-Reklama- Suplementy diety - wybierz na Ceneo.pl

Mamy pomagają mamom – takie inicjatywy wspieramy!

-Reklama-

Dzień Mamy to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w kalendarzu świąt. Mama to ważna osoba w życiu każdego człowieka: to ona uczy, wychowuje i ma ogromną wiarę w możliwości swoich dzieci. 26 maja to ważny dzień, a w tym roku będzie to szczególnie wyjątkowa data.

Wierzymy w mamy! 

Fundacja Teraz Wy buduje sieć Klubów Super Kobiet. Pierwszy z nich został powołany w Wągrowcu i już rozpoczął swoją działalność. Inicjatywa powstała z myślą o kobietach, które chcą się aktywizować i swoim wsparciem otoczyć m. in. mamy, które samotnie wychowują swoje pociechy, zmagają się z ciężkimi chorobami lub wychowują dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Przeprowadziliśmy ankietę wśród rodziców wychowujących dzieci z wyzwaniami rozwojowymi z której wynika, że aż 79% z nich nigdy nie otrzymało wsparcia wytchnieniowego, by móc choć przez chwilę skupić się na własnych przyjemnościach. „My to wsparcie oferujemy. Chcemy, by mamy – najbardziej wyjątkowe osoby w życiu każdego dziecka – mogły poczuć się tego dnia ważne i docenione. Dlatego zaprosimy je na wyjątkowe kolacje, usługi kosmetyczne i obdarujemy prezentami” – podkreśla koordynatorka i pomysłodawczyni projektu Magdalena Lewandowska. W związku z całą akcją powstał również pogodno-wzruszający materiał filmowy. Udział w nagraniach do kampanii wzięły liderki Klubu: przedstawicielka Urzędu Miasta, przedstawicielka organizacji wspierającej rodziny, policjantka, wychowawczyni dzieci z wyzwaniami rozwojowymi oraz działaczki Fundacji Teraz Wy. Te wyjątkowe kobiety – mamy – poświęcają swój czas, by bezinteresownie pomagać innym. „Jesteśmy w tym razem: jako kobiety i jako mamy. Z naszej strony to są drobne gesty, ale siłą jest to, że jest nas wiele i każda daje coś od siebie, by tego dnia na twarzach wielu mam zagościł uśmiech.” – podkreśla Danuta Bachta, liderka Klubu Super Kobiet.

Nie każdy bohater nosi pelerynę

Liderki Klubu wspierają osoby, które znalazły się w trudnych życiowo sytuacjach. Macierzyństwo jest pięknym doświadczeniem, ale dla wielu kobiet na całym świecie jest również wyzwaniem. Nie zapominajmy, że wśród nas są mamy, które dzielnie radzą sobie z samotnym wychowywaniem dzieci, z niepełnosprawnością swojej pociechy czy ciężką chorobą.

-Reklama-

Prawdziwą bohaterką jest Kamila, która wraz z mężem wychowała kilkanaście dzieci jako rodzina zastępcza, a obecnie są adopcyjnymi rodzicami Adriana z całkowitym zanikiem mózgu i małej Hani, która ma Zespół Downa. Statystyki mówią same za siebie. Jeśli w rodzinie pojawia się choroba lub niepełnosprawność, to wszystkie inne potrzeby schodzą na dalszy plan.

Kamila i jej mąż nie byli na randce od 18 lat.

„Poznając te historie nie kryjemy łez wzruszenia, bo mamy nadzieję, że jesteśmy częścią zmiany, która pomoże społeczeństwu zrozumieć, że mama to też człowiek i ma prawo do wytchnienia i zadbania o własne potrzeby” – dodaje koordynatorka projektu.

Piękna inicjatywa prospołeczna

Prezes Fundacji Teraz Wy podkreśla, że każda z osób zaangażowanych w działanie Klubu robi to w ramach wolontariatu: „Nasza inicjatywa to projekt w 100% prospołeczny. Liczymy na to, że sieć naszego wsparcia będzie się rozrastać. Mamy duże plany, bo wśród naszych działaczy są wspaniałe osoby chcące zmieniać świat na lepsze. W naszych działaniach pomaga nam urząd miasta oraz lokalne przedsiębiorstwa, które zaoferowały bony podarunkowe, by mamy dzieci z niepełnosprawnościami mogły wybrać się do restauracji na kolację”.

W związku z Dniem Mamy powstaje wiele inicjatyw, ale ta jest szczególna, jednocząca i pokazująca, że kobiety mogą wspierać inne kobiety.

Inicjatywa Klubu Super Kobiet jest całkowicie realizowana dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, studentów kierunków medycznych z Collegium Medicum oraz firm i restauracji, które ufundowały upominki i bony podarunkowe dla mam.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Kolorowanki na Halloween do wydruku

Choć Halloween nie jest naszym rodzimym świętem, coraz więcej dzieci ma frajdę, gdy może je celebrować. Dzieci uwielbiają przebieranki, coraz popularniejsze stają się również odwiedziny u sąsiadów w celu otrzymania słodkości (cukierek albo psikus). Do tego wszystkiego można dodać jeszcze inne aktywności poświęcone tej okazji. Kolorowanki na Halloween to jedna z fajniejszych atrakcji dla najmłodszych.

Gry, które najlepiej ćwiczą pamięć dziecka

Dobra pamięć to jedna z najważniejszych życiowych umiejętności, dlatego warto o nią zadbać już od najmłodszych lat. Najlepszym wsparciem dla dzieci w rozwoju ich pamięci mogą być dobre gry planszowe. Oto przykłady gier, które zadbają o rozwój umysłowy twojego dziecka w zakresie pamięci i nie tylko!

SEA-BAND – bezpieczna i skuteczna metoda niwelowania nudności u kobiet w ciąży

Czy wiesz, że nudności i wymioty dotyczą ok. 80% kobiet w ciąży? Przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, są rozciągnięte w czasie i często utrzymują się nawet kilka tygodni. Nie wiesz w jaki sposób zniwelować tę uciążliwą dolegliwość? Poznaj SEA-BAND - oryginalne angielskie opaski akupresurowe sprawdzone przez miliony osób na całym świecie…

Wartościowe i pyszne posiłki dla rocznego dziecka. Poznaj zasady ich komponowania!

Chociaż roczniak stawia już pierwsze kroki i coraz sprawniej porozumiewa się z najbliższymi, to nadal jest małym dzieckiem, którego organizm ma wyjątkowe...

Farmy dyniowe już otwarte! Zobacz najlepsze z nich w sześciu regionach Polski

Nadejście października oznacza, że w mediach społecznościowych zaroi się od pięknych zdjęć z dynią w tle. Na terenie farm dyniowych nie tylko można zrobić niesamowitą sesję, ale też kupić dorodne pomarańczowe warzywa, skorzystać z ciekawych atrakcji dla całych rodzin i poczuć prawdziwy jesienny klimat. Redakcja magazynu Travelist przygotowała zestawienie najlepszych takich miejsc w 6 regionach Polski.