-Reklama-

Nasze odkrycie miesiąca – urządzenie, które dba o komfort i zdrowie całej rodziny

Nie bez powodu nawilżacz powietrza coraz częściej staje się elementem listy wyprawkowej dla dziecka. Świadomość rodziców, że to od jakości powietrza w domu zależy komfort i zdrowie malucha sprawia, że urządzenie w ostatnich latach jest coraz popularniejszym wyposażeniem domu, w którym przebywają dzieci. Zobaczcie nasze odkrycie miesiąca, które udowadnia, że dobry nawilżacz powietrza może być w zasięgu każdego domowego budżetu. Oto ultradźwiękowy nawilżacz Carruzzo Smart Wi-Fi.

-Reklama-

Po co w domu nawilżacz powietrza?

Nawilżacze powietrza to urządzenia, które mają zdolność regulowania wilgotności powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. To szczególnie istotne w przypadku dzieci, które są bardziej podatne na zmiany środowiskowe. Oto kilka kluczowych powodów, dla których warto rozważyć zastosowanie nawilżacza powietrza w domu, w którym przebywa dziecko:

1. Zdrowie dróg oddechowych: Dzieci mają wrażliwe drogi oddechowe, które mogą negatywnie zareagować na zbyt suche powietrze. Wysoka wilgotność powietrza może pomóc w utrzymaniu nawilżonych błon śluzowych, co może złagodzić podrażnienia i problemy z oddychaniem.

2. Zapobieganie infekcjom: Wilgotne środowisko może utrudnić rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii, co może pomóc w zapobieganiu chorobom związanym z drogami oddechowymi. W szczególności w okresach przeziębień i grypy, nawilżacz powietrza może być cennym narzędziem w ochronie zdrowia dziecka.

3. Komfort snu: Suche powietrze może prowadzić do podrażnień skóry, swędzenia, a nawet utrudniać oddychanie podczas snu. Dziecko potrzebuje odpowiedniego komfortu w trakcie snu, a wilgotne powietrze może przyczynić się do poprawy jakości nocnego odpoczynku.

4. Zdrowa skóra: Wilgotne powietrze może pomóc w utrzymaniu nawilżonej skóry dziecka, szczególnie ważne to jest w przypadku dzieci z problemami skórnymi, takimi jak egzema. Nawilżona skóra jest mniej podatna na podrażnienia i swędzenie.

5. Wzmacnianie odporności: Odpowiednie nawilżenie powietrza może pomóc w utrzymaniu ogólnej kondycji organizmu dziecka. Właściwa wilgotność wspiera utrzymanie zdolności obronnych organizmu na odpowiednim poziomie.

6. Ograniczenie zanieczyszczeń w powietrzu: urządzenie nie tylko neutralizuje brzydkie zapachy, ale również dzięki wytwarzaniu anionów zmniejsza ilość kurzu i innych drobinek w powietrzu.

Jaki nawilżacz powietrza sprawdzi się w domu zamieszkanym przez dzieci?

Przy wyborze nawilżacza powietrza warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na rodzaj nawilżacza. Najlepsze są modele ultradźwiękowe, które są ciche i działają na zasadzie fal ultradźwiękowych wykorzystujących wysoką częstotliwość drgań do wytwarzania mgiełki wodnej, która za pomocą wentylatora wydmuchiwana jest na zewnątrz. Urządzenie wyróżnia wysoka wydajność przy równoczesnym niskim zużyciu energii. Kolejną ważną kwestią jest wydajność urządzenia. Warto wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym będzie pracował nawilżacz. Na koniec dobrze jest sprawdzić, czy nawilżacz posiada dodatkowe funkcje podnoszące jego skuteczność i łatwość obsługi.

Jaki nawilżacz powietrza polecamy?

Spośród wielu modeli nawilżaczy ultradźwiękowych naszą uwagę przykuł ten, który łączy w sobie dużą wydajność, energooszczędność, funkcjonalność i cenową przystępność. Parametry urządzenia sprawiają, że jest on idealnym wyborem dla rodziny.

Carruzzo Smart Wi-Fi to nowoczesnym model nawilżacza ultradźwiękowego. Nawilżacz ten działa na zasadzie fal ultradźwiękowych – zmienia czystą wodę w chłodną i orzeźwiającą parę. Przy wytwarzaniu pary wodnej powstają bardzo duże ilości anionów (jonów ujemnych), które są pomocne przy wytrącaniu pyłków, kurzu i innych zanieczyszczeń powietrza gromadzących się w pomieszczeniu.

Wygodny w obsłudze i sterowany przez Wi-Fi

Jeśli nie lubicie skomplikowanych sprzętów, nie chcecie czytać instrukcji obsługi, to urządzenie was pozytywnie zaskoczy. Wszystkie ustawienia są intuicyjne. Nawilżacz posiada czytelny wyświetlacz, a co najlepsze – można go również sterować pilotem albo telefonem! Wystarczy ściągnąć darmową aplikację Tuya Smart i już możemy zmieniać ustawienia, włączać i wyłączać urządzenie na odległość. Tę funkcję rodzice z pewnością bardzo docenią. Dużym atutem jest jeszcze specjalny filtr ceramiczny, w który wyposażony jest nawilżacz. Nie trzeba go wymieniać – wystarczy co jakiś czas samodzielnie przeczyścić. W zestawie jest specjalna szczoteczka, która nam to ułatwia.

Energooszczędny

Urządzenie pobiera minimalną ilość energii (moc 28W), a przy tym oferuje wysoką wydajność. Jest więc idealnym wyborem dla tych, którzy ze względu na rosnące rachunki za prąd obawiają się dodatkowych sprzętów elektrycznych w domu.

Wydajny

Caruzzo Smart sprawdzi się w większości mieszkań i domów, bo swoim zasięgiem obejmuje nawet 100m2. Dzięki dużemu zbiornikowi (4 litry) zapewnia nieprzerwaną pracę nawet do 48 godzin. Przy tym sam rozmiar nawilżacza jest bardzo poręczny, waży tylko 1,5kg!

Zmiękcza wodę

Wbudowany system zmiękczania wody wlanej do urządzenia sprawia, że sprzęt jest lepiej chroniony przed uszkodzeniem. Kamień nie będzie się osadzał na jego elementach.

Samodzielnie reguluje poziom nawilżenia

Świetną opcją jest to, że urządzenie rozpoznaje poziom wilgotności w pomieszczeniu i jest w stanie dbać o utrzymanie odpowiedniego nawilżenia. Wystarczy zaprogramować oczekiwaną wartość.

Komfortowy

O komfortowym użytkowaniu nawilżacza świadczy fakt, że posiada on kilka fajnych rozwiązań, które sprawiają, że jest sprzętem nieinwazyjnym i w żaden sposób nie zakłóca on spokoju nawet czujnie śpiącego dziecka. Po pierwsze – jest bardzo cichy, gdy pracuje (to tylko 35 dB), po drugie – wyświetlacz można przyciemnić (tzw. funkcja Sleep), by nie przeszkadzać w zasypianiu, po trzecie – sam się wyłącza, gdy np. zabraknie wody.

Dodatkowe funkcje, które nam się podobają

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest rozbudowanie urządzenia o dodatkowe zalety np. mierzenie temperatury w pomieszczeniu. Świetną sprawą jest możliwość wykorzystania nawilżacza do aromaterapii – wystarczy nakropić do wody odrobinę specjalnego olejku. To rozwiązanie przyda się szczególnie w okresie infekcyjnym. Co najlepsze – olejki są dołączane do urządzenia gratis przy zakupie. Warto również zwrócić uwagę na wygląd sprzętu. Nawilżacz ma estetyczny, nowoczesny design, więc świetnie wpisuje się też w takie wnętrza.

Niedrogi

Na koniec zostawiliśmy atut, który powinien przekonać niezdecydowanych. Urządzenia nawilżające bywają drogim wydatkiem, dlatego cieszy fakt, że ten model ma niską cenę. Kosztuje tyle, co zabawka dla dziecka, a jest to przecież inwestycja w komfort i zdrowie na lata.

Artykuł sponsorowany

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również