-Reklama-

Najlepsze prezenty dla dzieci na Mikołajki to książki!

-Reklama-

Wkrótce Mikołajki, a więc okazja do wręczania drobnych upominków naszym pociechom. Świetnym pomysłem prezentowym są książki, które poza funkcją rozrywkową, wpływają na rozwój dziecka. Zobaczcie nasze propozycje. Oto najlepsze książki na Mikołajki!

Dlaczego warto kupować dzieciom książki?

Czytanie ma wiele zalet, dlatego książka to jeden z tych prezentów, które mają szansę przyczynić się do rozwoju naszych pociech. I to nieważne, czy twoje dziecko umie czytać, czy tylko ogląda obrazki. Najważniejszy jest kontakt z książką. Małe dzieci mają frajdę, gdy słuchają jak czytają im dorośli, lubią patrzeć na ciekawe ilustracje, pokazywać pewne elementy i odpowiadać na pytania dotyczące czytanej bajki. Starsze pociechy dzięki książkom doskonalą naukę czytania, uczą się rozumować, kojarzyć i poznają ciąg przyczynowo-skutkowy. Wszystkie te umiejętności przydają się na innych płaszczyznach życia i są najlepszą inwestycją w późniejszą edukację szkolną.

Jakie książki na Mikołajki?

Ponieważ wiemy, jak trudno wybrać z gąszczu książek te najbardziej wartościowe i najciekawsze, postanowiliśmy wam pomóc. Przejrzeliśmy oferty wydawnictw, przekartkowaliśmy tysiące stron, przeczytaliśmy kilkadziesiąt historii, by znaleźć odpowiedź na pytanie: jakie książki dla dzieci są warte polecenia na prezenty z okazji Mikołajek. Zobaczcie te tytuły!

Magia świąt – Beata Sarnowska, Izabela Michta, Justyna Balcewicz (wydawnictwo Skrzat)

Oto 3 opowieści świąteczne od polskich pisarzy. Czy Junior zdoła uratować Mikołajową misję? Dlaczego rękawiczki sprzedawcy-magika okażą się najlepszym prezentem? I co zrobi Karolcia po tajemniczym spotkaniu z brodatym staruszkiem? Opowiadania wyjątkowe jak magia świąt!

Wigilijne opowieści, czyli dzieci ratują święta – Aneta Grabowska (wydawnictwo Skrzat)


Dzięki Zosi i Lence dorośli objęli pomocnym ramieniem tych, którzy zgłosili się do fundacji. Jagódka z babcią obsypały szczęściem nawet zakątki bez śniegu. Stefania Stefanek i jej przyjaciele rozweselili nie tylko brzuszki świętujących. Jacek udowodnił, że wigilijny stół powinien łączyć najbliższych. Sabina i Artek pokazali zaś, że i bez barwnych dekoracji w domach zagości prawdziwy duch świąt.
Magia kryje się w każdej wspólnie spędzonej chwili, w rękach niosących pomoc i domowym gwarze.
Zamknij oczy i zasłuchaj się w magicznych opowieściach!

Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta – Anita Głowińska (Wydawnictwo Media Rodzina)

„Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta” to kolejna książka w serii o Kici Koci. W książce mały czytelnik znajdzie aż 45 otwieranych okienek, które kryją w sobie niejedną (świąteczną!) tajemnicę. To idealna okazja, żeby zapoznać dzieci z bożonarodzeniowymi tradycjami. A kto lepiej pomoże maluchom przygotować się do Bożego Narodzenia niż ich ulubienica, Kicia Kocia? Zbliżają się święta. Kicia Kocia i Nunuś mają ręce pełne roboty. Czas wykonać ozdoby na choinkę, upiec pierniczki i przygotować się na przyjście specjalnego gościa… Mikołaja przynoszącego prezenty! To będą wyjątkowe święta spędzone z bliskimi!

Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta! – Anita Głowińska (Wydawnictwo Media Rodzina)

Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta! jest kolejną pozycją, dzięki której mali czytelnicy mogą odkrywać przygody Kici Koci oraz jej braciszka. Tajemnice ukryte w 24 otwieranych okienkach spowodują, że czas z książeczką będzie dla najmłodszych wspaniałą zabawą – umili im także oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia! Nunuś się niecierpliwi. Nie może doczekać się Gwiazdki. Razem z Kicią Kocią otwierają po kolei okienka kalendarza adwentowego – na każdy dzień przeznaczone jest jedno okienko i jedno zadanie. Dzięki temu czas biegnie szybciej! Gdy otworzą 24 okienka, nadejdzie Boże Narodzenie.

Gwiazdkowy Prosiaczek – J. K. Rowling (Wydawnictwo Media Rodzina)

Jack jest bardzo przywiązany do swojej przytulanki, Daj Prosia. DP jest z nim zawsze, na dobre i na złe. Nagle w Wigilię staje się coś strasznego – DP ginie. Na szczęście Wigilia to noc cudów. W tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Gwiazdkowy Prosiaczek, nowa przytulanka Jacka (beznadziejny zamiennik starej), ma śmiały plan: udadzą się razem w magiczną podróż, aby odnaleźć to, co utracone, i ocalić najlepszego przyjaciela, jakiego Jack kiedykolwiek miał…

„Gwiazdkowy Prosiaczek” to emocjonująca i podnosząca na duchu powieść przygodowa o więzi chłopca i jego ukochanej przytulanki oraz o tym, na jak wiele potrafi się on zdobyć, by odzyskać swój skarb. To książka jednotomowa, niepowiązana z wcześniejszymi utworami J.K. Rowling skierowana do dzieci w wieku 8+. Tę powieść pióra autorki zaliczanej do największych pisarzy świata pokochają całe rodziny.

Święta w Valleby. Wielka awaria prądu – Martin Widmark, Helena Willis (Wydawnictwo Zakamarki)

W wigilijny wieczór wydarza się coś nieoczekiwanego: w całym Valleby gaśnie światło i zapada nieprzenikniona ciemność. Jak w takich warunkach świętować Boże Narodzenie? Lasse i Maja próbują dociec, co spowodowało awarię prądu, lecz nie jest to łatwe. Pomóż im rozwiązać zagadkę! Weź czynny udział w śledztwie! Wyjaśnij wraz z Lassem i Mają przyczynę awarii prądu! Odczytaj zaszyfrowane wiadomości, wypatrz szczegóły, znajdź pogubione prezenty, rozpoznaj postaci w ciemnościach, przejdź zawiłe trasy i spróbuj wydedukować, co się wydarzyło! W trakcie CZYTANIA rozwiązuj ZADANIA!

Lis i Skrzat – Astrid Lindgren (Wydawnictwo Zakamarki)

Nocą do kurnika zakrada się głodny lis. Zauważa go skrzat strzegący zagrody. Co wymyśli skrzat, by lis się najadł, ale nie ucierpiała żadna kura? Pięknie ilustrowana zimowa historia z bożonarodzeniowym akcentem. Tekst Astrid Lindgren jest parafrazą popularnego niegdyś w Szwecji wiersza Karla-Erika Forsslunda z 1900 roku, który doczekał się wielu wydań w zbiorach i antologiach, a także jako książka obrazkowa z ilustracjami Haralda Wiberga. Niemiecki wydawca zamówił u Lindgren krótszą, prozatorską wersję wiersza, którą opublikował z ilustracjami Wiberga w 1965 roku. W Szwecji wydano tekst Lindgren dopiero pół wieku później z ilustracjami Evy Eriksson.

Świąteczny kalendarz Gabrysi – Anna Włodarkiewicz (Wydawnictwo Bis)

Gabrysia jest pogodną, dobrze zorganizowaną dziewczynką, która lubi robótki ręczne i celebrowanie rodzinnych uroczystości. Ostatnio ma jednak wrażenie, że życie dostarcza jej więcej smutku niż radości. Mama źle znosi ciążę, tata pracuje jak szalony robot, a na dodatek szkolna przyjaźń okazuje się jednym wielkim rozczarowaniem. Cała nadzieja w grudniu i świętach, które przecież zawsze były rodzinne i radosne. Czy Gabrysia odzyska spokój ducha i wiarę w przyjaźń? A może pomoże jej w tym świąteczny kalendarz z zadaniami na każdy dzień grudnia? Książka podzielona jest na 25 rozdziałów – można czytać po jednym dziennie aż do świąt. Dla dzieci 7-12 lat

ZAPOWIEDŹ: JANO I WITO. DŹWIĘKOTWÓR – Wiola Wołoszyn, Przemek Liput (Wydawnictwo Mamania)

Książka, w którą naprawdę można się zanurzyć! Do oglądania, do zabawy, do nauki wymowy. Aaaaa – ziewam jak hipopotam. Beeee, beeee – beczę jak owca. Cykam jak świerszcz, kumkam jak żaba, bzyczę jak pszczoła i uczę się wymawiać wszystkie głoski!

NOWOŚĆ!_Pląsy rączki – książka aktywnościowa – Herve Tullet (Wydawnictwo Babaryba)

Odbijaj się jak piłeczka, fruń delikatnie jak motylek, płyń zwinnie jak rybka… A to wszystko za pomocą gestów dłoni. Oto nowa propozycja Herve Tulleta, autora bestsellera NACIŚNIJ MNIE! W PLĄSACH RĄCZKI dzieci przekonają się, że ich rączki są zaczarowane! Skaczą, fruwają, a nawet tańczą w rytm poleceń autora! Są trochę jak ręce dyrygenta stojącego przed orkiestrą, a trochę jak dłonie aktora, który przekazuje coś gestem. PLĄSY RĄCZKI to książka, w której dziecko wykonuje różne zabawy swoją rączką i paluszkami. Ma skakać po kropkach, odbijać się jak piłeczka, toczyć się po kamyczkach, wznosić się i opadać jak ptak albo motyl… Książka rozbudza wyobraźnię a realne, fizyczne zadania rozwijają małą motorykę. Odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Pluszowy Zajączek – Iwonna Buczkowska (Wydawnictwo Bis)

Zbliżają się Święta,  Jacek sadza na biurku swojego ukochanego Pluszowego Zajączka i pisze list do  Mikołaja. Rysuje pięknego zajączka, a pod spodem prosi, aby Mikołaj przyniósł taki właśnie prezent jego siostrzyczce Gabrysi. Pluszowy Zajączek nie umie czytać, myśli więc, że Jacek chce go zamienić na nową maskotkę i zrozpaczony zabiera list spod poduszki. Rozumie jednak że postąpił źle i, chcąc naprawić błąd, w dzień Wigilii wyrusza na poszukiwanie Mikołaja. Nie jest to łatwe, ale na szczęście poznani na podwórku Bałwanek, psotnik Mróz i przemądrzała Wrona pomagają mu dostarczyć list na czas.

GĄSKA ZUZIA I PIERWSZA GWIAZDKA – Petr Horacek (Wydawnictwo Babaryba)

Święta Bożego Narodzenia bez pierwszej gwiazdki? To niemożliwe! Dzielna gąska Zuzia wyrusza w Wigilię na niebezpieczną wyprawę. Chce ściągnąć z nieba gwiazdkę na świąteczną choinkę. W trakcie pełnej przygód wędrówki odkrywa wartość przyjaźni i prawdziwą magię świąt Bożego Narodzenia. Gąskę Zuzię pokocha każde dziecko! Ta wzruszająca opowieść wigilijna to idealna lektura na czas oczekiwań i przygotowań przedświątecznych. To też doskonały prezent na Mikołajki lub nawet pod choinkę!

Edycja dwujęzyczna: polsko-angielska – książka dla dzieci w wieku 2-5 lat. 

KIEDY PRZYCHODZI ŚWIĘTY MIKOŁAJ? – Richard Scarry (Wydawnictwo Babaryba)

Świąteczna gorączka dopada nawet świętego Mikołaja! Na szczęście znajdzie się ktoś, kto mu pomoże. Poczujcie klimat świąt razem z klasykiem amerykańskiej literatury dziecięcej Richardem Scarrym. Mieszkańcy pewnego miasteczka nie mogą doczekać się świąt Bożego Narodzenia. Tymczasem pan Niezdarek wyrusza na poszukiwanie Świętego Mikołaja, aby mu pomóc w świątecznych przygotowaniach. Jego niezdarność doprowadza prawie do świątecznej katastrofy… Czy wszystko skończy się dobrze i kto właściwie przyniesie dzieciom prezenty? Przekonajcie się sami!  Książkę polecamy dzieciom od 3. roku życia. 

PSekretna księga Świętego Mikołaja – Angelika Stubner (Wydawnictwo Czytalisek)

oszukiwany, świąteczny biały kruk powraca! Zajrzyjcie do Sekretnej księgi Świętego Mikołaja. Zobaczcie, co stało się, gdy renifery samodzielnie wyznaczyły kurs podróży. Sprawdźcie, jakie zamieszanie wywołał dziwny czerwony przedmiot w stadzie pingwinów na biegunie południowym, i jak zakończyła się wyprawa w stronę nieba. Czy Mikołaj odnalazł swoją zgubę? Czy życzenia dzieci ocalały? Zapraszamy Was do lektury nie jednej, lecz dwóch (!) książeczek, w których magia świąt działa z pełną mocą i wpływa zarówno na dzieci, jak i na dorosłych.

Bibliotek Astrid – Martin Widmark, Emilia Dziubak (Wydawnictwo Mamania)

Urokliwa szkatułkowa opowieść ulubionego polsko-szwedzkiego duetu, ilustratorki Emilii Dziubak i pisarza Martina Widmarka.
Czytanie jest jak podróż – twierdzi Astrid. Ale jej kot o wdzięcznym imieniu Tja nie jest do tego przekonany. Wędrują po świecie, dziewczynka znajduje najpiękniejsze i najciekawsze książki, ale kot mówi tylko: Tja…
Jak go przekonać do czytania?

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również