-Reklama-

Największy konkurs fotograficzny na świecie CEWE Photo Award 2021 – wyjątkowa wystawa w centrum Wrocławia

Od 30 września do 22 października 2021 roku na wrocławskim rynku będzie można podziwiać prace laureatów największego na świecie konkursu fotograficznego CEWE Photo Award. W tegorocznej edycji zgłoszono ponad 600 000 zdjęć ze 170 krajów. Jurorzy, znani na całym świecie fotograficy, pod przewodnictwem francuskiego fotografa Yanna Arthusa-Bertranda, wyłonili zwycięzców w aż 10 kategoriach. Dodatkowo, tym razem tę unikalną wystawę wzbogacą prace Bartosza Stróżyńskiego.

-Reklama-

Hasło przewodnie konkursu brzmi „Nasz świat jest piękny” i ma na celu inspirowanie miłośników fotografii do dzielenia się niezwykłymi momentami, uchwyconymi w kadrze.

Ilość zgłoszonych prac to dla nas powód do ogromnej dumy i radości. Zależało nam na tym, by stworzyć przyjazną przestrzeń, w której pasjonaci będą mogli zaprezentować swoje zdjęcia szerokiej publiczności, czerpiąc przy tym inspirację od innych. Tak duży sukces kolejnej już edycji CEWE Photo Award to dowód na to, że fotografia jest ważnym środkiem artystycznej ekspresji, który pozwala ludziom na cieszenie się pięknem otaczającego świata każdego dnia, w rozmaitych sytuacjach – mówi Monika Michalska-Matusik, Head of Communication CEWE w Polsce.

Na wystawie pojawią się prace 10 laureatów w 10 kategoriach: architektura i technika, podróże i kultura, gotowanie i jedzenie, hobby i czas wolny, aerofotografia, sport, ludzie, natura, zwierzęta, krajobrazy.

Zdobywcą nagrody głównej został Manfred Voss, z pracą „Frozen Lighthouse”. Zdjęcie w magiczny sposób podkreśla piękno zimowej scenerii, łączącej ciepło-żółte światło latarni z lodowatymi, niebieskimi tonami. To absolutnie wspaniałe uczucie, wręcz niewiarygodne, że w końcu udało mi się wygrać największy konkurs fotograficzny na świecie – powiedział zwycięzca, odbierając nagrodę CEWE Photo Award 2021. Pod ogromnym wrażeniem byli także jurorzy, co też Ulla Lohmann, fotografka ekspedycyjna, wyraziła słowami: To wygląda jak z bajki!

Na wystawie będzie także możliwość zobaczenia fotografii wyróżnionych autorów z Polski oraz prac Bartosza Stróżyńskiego. Bartosz Niemy Stróżyński to zawodowy fotograf i filmowiec, specjalizujący się w produkcjach zimowych i podwodnych, od lat zafascynowany Arktyką i Antarktyką.

Pomysłodawcą oraz organizatorem konkursu CEWE Photo Award jest firma CEWE.

Dbamy o zrównoważony rozwój i aktywnie wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy, by rozwijać się w przyjaznym świecie. Za każde zgłoszone zdjęcie, jako CEWE przekazaliśmy 10 eurocentów na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu uczestników, za co wszystkim pasjonatom fotografii i CEWE dziękuję, zebraliśmy aż 60 tys. euro. – mówi Ryszard Kanas, Dyrektor Generalny CEWE w Polsce.

Wystawa przy ulicy Świdnickiej we Wrocławiu potrwa prawie miesiąc, zapraszamy wszystkich chętnych na to niezwykłe spotkanie ze sztuką, oczywiście bezpłatnie i o każdej porze. Więcej informacji o zwycięzcach oraz nagrodzonych pracach można znaleźć na stronie https://contest.cewe-fotoksiazka.pl/cewephotoaward-2021/pl_pl/p/winners#/.

Wystawa CEWE Photo Award 2021 oraz prace Bartosza Stróżyńskiego

Wrocław, Świdnicka (deptak), 30.09.-22.10.2021 r.

wpis gościnny
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również