-Reklama-

Najlepsze planszówki na jesień!

Jesień bywa zimna i mokra, a wtedy zamiast spacerów po parku są domowe i rodzinne popołudnia. Co robić z dziećmi w domu jesienią? Pomysłów jest wiele, ale my najbardziej lubimy wspólnie grać. Oto wybrane przez nas propozycje gier planszowych, które pozwolą Wam pokochać jesień w domu.

-Reklama-

Często dostajemy pytania o to, w co się bawić z dziećmi, gdy nie można wyjść na zewnątrz. Gry planszowe to idealne rozwiązanie na chorobę, nudę czy brzydką pogodę. Wybierając rodzinną planszówkę, możemy mieć pewność, że spędzimy z naszymi dziećmi fantastyczny czas – pełen niespodzianek i radości. Naszym zdaniem nic tak nie scala rodziny jak wspólny czas spędzony na zabawie.

Specjalnie dla was postanowiliśmy przejrzeć rynek gier planszowych i wybrać te, które spodobają się i małym i dużym. Oto najlepsze według nas gry na jesień. Z nimi dobra rodzinna zabawa gwarantowana!

CORTEX DLA DZIECI2

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 6. roku życia i jest częścią serii Cortex, która zdobyła prestiżowy tytuł Zabawka Roku 2017 przyznawany przez portal Zabawkowicz.pl dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier. To dynamiczna i wesoła gra, która pozwoli  wzmocnić pamięć, zręczność i zdolność kojarzenia faktów, jednocześnie pozostając świetną zabawą!

O co w tym chodzi?

W Cortex dla Dzieci 2  gracze rywalizują ze sobą, szybko zgadując odpowiedzi na 8 rodzajów wyzwań, które rozwijają różne funkcje ludzkiego mózgu. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymuje się części układanki, a pierwsza osoba, która zdobędzie wszystkie 4 części i ukończy swój obrazek mózgu, zostaje zwycięzcą!Gra została specjalnie zaprojektowana z myślą o dzieciach, ale dostarcza wiele frajdy także starszym graczom.

Więcej o grze: https://www.wydawnictworebel.pl/games/cortex-dla-dzieci-2-1167.html 


KTO TO ZROBIŁ?

To dynamiczna i bardzo prosta karcianka, w której liczy się refleks, szybkość reakcji i zapamiętywanie. Cała sprawa dotyczy kupy, którą jakieś zwierzątko zrobiło na środku salonu. Poszukiwania winnego trwają i choć wiesz, że to nie jest sprawka Twojego pupila, jednego możesz być pewien – pozostali gracze z pewnością będą próbowali go obwinić, żeby zrzucić winę ze swoich podopiecznych.

O co w tym chodzi?

Aby wygrać, trzeba udowodnić niewinność 6 swoich zwierzaków, pozbywając się wszystkich swoich kart. Znajdujemy jak najszybciej kartę zwierzaka identycznego z tą na stole, wykładamy ją, a następnie zrzucamy winę na kolejne zwierzątko. Trzeba działać szybko, pamiętając jednocześnie, które zwierzaki udowodniły już swoją niewinność. Na koniec każdej rundy właściciel winnego zwierzaka otrzymuje żeton kupy. Osoba, która pod koniec gry będzie miała ich najmniej – wygrywa.

Więcej o grze: https://www.wydawnictworebel.pl/games/kto-to-zrobil-1022.html


KRAINA LODÓW

Jak wyróżnić się na tle innych lodziarni w okolicy? Nowe smaki? Większe porcje? To już było! A może żonglowanie gałkami na oczach klienta? I to właśnie jest prawdziwe wyzwanie dla pracowników Krainy Lodów! Kraina Lodów to wyjątkowa gra w której szybkość i precyzja ruchów idzie w parze z logicznym myśleniem i wyobrażeniem przestrzennym.

O co w tym chodzi?

Każdy uczestnik zabawy otrzymuje identyczny zestaw 4 wafelków i 3 gałek lodów. Jego zadaniem jest przekładanie gałek lodów z wafelka do wafelka, aż skomponuje taką kombinację, która zadowoli spragnionych orzeźwienia klientów. Oprócz dokładności ważna jest też szybkość! Ten, który jako pierwszy zrealizuje 5 zadań będzie mógł ogłosić się najlepszym lodziarzem tego sezonu!

Więcej o grze: https://www.wydawnictworebel.pl/games/kraina-lodow-920.html


DOBBLE ZWIERZAKI

Nasza rodzina kocha Dobble! Grę zabieramy ze sobą na każdy wyjazd, bo świetnie sprawdza się na plaży, w samochodzie, w samolocie czy też pod namiotem. Najnowszą wersją gry jest ta ze zwierzakami. Pokochaliśmy i ją!

O co w tym chodzi?

Jeśli ktoś jeszcze nie zna Dobble, to spieszymy wyjaśnić, że to gra na spostrzegawczość. Podstawowa zasada gry to znalezienie jak najszybciej zwierzątka, które łączy dwie karty. To samo zwierzątko na dwóch kartach zawsze jest tylko jedno, o czym należy pamiętać i w to nie wątpić (bo nie raz się zdarza, że nijak nie można go zauważyć 😉 ) Gra za każdym razem układa się inaczej i nigdy się nie nudzi.

Więcej o grze: https://www.wydawnictworebel.pl/games/dobble-zwierzaki-918.html


WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: PIERWSZA PODRÓŻ

Wcale nie dziwi mnie fakt, że gra ostała laureatem konkursu Gra Roku 2018 w kategorii Gra Roku Dla Dzieci. Być może znacie grę WSIĄŚĆ DO POCIĄGU  – to jest wersja rodzinna z zasadami dostosowanymi do umiejętności dzieci. Gra zawiera mapę Europy ze skróconymi trasami oraz ilustracjami charakterystycznymi dla każdego z miast. Dzięki tej prostszej wersji najmłodsi gracze oraz początkujący mogą stawiać pierwsze kroki podróżując i odwiedzając miasta naszego kontynentu.

O co w tym chodzi?

Gracze ścigają się w zajmowaniu tras na planszy. Zapadające w pamięć obrazki odzwierciedlone na kartach biletów ułatwiają odnalezienie miast na planszy najmłodszym dzieciom, które z wielką radością zajmują kolejne trasy używając do tego większych niż zwykle plastikowych wagoników.

Więcej o grze: https://www.wydawnictworebel.pl/games/wsiasc-do-pociagu-pierwsza-podroz-859.html


NOGI ZA PAS!

Nie znajdziesz tu śmiałka pokonującego smoka i zdobywającego serce księżniczki. Znajdziesz za to walczących o życie rycerzy-gamoni, którym zamarzyła się sława. Są w wyjątkowo niezręcznej sytuacji: z tyłu goni ich smok, a z zamku obserwuje ich księżniczka. Co więc robić? Uciekać! Byle nie za szybko, z godnością…

O co w tym chodzi?

Cel gry to ucieczka do zamku, ale w sprytny sposób. Nie chodzi o to, by być pierwszym, ale też nie można być ostatnim.  Grunt to właściwie planować ruchy na planszy, by podczas ucieczki zarobić jak najwięcej punktów.

Więcej o grze: https://nk.com.pl/nogi-za-pas/2596/gra.html


BUKIET

Piękna gra pełna kwiatów! Podobna trochę do gry w bingo. Wymaga kombinowania i strategii, ale to od dorosłych – dzieci mogą się skupić po prostu na wykreślaniu kwiatów ze swoich plansz.

O co w tym chodzi?

Celem gry jest zostanie najlepszym hodowcą kwiatów Gracze uprawiają kwiaty na swoich polach. Kostki symbolizują klientów chcących kupić określone rodzaje kwiatów , a kolory kostek odpowiadają kolorom kwiatów. Gracze ścinają je na swoich polach (czyli wykreślają ze swoich plansz), za co zdobywają punkty. Uwaga! Każdy kwiat można ściąć tylko raz! Jest kilka dróg do zwycięstwa.

Więcej o grze: https://nk.com.pl/bukiet/2597/gra.html


JAMNIKI

Celem gry jest ubranie naszego tekturowego jamnika w jak najdłuższy kubraczek. Bardzo podoba mi się nietypowy format gry – zamiast planszy mamy  psie mordki i ogonki, które uzupełniamy elementami kubraczka.

O co w tym chodzi?

Gra przypomina trochę grę w domino. Chodzi o dobieranie elementów kubraczka do siebie, by pasowały kolorem lub liczbą kostek. Podczas gry  jamnik będzie rósł, trzeba więc ubierać go w coraz większy kubraczek. Należy się starać, aby na kubraczku było jak najwięcej symboli kostek –zdobywa się za nie punkty! Dodatkowe punkty dostajemy za kolory kubraczka.

Więcej o grze: https://nk.com.pl/jamniki/2598/gra.html


PASZCZAKI

Prosta gra dla każdego, a ile frajdy dostarcza! To takie trochę memory, ale nie do końca. Fajny w grze jest element zaskoczenia, bo nie potrafimy przewidzieć ruchu przeciwnika, który może nas ubiec i zgarnąć pulę paszczaków, na którą mieliśmy ochotę.

O co w tym chodzi?

Podczas gry wszyscy kolejno wykładają na stół po jednej karcie. Jak złapać paszczaka? Należy swoją kartę wyłożyć w taki sposób, aby na początku i na końcu rzędu kart znalazł się taki sam paszczak. Gdy to się uda, zdobędziemy wszystkie paszczaki z tego rzędu!

Więcej o grze: https://nk.com.pl/paszczaki/2595/gra.html

Autor: Ania
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również