-Reklama-

Największy konkurs fotograficzny na świecie CEWE Photo Award 2021 – wyjątkowa wystawa w centrum Wrocławia

Od 30 września do 22 października 2021 roku na wrocławskim rynku będzie można podziwiać prace laureatów największego na świecie konkursu fotograficznego CEWE Photo Award. W tegorocznej edycji zgłoszono ponad 600 000 zdjęć ze 170 krajów. Jurorzy, znani na całym świecie fotograficy, pod przewodnictwem francuskiego fotografa Yanna Arthusa-Bertranda, wyłonili zwycięzców w aż 10 kategoriach. Dodatkowo, tym razem tę unikalną wystawę wzbogacą prace Bartosza Stróżyńskiego.

-Reklama-

Hasło przewodnie konkursu brzmi „Nasz świat jest piękny” i ma na celu inspirowanie miłośników fotografii do dzielenia się niezwykłymi momentami, uchwyconymi w kadrze.

Ilość zgłoszonych prac to dla nas powód do ogromnej dumy i radości. Zależało nam na tym, by stworzyć przyjazną przestrzeń, w której pasjonaci będą mogli zaprezentować swoje zdjęcia szerokiej publiczności, czerpiąc przy tym inspirację od innych. Tak duży sukces kolejnej już edycji CEWE Photo Award to dowód na to, że fotografia jest ważnym środkiem artystycznej ekspresji, który pozwala ludziom na cieszenie się pięknem otaczającego świata każdego dnia, w rozmaitych sytuacjach – mówi Monika Michalska-Matusik, Head of Communication CEWE w Polsce.

Na wystawie pojawią się prace 10 laureatów w 10 kategoriach: architektura i technika, podróże i kultura, gotowanie i jedzenie, hobby i czas wolny, aerofotografia, sport, ludzie, natura, zwierzęta, krajobrazy.

Zdobywcą nagrody głównej został Manfred Voss, z pracą „Frozen Lighthouse”. Zdjęcie w magiczny sposób podkreśla piękno zimowej scenerii, łączącej ciepło-żółte światło latarni z lodowatymi, niebieskimi tonami. To absolutnie wspaniałe uczucie, wręcz niewiarygodne, że w końcu udało mi się wygrać największy konkurs fotograficzny na świecie – powiedział zwycięzca, odbierając nagrodę CEWE Photo Award 2021. Pod ogromnym wrażeniem byli także jurorzy, co też Ulla Lohmann, fotografka ekspedycyjna, wyraziła słowami: To wygląda jak z bajki!

Na wystawie będzie także możliwość zobaczenia fotografii wyróżnionych autorów z Polski oraz prac Bartosza Stróżyńskiego. Bartosz Niemy Stróżyński to zawodowy fotograf i filmowiec, specjalizujący się w produkcjach zimowych i podwodnych, od lat zafascynowany Arktyką i Antarktyką.

Pomysłodawcą oraz organizatorem konkursu CEWE Photo Award jest firma CEWE.

Dbamy o zrównoważony rozwój i aktywnie wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy, by rozwijać się w przyjaznym świecie. Za każde zgłoszone zdjęcie, jako CEWE przekazaliśmy 10 eurocentów na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu uczestników, za co wszystkim pasjonatom fotografii i CEWE dziękuję, zebraliśmy aż 60 tys. euro. – mówi Ryszard Kanas, Dyrektor Generalny CEWE w Polsce.

Wystawa przy ulicy Świdnickiej we Wrocławiu potrwa prawie miesiąc, zapraszamy wszystkich chętnych na to niezwykłe spotkanie ze sztuką, oczywiście bezpłatnie i o każdej porze. Więcej informacji o zwycięzcach oraz nagrodzonych pracach można znaleźć na stronie https://contest.cewe-fotoksiazka.pl/cewephotoaward-2021/pl_pl/p/winners#/.

Wystawa CEWE Photo Award 2021 oraz prace Bartosza Stróżyńskiego

Wrocław, Świdnicka (deptak), 30.09.-22.10.2021 r.

wpis gościnny

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Testuj zestaw Gillette Venus + Satin Care! Zgłoś się na testerkę!

Tym razem zachęcamy Was do udziału w akcji testowania kobiecego zestawu od Gillette. Zgłoś się po swój zestaw!

Mamy polecają Mamom – zagłosuj na produkt miesiąca! – kwiecień

Pomóż nam wybrać Produkt Kwietnia! Zagłosuj na swojego faworyta!

Moje dziecko nie chce jeść – co robić?!

Jako dietetyk, często się zastanawiam - co jest gorsze u dzieci: brak apetytu czy nadmierny apetyt? Na pewno nie ma wątpliwości co do...

5 skutecznych sposobów na jet lag – jak przetrwać zmianę czasu i cieszyć się wakacjami

Nawet najpiękniejsze wakacje mogą zacząć się nieprzyjemnie – od uciążliwych dolegliwości związanych z aklimatyzacją i zmianą stref czasowych. Czym jest jet lag? Dlaczego trudniej jest pod tym względem podróżować z zachodu na wschód? I w końcu – jak radzić sobie z tzw. chorobą długu czasowego? Radzi dr n. med. Piotr Kajfasz, internista, specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej z Grupy LUX MED.

Sezon na alergie – bądź gotowa!

Czy możemy przygotować dom na sezon alergii? Co możemy zrobić, by ułatwić sobie przetrwanie tych trudnych tygodni w roku? Zobaczcie nasze sposoby na ograniczenie alergenów w domu.