pomocą Klub Szczęśliwej Mamy i specjalny kurs, który możesz w nim odbyć: PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. Dzięki temu, że w Klubie jest tak wielu ekspertów, dowiesz się o porodzie wszystkich potrzebnych rzeczy i poczujesz się pewniej. Co więcej, jako Członek Klubu masz także prawo do zadawania pytań, więc jeśli coś cię bardziej zainteresuje, możesz o to śmiało pytać. Taki jest przywilej bycia w Klubie.

Czego jeszcze dowiem się z kursu?

Oprócz aspektu medycznego, z kursu PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć dowiesz się także jakie są twoje prawa. Nie pomijaj proszę tej części, bo jest ona niezwykle ważna. Eksperta Klubu Izabela Kaźmierczak-Kamiennik, prawnik wyjaśnia formalne aspekty porodu, ale też pobytu w szpitalu.

Dla nas bardzo ciekawą częścią kursu jest spotkanie z dr Aleksandrą Przybylską, ginekologiem, która w ramach tej części opowiada o cięciu cesarskim z punktu widzenia lekarza. Zobaczysz, że to naprawdę o wiele więcej niż dowiesz się np. z internetu. Tu fachowa wiedza łączy się z doświadczeniem.

Godnym polecenia jest także część o laktacji – pamiętaj, że to jeden z najważniejszych aspektów połogu, zaczyna się już po porodzie. Położna Agnieszka Mińko, która jest także certyfikowanym doradcą laktacyjnym opowiada w przecudowny sposób o tym, co czeka nas po porodzie w kwestii karmienia piersią i więzi z maluszkiem.

Na czym polega kurs?

Kurs PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć jest jednym z wielu kursów dostępnych w Klubie Szczęśliwej Mamy. Kurs podzielony jest na zagadnienia, a dodatkowo każde z nich ma Zakładki – dzięki temu, zdobędziemy konkretną wiedzę na zagadnienia, które nas naprawdę interesują. To naprawdę wiele ułatwia i sprawia, że nie tracimy czasu. Kolejną ważną rzeczą jest to, że do kursu możemy wracać w dowolnym czasie i korzystać z niego jak długo chcemy. Wiemy, że samopoczucie w ciąży bywa różne więc to idealne rozwiązanie. Kurs dostosowuje się do naszych potrzeb, nie odwrotnie.

A czy ty wiesz już wszystko o porodzie?

Jeśli nie, koniecznie dołącz do kursu PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć.

Więcej o Klubie Szczęśliwej Mamy przeczytasz tu: Nasze odkrycie miesiąca: Klub Szczęśliwej Mamy – dlaczego warto dołączyć do tej społeczności?

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

10 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie Twojego dziecka jesienią

Lato wyraźnie się od nas oddala, a to wiąże się ze zmianą pogody i wymianą garderoby. W przypadku dzieci jest jeszcze trudniej. Nasze pociechy ciągle rosną, więc ubrania zeszłoroczne na pewno już się nie przydadzą. Czas zatem udać się do sklepu po nowe rzeczy.

Zespół kuwady, czyli gdy mężczyzna też jest w ciąży

Gdy mężczyzna, którego partnerka jest w ciąży, zaczyna współodczuwać jej stan, zazwyczaj nie spotyka się ze zrozumieniem otoczenia. A tymczasem istnieje medyczna nazwa i poważne uzasadnienie takiego zjawiska. Zespół kuwady może dopaść każdego przyszłego tatę.

Sprzęty, w które warto wyposażyć się na jesień i zimę, jeśli masz dziecko

Jesień i zima przynoszą ze sobą dużą zmianę pogody, która nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli masz dziecko, warto wyposażyć się w sprzęty, które podniosą komfort życia w domu podczas zbliżających się miesięcy

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej online poświęconej szczepieniom ochronnym

Zapraszamy do udziału online w bezpłatnej konferencji naukowej organizowanej w ramach Projektu „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”, kierowanej do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii społecznej, nowoczesnych technologii w zakresie medycyny, mediów oraz innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Metoda Ferbera, czyli zasypianie przez wypłakanie

Metoda Ferbera to jeden ze sposobów nauki samodzielnego zasypiania. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników, bo opiera się na kontrowersyjnym dla wielu pozostawianiu płaczącego dziecka w łóżeczku. Jak dokładnie wygląda nauka zasypiania przez wypłakanie?