-Reklama-

Plecak dla dziecka – jak go wybrać?

-Reklama-

Koniec wakacji i powrót do codziennych obowiązków, to bardzo emocjonujące wydarzenie.

Po pierwsze, stres przed tym co nieznane, nowymi znajomościami, obowiązkami. Pytanie, czy sobie poradzę? Jak uda nam się zorganizować tę nową rzeczywistość? Po beztroskich miesiącach wakacyjnych, taka nagła zmiana trybu dnia, może okazać się naprawdę stresująca.

Po drugie, emocje związane z przygotowaniami do szkoły. Pamiętacie je jeszcze? Nowe kredki, piórnik, buty. Ten zapach nowości i wyzwanie, aby jak najlepiej wykorzystać podarowane rzeczy. Dzieci uwielbiają zakupy do szkoły czy przedszkola.

Bez względu na to, czy przed nami jest powrót do szkoły, czy szkolny debiut, warto się do tego wydarzenia solidnie przygotować.

Wyprawka szkolna – czego będziemy potrzebować?

Wyprawka szkolna to tak naprawdę zbiór wielu przydatnych na czas szkoły akcesoriów. Zwykle na początku roku dostajemy karteczkę z listą potrzebnych rzeczy na dany rok szkolny i z wypiekami na twarzy idziemy na zakupy. Dzieci pełne ekscytacji, rodzice obaw, czy mój budżet to udźwignie?

Są jednak rzeczy, których będzie potrzebował każdy uczeń czy przedszkolak. Zaliczymy do nich na pewno buty, piórnik, materiały papierowe jak krepina, blok rysunkowy czy – w przypadku dzieci młodszych – plastelinę, farby itd.

Plecak – król wyprawki szkolnej

Niewątpliwie rzeczą, na której powinniśmy się skupić najbardziej jest zakup plecaka. Inny będzie plecak dla dziewczynki, inny dla chłopca.

Nie ma co ukrywać, że porządny plecak to jest naprawdę duży wydatek. Dodatkowo, wybór plecaków jest tak ogromny, że naprawdę ciężko jest się zdecydować! Każdy ma wiele przegródek, inne zapięcie, kieszonki, no i najważniejsze – kolory i wzory! Tu o zawrót głowy naprawdę nie jest trudno!

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z internetowych porównywarek. Dzięki temu, w jednym miejscu mamy kilka modeli plecaków i łatwiej nam podjąć decyzję.

Plecak dla dziewczynki – jaki wybrać?

W przypadku plecaka dla dziewczynki – wcale nie będziemy tego ukrywać – zdecydowanie największe znaczenie ma kolor i wzór. Niekoniecznie mowa tu o różowym! Może się na nim znajdować wzór z ulubionej bajki, czy motyw ulubionego zwierzaka.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, najlepiej, by plecak był wielokomorowy, miał usztywniane dno (łatwiej jest wtedy wkładać do niego rzeczy) i usztywniane plecy – w przypadku złego ułożenia rzeczy w środku, nie będzie to tak bardzo odczuwalne. Takie usztywnienie dodaje poza tym stabilności plecakowi i nie obciąża tak bardzo małych plecków.

Plecak dla chłopca – gadżety i udogodnienia

Jeśli masz w domu małego gadżeciarza, wybór plecaka na niego może się okazać trudnym zadaniem.

Plecak dla chłopca, podobnie jak w przypadku dziewczynek, powinien być przede wszystkim dobrany do wzrostu dziecka, jego postawy. W dalszej kolejności zwracamy uwagę na funkcjonalność – liczba przegródek, kieszonek, zakamarków, a na koniec udoskonalenia w formie gadżetów.

Starsi uczniowie pewnie nie obejdą się bez gadżetu jakim jest wyjście na słuchawki. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, powinniśmy przede wszystkim odbyć rozmowę z dzieckiem na temat bezpieczeństwa. Przede wszystkim w jakich okolicznościach dziecko nie powinno słuchać muzyki np. przechodząc przez ulicę.

Fajnym gadżetem, bez względu na płeć, na pewno jest kieszeń na napoje. Dzięki temu, dziecko ma cały czas dostęp do butelki z wodą lub do bidonu.

Jeśli zamawiamy plecak przez internet, warto dodatkowo sprawdzić jego wymiary. Większość ma standardowy, podobny razem, ale czasem bywają też plecaki w wersji mini, a to nie zawsze widać na zdjęciach.

Warto zwrócić także uwagę na materiał z jakiego jest wykonany plecak – czy jest wytrzymały oraz wodoodporny.

Pamietajmy też, że noszenie plecaka nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o postawę dziecka. Warto więc wybrać taki, który ma szerokie miękkie szelki.

Fajnie także, jeśli ma elementy odblaskowe. Jeśli ich nie ma, warto je dokupić.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również