-Reklama-

Nowe wnioski 500+. Nie zapomnij złożyć!

Jeśli składaliście wnioski 500+ w 2021 roku, ich ważność upływa 31. maja. Nowe wnioski 500+, które umożliwią Wam dalsze korzystanie ze świadczeń można składać już od 1 lutego! Jakie jeszcze zmiany szykują się w wypłacie świadczeń?

-Reklama-

Nowe wnioski 500+

Jeśli korzystacie ze świadczenia 500+ i otrzymujecie je co miesiąc na konto, musicie wiedzieć, że ważność wniosku, który złożyliście w ubiegłym roku minie z końcem maja tego roku. W związku z tym, by zapewnić ciągłość wypłaty świadczenia także w kolejnych miesiącach 2022 roku, musicie złożyć kolejny wniosek .

Kiedy złożyć wniosek?

Od 1 lutego 2022 r. ZUS będzie przyjmował wnioski na kolejny okres świadczeniowy, tj. okres który rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 31 maja 2023 r.

Oczywiście, nie musicie składać wniosku już 1 lutego – macie na to czas do końca maja, ale warto zrobić to wcześniej, by nie zapomnieć. Złożenie nowego wniosku po 31. maja 2022 roku spowoduje przerwanie ciągłości wypłaty świadczenia.

Co się zmienia?

W tym roku przyjmowaniem wniosków, rozpatrywaniem oraz przyznawaniem świadczeń zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W związku z tą zmianą, nowe wnioski 500+ powinniśmy kierować do ZUS. Wnioski o świadczenie wychowawcze, na nowych zasadach, można złożyć do ZUS tylko drogą elektroniczną za pośrednictwem jednego z trzech kanałów wnioskowania: przez Platformę PUE ZUS, portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl lub bankowość elektroniczną.

I rzecz bardzo istotna na koniec:

Wypłata przyznanego świadczenia wychowawczego będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane przez wnioskodawcę konto bankowe.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również