-Reklama-

Nowy sezon Strażaka Sama z polskim akcentem! Do gry wchodzi Polka – pilotka Krystyna!

Kochacie Strażaka Sama? Pokochacie go jeszcze bardziej! Nowa postać pilotki Krystyny Kaminski, kierującej samolotem ratowniczym, wnosi jeszcze więcej radości i edukacji dla dzieci. Nowy, 14. sezon Strażaka Sama możecie oglądać od soboty (10 grudnia) na kanale MiniMini+.

-Reklama-

Jeśli znasz Strażaka Sama, na pewno wiesz, że dla niego i reszty zespołu ratowniczego Pontypandy główną misją jest ratować dzień i przy okazji uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa. Od pierwszego sezonu serial edukuje również w innych obszarach. W prosty, dopasowany do dziecięcych potrzeb sposób pokazuje, jak ważna jest empatia, dbanie o relacje w lokalnej społeczności
czy właściwa komunikacja.

Co więcej, Strażak Sam, współpracując z bohaterkami kobiecymi, pokazuje, że zawody takie jak strażak nie są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Strażaczki od zawsze były ważnymi postaciami, decydującymi o charakterze tego popularnego serialu. 14. sezon Strażaka Sama przynosi, oprócz postaci, które znamy i kochamy, nową postać pilotki Krystyny Kaminski i jej zupełnie nowy, samolot ratowniczy FireSwift, który posiada przyjazny dla środowiska silnik elektryczny.

Ze swoimi stalowymi nerwami, pozytywną osobowością i żądnym przygód duchem, Krystyna jest idealnym uzupełnieniem zespołu ratowniczego Pontypandy, razem ze swoim 11-letnim przyrodnim bratem Peterem.

Katarzyna Gruszka-Mierzwa, Mattel Senior Manager Consumer Products, podkreśla: „Cieszymy się, że możemy przedstawić pierwszą polską postać w serialu Strażak Sam, doceniając w ten sposób polskich widzów, którzy są fanami tego serialu od lat. Z radością informujemy, że zespół Pontypandy powiększa się o bohaterkę Krystynę Kamiński. Mamy nadzieję, że ta postać będzie inspirować kolejne pokolenia fanek i fanów bajki”.

Wspierajmy wszystkie dzieciaki

Marta Majchrzak, psycholożka i badaczka społeczna, dołączyła do zespołu Strażaka Sama, by podzielić się swoją wiedzą i przemyśleniami na temat tego, jak silne postacie kobiece w bajkach mogą inspirować i motywować kolejne pokolenia: „wszystkie dzieci mają prawo do rozwijania swojego potencjału, poszukiwania takich pasji, które będą dawały napęd do życia i poczucie dumy z siebie. Warto wybierać do oglądania takie treści, które będą wspierać ich aspiracje i marzenia”. 

Jeśli chcemy świata, w którym nasze dzieci będą szczęśliwe i będą mogły w pełni realizować siebie, warto wspierać je, chociażby poprzez podsuwanie odpowiednich bajek. To do nas, dorosłych, należy tworzenie takich przestrzeni, w których swobodnie będą mogły poszukiwać tego, co daje im radość, w oderwaniu od oczekiwań i stereotypów społecznych. Bajka może stać się doskonałym pretekstem do rozmowy, sprawdzenia m.in.:

  • jak dziecko odbiera przedstawione na ekranie sytuacje?
  • co myśli o zachowaniach bohaterek i bohaterów?
  • kto je inspiruje?
  • do kogo chciałoby być podobne w przyszłości? 
  • która przygoda i sposób rozwiązywania problemów najbardziej się dziecku spodobał?
  • jakie emocje budzą w dziecku bohaterowie? Czy sprawiają, że jest wesołe, smutne, zdenerowowane?
  • jak dziecko poradziłoby sobie w danej sytuacji? Czy tak samo jak bohaterowie Krystyna lub Sam?

Marta Majchrzak dodaje: „Należy jednak pamiętać, że serial nie zastąpi tego, co najważniejsze: rozmowy z dzieckiem i obserwacji jego emocji. Dzięki bajce możemy łatwiej wejść w kontakt
z maluchem. Może być ona dla nas przydatnym narzędziem do odkrycia potrzeb, preferencji
i potencjału naszego dziecka. To właśnie rozmowa z dzieckiem może sprawić, że lepiej je rozumiemy i tworzymy z nim silniejszą więź”.

Gotowi na nowe przygody Strażaka Sama, Krystyny i ich przyjaciół? 

26 zupełnie nowych odcinków zapewni Wam wiele zabawy, emocji i śmiechu.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Jak karmić niemowlę z alergią pokarmową?

Dzieci z alergią pokarmową przybywa. Rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozszerzać dietę maluszków uczulonych na określone składniki i prawidłowo komponować ich jadłospis. W tym artykule, eksperci programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me zebrali najważniejsze informacje, których poszukują rodzice rozszerzający dietę dziecka z alergią lub nietolerancją pokarmową.

W końcu polubiłam prasowanie! Recenzja parownicy i żelazka 2w1 Deerma HS300

Na wstępie od razu się przyznam - prasowanie nigdy nie było moją ulubioną czynnością. Teraz się okazuje, że to wszystko zależy od sprzętu, jaki się posiada! Zobaczcie, co ostatnio wpadło mi w ręce!

Jakie produkty zbożowe podawać dziecku?

Produkty zbożowe są jedną z podstawowych grup produktów spożywczych, które lądują na naszych talerzach. Do tej grupy zaliczymy m.in. kasze, makarony, pieczywo...

Wygraj złoty naszyjnik z literką imienia Twojego dziecka!

W zamian za zakupy NAN rozdaje super prezenty. Do wygrania między innym złote naszyjniki z literkami od firmy YES.

Nie bójmy się powiedzieć, że dzieci można odchudzać! Tak, można!

Wiecie, że Polska jest na czele europejskich Państw, a nawet na świecie, jeśli chodzi o alarmujący wzrost otyłości u naszych dzieci? Widać to nawet...