-Reklama-

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

-Reklama-

Ten wyjątkowy dzień – przyjście twojego dziecka na świat – zbliża się wielkimi krokami. To sytuacja o tyle ekscytująca, co wywołująca wiele obaw i pytań. Jak to wszystko będzie wyglądało? Co mnie czeka na sali porodowej? Jak się do tego wszystkiego przygotować?

Na te inne pytania odpowiedzi znajdziecie w Klubie Szczęśliwej Mamy i kursie Poród – wszystko, co musisz wiedzieć, o którym chciałyśmy wam dziś trochę opowiedzieć.

Masz pytanie do eksperta dotyczące porodu?

Na początek, warto sobie uzmysłowić, że wszystkie twoje obawy są jak najbardziej normalne. Podobnie jak lęk, który odczuwasz przed nieznanym. To naturalne. Pamiętaj, że wiedza na temat tego, co cię czeka i świadomość sytuacji, może znacznie obniżyć ten niepokój. Kiedy wszystko sobie na spokojnie poukładasz (będziesz wiedzieć co cię czeka), zmienisz też na pewno nastawienie. A to bardzo ważne.

Co musisz wiedzieć na temat porodu?

Na sam początek, warto sobie wszystko poukładać. Pamiętaj, że ważna jest zarówno wiedza dotycząca samego porodu np. jaka jest rola osoby towarzyszącej czy musisz mieć narzuconą pozycję w jakiej masz rodzić etc, jak i całej otoczki towarzyszącej temu wydarzeniu. To bardzo ważne rzeczy, bo już sama świadomość wiele ułatwia. Dużo mam bardzo boi się porodu, ze względu na towarzyszący temu wydarzeniu ból. Jeśli masz podobnie, warto byś poznała techniki, które pomagają go zmniejszyć. Podobnie w przypadku oddechu – czy wiesz jak wielką rolę odgrywa on podczas porodu? Ważne są także takie przyziemne sprawy jak torba do porodu – jak ją spakować? Co zabrać? Kto może ci towarzyszyć.

Myślisz sobie ok, ale kto ma mi to wszystko wyjaśnić?

I tu właśnie przychodzi z pomocą Klub Szczęśliwej Mamy i specjalny kurs, który możesz w nim odbyć: PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. Dzięki temu, że w Klubie jest tak wielu ekspertów, dowiesz się o porodzie wszystkich potrzebnych rzeczy i poczujesz się pewniej. Co więcej, jako Członek Klubu masz także prawo do zadawania pytań, więc jeśli coś cię bardziej zainteresuje, możesz o to śmiało pytać. Taki jest przywilej bycia w Klubie.

Czego jeszcze dowiem się z kursu?

Oprócz aspektu medycznego, z kursu PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć dowiesz się także jakie są twoje prawa. Nie pomijaj proszę tej części, bo jest ona niezwykle ważna. Eksperta Klubu Izabela Kaźmierczak-Kamiennik, prawnik wyjaśnia formalne aspekty porodu, ale też pobytu w szpitalu.

Dla nas bardzo ciekawą częścią kursu jest spotkanie z dr Aleksandrą Przybylską, ginekologiem, która w ramach tej części opowiada o cięciu cesarskim z punktu widzenia lekarza. Zobaczysz, że to naprawdę o wiele więcej niż dowiesz się np. z internetu. Tu fachowa wiedza łączy się z doświadczeniem.

Godnym polecenia jest także część o laktacji – pamiętaj, że to jeden z najważniejszych aspektów połogu, zaczyna się już po porodzie. Położna Agnieszka Mińko, która jest także certyfikowanym doradcą laktacyjnym opowiada w przecudowny sposób o tym, co czeka nas po porodzie w kwestii karmienia piersią i więzi z maluszkiem.

Na czym polega kurs?

Kurs PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć jest jednym z wielu kursów dostępnych w Klubie Szczęśliwej Mamy. Kurs podzielony jest na zagadnienia, a dodatkowo każde z nich ma Zakładki – dzięki temu, zdobędziemy konkretną wiedzę na zagadnienia, które nas naprawdę interesują. To naprawdę wiele ułatwia i sprawia, że nie tracimy czasu. Kolejną ważną rzeczą jest to, że do kursu możemy wracać w dowolnym czasie i korzystać z niego jak długo chcemy. Wiemy, że samopoczucie w ciąży bywa różne więc to idealne rozwiązanie. Kurs dostosowuje się do naszych potrzeb, nie odwrotnie.

A czy ty wiesz już wszystko o porodzie?

Jeśli nie, koniecznie dołącz do kursu PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć.

Więcej o Klubie Szczęśliwej Mamy przeczytasz tu: Nasze odkrycie miesiąca: Klub Szczęśliwej Mamy – dlaczego warto dołączyć do tej społeczności?

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Testuj zestaw Gillette Venus + Satin Care! Zgłoś się na testerkę!

Tym razem zachęcamy Was do udziału w akcji testowania kobiecego zestawu od Gillette. Zgłoś się po swój zestaw!

Mamy polecają Mamom – zagłosuj na produkt miesiąca! – kwiecień

Pomóż nam wybrać Produkt Kwietnia! Zagłosuj na swojego faworyta!

Moje dziecko nie chce jeść – co robić?!

Jako dietetyk, często się zastanawiam - co jest gorsze u dzieci: brak apetytu czy nadmierny apetyt? Na pewno nie ma wątpliwości co do...

5 skutecznych sposobów na jet lag – jak przetrwać zmianę czasu i cieszyć się wakacjami

Nawet najpiękniejsze wakacje mogą zacząć się nieprzyjemnie – od uciążliwych dolegliwości związanych z aklimatyzacją i zmianą stref czasowych. Czym jest jet lag? Dlaczego trudniej jest pod tym względem podróżować z zachodu na wschód? I w końcu – jak radzić sobie z tzw. chorobą długu czasowego? Radzi dr n. med. Piotr Kajfasz, internista, specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej z Grupy LUX MED.

Sezon na alergie – bądź gotowa!

Czy możemy przygotować dom na sezon alergii? Co możemy zrobić, by ułatwić sobie przetrwanie tych trudnych tygodni w roku? Zobaczcie nasze sposoby na ograniczenie alergenów w domu.