-Reklama-

Nowe wydanie książki „Metoda Montessori na cztery pory roku” już w sprzedaży!

-Reklama-

Bardzo nam miło poinformować, że książkowy hit o metodzie Montessori powraca w nowym wydaniu. Już teraz możecie kupić książkę „Metoda Montessori na cztery pory roku” autorstwa Brigitte Ekert albo wygrać ją w naszym konkursie!

Czym jest metoda Montessori?

Metoda Montessori to podejście w edukacji dzieci, które zostało stworzone przez włoską lekarkę i pedagog Marię Montessori w pierwszej połowie XX wieku. Głównym celem tej metody jest rozwijanie naturalnej ciekawości i zdolności dziecka do nauki poprzez stworzenie otoczenia, które wspiera samodzielność, eksplorację i rozwój umiejętności praktycznych.

Jedną z cech charakterystycznych jest to, że zadania i materiały edukacyjne w metodzie Montessori są często dostosowane do potrzeb rozwojowych danego dziecka. Materiały są tak opracowane, aby dostarczać dzieciom przyjemności z nauki poprzez aktywność i zabawę. W metodzie Montessori stosuje się specjalnie zaprojektowane materiały edukacyjne, które rozwijają konkretne umiejętności i zainteresowania. Przykładem zbioru takich zadań, które angażują dziecko i wspierają w rozwoju jest właśnie książka „Metoda Montessori na cztery pory roku” Brigitte Ekert.

Metoda Montessori na cztery pory roku

W tej książce znajdziesz 70 ćwiczeń zgodnych z zasadami pedagogiki Marii Montessori przeznaczonych na różne pory roku. Są tu na przykład instrukcje wykonania bożonarodzeniowych dekoracji i latarni na Halloween, zabawy w pisanie, rymowanki, a nawet przepisy kulinarne i ćwiczenia jogi. Przygotowują one dziecko do nauki pisania i czytania, zapoznają z figurami geometrycznymi, rozwijają jego percepcję, motorykę oraz intelekt. Niektóre zadania można wykonywać na dworze, inne – w domu. Każde może być dla Twojego dziecka ekscytującą przygodą służącą zdobywaniu ważnych umiejętności. Ćwiczenia opisano krok po kroku i starannie zilustrowano, dzięki czemu dziecko zyska w Tobie mądrego i wrażliwego przewodnika po otaczającym świecie. Polecamy!

O autorce: Brigitte Ekert od dwudziestu lat jest wychowawczynią Montessori. Ukończyła Institut Supérieur Maria Montessori w Paryżu oraz Institut Petite Enfance Boris Cyrulnik. Na co dzień z radością pracuje z dziećmi.

Konkurs

Mamy dla Was 5 książek do rozdania. Jeśli chcecie wygrać publikację, która jest najlepszym źródłem inspiracji do zabaw z dzieckiem, weźcie udział w naszej zabawie.

Zadaniem konkursowym jest odpowiedź na pytanie:

„Co przekonuje Cię do skorzystania z metody Montessori?”

Najciekawsze i najbardziej trafne odpowiedzi nagrodzimy egzemplarzami książki.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem mailowym: [email protected] do 31 stycznia 2024 roku.

Rozwiązanie konkursu 2.02.2024

Regulamin konkursu – tutaj

EDIT

Rozwiązanie konkursu

Nagrody książkowe otrzymują: Marzena W., Katarzyna W., Ewa K., Justyna P., Agnieszka K.

Serdecznie gratulujemy!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również