Jesteś w ciąży i ci się nudzi? A może jesteś już mamą i lubisz wracać do wspomnień z tych magicznych dziewięciu miesięcy? Włącz sobie dobry film z ciążą w tle i zrelaksuj się. Oto najlepsze filmy o ciąży i macierzyństwie, które warto zobaczyć. Zarówno te zabawne, jak i skłaniające do refleksji. Sprawdź, jakie są najlepsze filmy do oglądania w ciąży.
Najlepsze filmy do oglądania w ciąży – top 15
W ciąży warto wybierać filmy, które poprawiają samopoczucie. Fajnym pomysłem jest oglądanie pozytywnych filmów o ciąży i macierzyństwie, bo dzięki nim zmiana w naszym życiu nie wydaje się już tak przerażająca. Jest jeszcze jeden argument na to, by w ciąży oglądać jak najwięcej filmów. Po urodzeniu dziecka wolnego czasu na oglądanie będzie nieco mniej 🙂
Zobaczcie zatem najlepsze filmy do oglądania w ciąży. Większość z nich znajdziecie w sieci bez problemu.
Bridget Jones 3
Tej bohaterki nie trzeba reklamować. Każde jej pojawienie się na ekranie wywołuje uśmiech na twarzy. Tym razem Bridget Jones zachodzi w ciążę, ale nie w z kim. I tu zaczynają się kolejne zabawne perypetie głównej bohaterki, jak zawsze zwieńczone happy endem.
Złe mamuśki
To kolejna dawka porządnego humoru. Opowiada o mamach, które postanawiają zerwać się ze smyczy macierzyństwa i pomyśleć o swoich potrzebach. Odkrywają, że szczęśliwe mamy to szczęśliwe dzieci, ale zanim to zrozumieją czeka ich mnóstwo zabawnych przygód. Po obejrzeniu pierwszej części warto sięgnąć po drugą. Jest równie zabawna.
Bobasy (Babies)
Cudowny. Rozczulający. Piękny. Ten film to dokument o pierwszym roku czwórki maluchów z różnych zakątków świata. Dwójka dzieci pochodzi z obszarów wiejskich, takich jak Namibia i Mongolia, a dwójka pozostałych z obszarów miejskich, takich jak San Francisco i Tokio. Zobacz, jak wychowuje się dzieci w tak różnych miejscach i kulturach. Fascynujący film pokazujący, że dzieci do szczęścia nie potrzebują wiele, wystarczy dać im miłość.
Mama do wynajęcia (Baby Mama)
Kiedy samotna karierowiczka Kate zmaga się z płodnością, wynajmuje kobietę z klasy robotniczej, która ma zostać surogatką. Plany Kate nieco się komplikują, gdy surogatka pojawia się w jej domu, bo nie ma gdzie mieszkać. Kobiety są swoimi całkowitymi przeciwieństwami, co przynosi wiele humorystycznych wpadek, gdy próbują dzielić ze sobą przestrzeń życiową.
Plan B (The Back Up Plan)
Zoe jest zmęczona szukaniem materiału na męża i ojca swoich dzieci, więc postanawia udać się do banku nasienia. Tego samego dnia, tuż po zapłodnieniu poznaje mężczyznę swoich marzeń. Po odkryciu, że jest w ciąży, stara się poradzić sobie z objawami wczesnej ciąży i randek (i ukrywania ciąży) przed swoim nowym partnerem. Jaki będzie finał? To warto zobaczyć.
Tak to się teraz robi (Switch)
Oto historia Wally’ego i Kassie, którzy są najlepszymi przyjaciółmi. Po tym, jak Kassie ogłasza swój plan zajścia w ciążę za pomocą banku nasienia, Wally błędnie zakłada, że wybierze go jako dawcę nasienia. W końcu są najlepszymi przyjaciółmi, prawda? Kassie stawia jednak na innego dawcę, ale pijany Wally podmienia nasienie dawcy na swoje i zapomina o tym incydencie. Po 7 latach spotyka Kassie i jej synka, który jest jakoś podejrzanie podobny do niego…
9 miesięcy
Film sprzed ponad 20 lat, ale nadal się go świetnie ogląda. I to nie tylko ze względu na Hugh Granta 🙂 Film opowiada o mężczyźnie, który boi się zaangażowania i odpowiedzialności, dlatego nie chce zostać ojcem. A jednak pewnego dnia dowiaduje się, że jego długoletnia dziewczyna jest w ciąży. Ma dziewięć miesięcy, aby poradzić sobie ze strachem przed zaangażowaniem i udowodnić swojej dziewczynie, że będzie dobrym tatą.
Matka i dziecko
Trzy kobiety w różnych momentach życia przychodzą do ośrodka adopcyjnego. Karen chce odszukać oddana przed laty córkę, Elizabeth pragnie poznać tożsamość swojej biologicznej matki, a bezpłodna Lucy marzy o dziecku. Film o różnych odcieniach macierzyństwa…
Juno
Ten film jest już niemal kultowy. Opowiada o nastolatce (Ellen Page), która niespodziewanie zachodzi w ciążę ze swoim przyjacielem. Po podjęciu decyzji o oddaniu dziecka do adopcji, nastolatka wybiera idealnych rodziców adopcyjnych. Kreatywny dialog w połączeniu z porywającą fabułą sprawia, że to jeden z lepszych filmów o ciąży.
Para na życie
Piękny film o poszukiwaniu siebie, swojego miejsca na ziemi i sensu życia. Burt i Verona są ze sobą od czasów studenckich. Trzy miesiące przed narodzinami pierwszego dziecka wyruszają w poszukiwaniu oazy, w której będą mogli założyć własny dom. Ta historia chwyta za serce.
Wpadka
Ten film opowiada o Alison, pracowitej dziennikarce, która zaszła w ciążę po jednej nocy spędzonej z nieporadnym życiowo Benem. Mimo wszystko, bohaterka postanawia dać Benowi szansę, by udowodnił, że potrafi się zmienić i być dobrym ojcem.
Jak urodzić i nie zwariować
Ta dowcipna komedia opowiada o pięciu różnych mamach, z których każda ma zupełnie inne doświadczenie. Każda ciężarna oglądająca ten film na pewno znajdzie wśród bohaterek tę, do której jest najbardziej podobna. Warto zobaczyć, jak wygląda ciąża i rodzicielstwo widziane z perspektyw pięciu różnych par. To film także dla tatusiów 🙂
Och, życie!
Holly i Eric nie znoszą się nawzajem, a jedyne, co ich łączy, to ich wspólni przyjaciele, którzy nazywali ich rodzicami chrzestnymi ich córki, Sophie. Po tym, jak ich przyjaciele zginęli w wypadku, Holly i Eric muszą się zjednoczyć w opiece nad dzieckiem.
Zanim odejdą wody
Peter Highman jest przyszłym tatą. Jego żona urodzi za pięć dni, a on planuje złapać lot do domu z Atlanty, aby zdążyć na poród. Zrządzenie losu skaże go na towarzystwo nieznośnego początkującego aktora. To będzie niezła jazda!
Zamiana ciał
Dave jest zmęczonym i przepracowanym członkiem rodziny i prawnikiem, a Mitch jest kawalerem, który unika większości obowiązków dorosłych. Oboje zazdroszczą życia innym, a po pijackiej nocy odkrywają, że zmienili się ciałami. W tej sytuacji są zmuszeni zamienić się również na życia. I wtedy okazuje się, że „trawa u sąsiada wcale nie jest bardziej zielona”.
Zobacz jeszcze: