-Reklama-

Pierwsza kąpiel maluszka

Po dziewięciu miesiącach oczekiwań wreszcie nadchodzi moment przywitania maluszka na świecie. Ekscytacja połączona z niepewnością przed nowym rozdziałem w życiu może być dla wielu świeżo upieczonych rodziców dość stresująca. O ile w szpitalu zawsze mogą liczyć na pomoc pielęgniarki czy położnej, po powrocie do domu są już zdani na siebie. Jednym z pierwszych wyzwań, jakie na nich czeka jest kąpiel pociechy. Jak sobie z nią poradzić, tak by przebiegła bez stresu? Oto kilka porad, które pomogą przejść ten pierwszy sprawdzian bez większych obaw.

-Reklama-

Jak prawidłowo wykąpać niemowlaka?

Wizja wykąpania maluszka, który jeszcze samodzielnie nie trzyma główki, może wydawać się nie lada wyzwaniem. W tej sytuacji najważniejsze jest opanowanie oraz spokojna ręka, która musi utrzymać główkę maleństwa. Męska dłoń jest większa, dlatego najczęściej, to właśnie tatusiowie podejmują się pierwszych kąpieli maluszka, a mamy wtedy tylko asystują.

Przygotowanie wanienki niemowlęcej

Podpowiadamy kilka wskazówek, jak prawidłowo wykąpać pociechę.

Najpierw należy nalać do wanienki wody w odpowiedniej temperaturze. Do sprawdzenia, czy przypadkiem woda nie jest za gorąca, warto użyć termometru, lub zanurzyć w niej łokieć. W ten sposób będzie już wiadomo, czy można wkładać maleństwo do wanienki.

Na dno wanienki najlepiej położyć specjalną matę antypoślizgową, która sprawi, że maluch będzie leżał stabilnie podczas kąpieli. Jeżeli nie posiadamy takiej maty, dobrym zamiennikiem będzie czysty ręcznik.

A po kąpieli czas na pielęgnację

Po umyciu ciałko niemowlaka należy dokładnie osuszyć. Przed kąpielą warto już przygotować sobie ręcznik i rozłożyć go na przewijaku tak, by prosto z wanienki móc bezproblemowo przełożyć dziecko. Ważne, by ręcznik był chłonny, a tym samym delikatny, jak te od marki LULANDO. Dzięki kapturkowi skutecznie ochroni on delikatną i wrażliwą główkę oraz szyjkę maluszka przed zimnym powietrzem. Co więcej, ręczniki pochodzące z wyjątkowej kolekcji Art, ozdobione są autorskimi wzorami, które sprawią, że będą one stylowym akcentem w każdej łazience. Do ręcznika dołączona jest myjka frotowo-polarowa, która okaże się pomocna podczas kąpieli.

Na koniec należy posmarować skórę maluszka odpowiednią oliwką bądź kremem. Kiedy wszystko będzie już gotowe wystarczy ubrać pociechę w śpiochy i utulić ją do snu. Tym sposobem pierwsza kąpiel zostanie zakończona sukcesem!

Z każdą kolejną kąpielą będzie coraz łatwiej, a z upływem czasu rodzice będą zastanawiać się, czym się w ogóle stresowali. Przygotowanie kąpieli stanie się wręcz wieczornym rytuałem, który sprawi im i ich maleństwu wiele radości.

www.lulando.pl

Wpis gościnny
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również