-Reklama-

Mamy pomagają mamom – takie inicjatywy wspieramy!

-Reklama-

Dzień Mamy to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w kalendarzu świąt. Mama to ważna osoba w życiu każdego człowieka: to ona uczy, wychowuje i ma ogromną wiarę w możliwości swoich dzieci. 26 maja to ważny dzień, a w tym roku będzie to szczególnie wyjątkowa data.

Wierzymy w mamy! 

Fundacja Teraz Wy buduje sieć Klubów Super Kobiet. Pierwszy z nich został powołany w Wągrowcu i już rozpoczął swoją działalność. Inicjatywa powstała z myślą o kobietach, które chcą się aktywizować i swoim wsparciem otoczyć m. in. mamy, które samotnie wychowują swoje pociechy, zmagają się z ciężkimi chorobami lub wychowują dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Przeprowadziliśmy ankietę wśród rodziców wychowujących dzieci z wyzwaniami rozwojowymi z której wynika, że aż 79% z nich nigdy nie otrzymało wsparcia wytchnieniowego, by móc choć przez chwilę skupić się na własnych przyjemnościach. „My to wsparcie oferujemy. Chcemy, by mamy – najbardziej wyjątkowe osoby w życiu każdego dziecka – mogły poczuć się tego dnia ważne i docenione. Dlatego zaprosimy je na wyjątkowe kolacje, usługi kosmetyczne i obdarujemy prezentami” – podkreśla koordynatorka i pomysłodawczyni projektu Magdalena Lewandowska. W związku z całą akcją powstał również pogodno-wzruszający materiał filmowy. Udział w nagraniach do kampanii wzięły liderki Klubu: przedstawicielka Urzędu Miasta, przedstawicielka organizacji wspierającej rodziny, policjantka, wychowawczyni dzieci z wyzwaniami rozwojowymi oraz działaczki Fundacji Teraz Wy. Te wyjątkowe kobiety – mamy – poświęcają swój czas, by bezinteresownie pomagać innym. „Jesteśmy w tym razem: jako kobiety i jako mamy. Z naszej strony to są drobne gesty, ale siłą jest to, że jest nas wiele i każda daje coś od siebie, by tego dnia na twarzach wielu mam zagościł uśmiech.” – podkreśla Danuta Bachta, liderka Klubu Super Kobiet.

Nie każdy bohater nosi pelerynę

Liderki Klubu wspierają osoby, które znalazły się w trudnych życiowo sytuacjach. Macierzyństwo jest pięknym doświadczeniem, ale dla wielu kobiet na całym świecie jest również wyzwaniem. Nie zapominajmy, że wśród nas są mamy, które dzielnie radzą sobie z samotnym wychowywaniem dzieci, z niepełnosprawnością swojej pociechy czy ciężką chorobą.

Prawdziwą bohaterką jest Kamila, która wraz z mężem wychowała kilkanaście dzieci jako rodzina zastępcza, a obecnie są adopcyjnymi rodzicami Adriana z całkowitym zanikiem mózgu i małej Hani, która ma Zespół Downa. Statystyki mówią same za siebie. Jeśli w rodzinie pojawia się choroba lub niepełnosprawność, to wszystkie inne potrzeby schodzą na dalszy plan.

Kamila i jej mąż nie byli na randce od 18 lat.

„Poznając te historie nie kryjemy łez wzruszenia, bo mamy nadzieję, że jesteśmy częścią zmiany, która pomoże społeczeństwu zrozumieć, że mama to też człowiek i ma prawo do wytchnienia i zadbania o własne potrzeby” – dodaje koordynatorka projektu.

Piękna inicjatywa prospołeczna

Prezes Fundacji Teraz Wy podkreśla, że każda z osób zaangażowanych w działanie Klubu robi to w ramach wolontariatu: „Nasza inicjatywa to projekt w 100% prospołeczny. Liczymy na to, że sieć naszego wsparcia będzie się rozrastać. Mamy duże plany, bo wśród naszych działaczy są wspaniałe osoby chcące zmieniać świat na lepsze. W naszych działaniach pomaga nam urząd miasta oraz lokalne przedsiębiorstwa, które zaoferowały bony podarunkowe, by mamy dzieci z niepełnosprawnościami mogły wybrać się do restauracji na kolację”.

W związku z Dniem Mamy powstaje wiele inicjatyw, ale ta jest szczególna, jednocząca i pokazująca, że kobiety mogą wspierać inne kobiety.

Inicjatywa Klubu Super Kobiet jest całkowicie realizowana dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, studentów kierunków medycznych z Collegium Medicum oraz firm i restauracji, które ufundowały upominki i bony podarunkowe dla mam.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Jak karmić niemowlę z alergią pokarmową?

Dzieci z alergią pokarmową przybywa. Rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozszerzać dietę maluszków uczulonych na określone składniki i prawidłowo komponować ich jadłospis. W tym artykule, eksperci programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me zebrali najważniejsze informacje, których poszukują rodzice rozszerzający dietę dziecka z alergią lub nietolerancją pokarmową.

W końcu polubiłam prasowanie! Recenzja parownicy i żelazka 2w1 Deerma HS300

Na wstępie od razu się przyznam - prasowanie nigdy nie było moją ulubioną czynnością. Teraz się okazuje, że to wszystko zależy od sprzętu, jaki się posiada! Zobaczcie, co ostatnio wpadło mi w ręce!

Jakie produkty zbożowe podawać dziecku?

Produkty zbożowe są jedną z podstawowych grup produktów spożywczych, które lądują na naszych talerzach. Do tej grupy zaliczymy m.in. kasze, makarony, pieczywo...

Wygraj złoty naszyjnik z literką imienia Twojego dziecka!

W zamian za zakupy NAN rozdaje super prezenty. Do wygrania między innym złote naszyjniki z literkami od firmy YES.

Nie bójmy się powiedzieć, że dzieci można odchudzać! Tak, można!

Wiecie, że Polska jest na czele europejskich Państw, a nawet na świecie, jeśli chodzi o alarmujący wzrost otyłości u naszych dzieci? Widać to nawet...