-Reklama-

Nauka języka połączona z zabawą, czyli nasza przygoda z NOVAKID

-Reklama-

Wszystko zaczęło się od planowanego wyjazdu do Londynu. Kiedy dowiedzieliśmy się o obozie syna, stwierdziliśmy, że musimy szybko poszukać kogoś, kto pomoże mu poćwiczyć mówienie po angielsku. Tak trafiliśmy na NOVAKID. Zobaczcie, czym jest ta platforma i na jakiej zasadzie odbywają się tu lekcje angielskiego.

W dzisiejszych czasach jest tak wiele różnych możliwości nauki języka – szkoły językowe, lekcje indywidualne, kursy etc. My dziś chcemy wam pokazać rozwiązanie, które bardzo przypadło nam do gustu, czyli nauka przez specjalną platformę. Jak dla nas, łączy ona zalety wszystkich metod nauczania – zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Pod względem edukacyjnym – niezaprzeczalnie najważniejszym, spełnia wszystkie oczekiwania dzieci, ale także i organizacyjnym – dla rodzica równie istotnym.

Przedstawimy wam po krótce jak działa platforma do nauki języka NOVAKID. Bardzo funkcjonalna, ale równocześnie niezwykle intuicyjna w obsłudze, dlatego świetnie poradzą sobie z nią zarówno dzieci, jak i rodzice.

Na pewno warto dodać, że NOVAKID to nie był nasz debiut, jeśli chodzi o doświadczenie kursów i szkoleń. Wprost przeciwnie – próbowaliśmy różnych zajęć, korepetycji – bez większych sukcesów. Tym razem jednak to był strzał w dziesiątkę!

Dla dzieci w różnym wieku

Zacznijmy jednak od początku. Dla kogo jest ta platforma? NOVAKID proponuje zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Lekcje odbywają się z certyfikowanymi nauczycielami native speakerami języka angielskiego. Są to osoby naprawdę bardzo dobrze przygotowane do prowadzenia lekcji i nauczania. Warto nadmienić, że taka nauka języka (z osobą mówiącą po angielsku) jest jedną z najbardziej skutecznych. Dla nas to idealne rozwiązanie, bo zależało nam przede wszystkim na ćwiczeniu mowy. Pamiętajmy, że to jest także najbardziej naturalna metoda – dzieci też rozpoczynają swoją przygodę komunikacyjną z otoczeniem właśnie poprzez mowę.

jak to działa?

Wszystko odbywa się na platformie NOVAKID. Zakładając konto, mamy dostęp do części organizacyjnej jak umawianie lekcji, wybór nauczyciela etc. oraz do części dla ucznia – pracy domowej, biblioteki z zasobami do nauki języka oraz gier, które bawiąc uczą jednocześnie języka.

Jak dla nas, ogromnym atutem platformy jest elastyczność – lekcje możemy umawiać w dogodnym dla nas terminie, z dowolnym nauczycielem, oczywiście jeśli ma akurat wolny termin. Zdarzyło się raz tak, że musieliśmy przesunąć godzinę w dniu, kiedy miały odbyć się lekcja – akurat nauczyciel miał wtedy wolne, więc nie było problemu.

Dla mnie – jako rodzica, ogromnym plusem platformy jest także to, że po każdej lekcji otrzymuję informację zwrotną od nauczyciela na temat postępów w nauce lub tego, nad czym warto jeszcze popracować. Jest to naprawdę kompletna i szczegółowa informacja.

Ponieważ lekcji nie umawialiśmy o stałych porach, bardzo cenne stało się także powiadomienie na sms na pół godziny przed rozpoczynającą się lekcją, by o niej nie zapomnieć. Organizacyjnie naprawdę bardzo fajnie to wygląda.

Z myślą o atrakcyjności kursu

Lekcje w NOVAKID trwają 25 minut. W połączeniu z atrakcyjnością lekcji, uważam, że to najbardziej optymalny czas, by w pełni wykorzystać aktywność dziecka do przyswajania wiedzy. Tu tak naprawdę nie ma czasu na nudę. Jest intensywna nauka, przez dzieci odbierana jako świetna zabawa!

W przerwach między lekcjami, dzieciaki na platformie mają do dyspozycji gry i zabawy, które także ćwiczą ich umiejętności.

Świat Gier Novakid to edukacyjne, innowacyjne środowisko oparte na fabule z animowanymi komiksami, przepełnionymi przyciągającymi wzrok postaciami. Na proces nauki składają się indywidualne lekcje angielskiego z native-speakerem, minigry i zadania domowe. Wszystkie te elementy osadzone są w angażującej fabule przewodniej, dzięki czemu nauka języka angielskiego łączy rozwój z rozrywką.

Niezwykle pożytecznym zasobem platformy, z którego można dowolnie korzystać, jest także biblioteka z wideo materiałami od nauczycieli. To bardzo fajna propozycja. W ten „obrazkowy” sposób dzieciaki najwięcej się uczą!

Bezpłatna lekcja próbna

Jeśli chcecie sprawdzić, czy NOVAKID jest dla Was (a gwarantuję, że tak jest na pewno!), platforma daje taką możliwość – można zapisać się na bezpłatną lekcję. Lekcja jest zupełnie niezobowiązująca. Na lekcję można się zapisać tu. My skorzystaliśmy z tej opcji i właśnie dzięki temu, syn zdecydował, że chce zostać z NOVAKID na dłużej.

Opinia Aleksego o lekcjach:

Nauka w Novakid jest bardzo przyjemna i na pewno skuteczna. Lekcje są krótkie, ale dobrze prowadzone w ciągu 25-minutowej lekcji można się nauczyć wiele. Nauczyciele są bardzo mili i starają się jak najlepiej prowadzić lekcje.

To jest pomysł na wakacje! Półkolonie Novakid – Easy Breezy

Novakid, platforma internetowa do nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku 4-12 lat, uruchomiła właśnie drugą edycję międzynarodowych letnich półkolonii – Easy Breezy. Ten wirtualny obóz językowy potrwa od 13 czerwca do 29 sierpnia 2022 roku. To świetna okazja dla najmłodszych do nawiązania przyjaźni z rówieśnikami z różnych krajów, a także do odkrywania świata w zabawny i angażujący sposób. Obóz jest całkowicie bezpłatny dla uczniów Novakid z subskrypcją na 12 lub 24 tygodnie aktywną w momencie rozpoczęcia obozu.

Dołączcie! Naprawdę warto.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Jak karmić niemowlę z alergią pokarmową?

Dzieci z alergią pokarmową przybywa. Rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozszerzać dietę maluszków uczulonych na określone składniki i prawidłowo komponować ich jadłospis. W tym artykule, eksperci programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me zebrali najważniejsze informacje, których poszukują rodzice rozszerzający dietę dziecka z alergią lub nietolerancją pokarmową.

W końcu polubiłam prasowanie! Recenzja parownicy i żelazka 2w1 Deerma HS300

Na wstępie od razu się przyznam - prasowanie nigdy nie było moją ulubioną czynnością. Teraz się okazuje, że to wszystko zależy od sprzętu, jaki się posiada! Zobaczcie, co ostatnio wpadło mi w ręce!

Jakie produkty zbożowe podawać dziecku?

Produkty zbożowe są jedną z podstawowych grup produktów spożywczych, które lądują na naszych talerzach. Do tej grupy zaliczymy m.in. kasze, makarony, pieczywo...

Wygraj złoty naszyjnik z literką imienia Twojego dziecka!

W zamian za zakupy NAN rozdaje super prezenty. Do wygrania między innym złote naszyjniki z literkami od firmy YES.

Nie bójmy się powiedzieć, że dzieci można odchudzać! Tak, można!

Wiecie, że Polska jest na czele europejskich Państw, a nawet na świecie, jeśli chodzi o alarmujący wzrost otyłości u naszych dzieci? Widać to nawet...