-Reklama-

Łóżeczko dostawne – czy warto w nie zainwestować?

Łóżeczko dostawne to coraz popularniejszy zakup na liście wyprawkowej. Czy rzeczywiście warto wyposażyć się w tego typu produkt? Jakie ma on zalety i wady? Jak wybrać dobre łóżeczko dostawne?

-Reklama-

Łóżeczko dostawne – co to jest?

Łóżeczko dostawne to rodzaj łóżeczka, który można dostawić do zwykłego łóżka. Jego niewielkie gabaryty oraz odpowiednia konstrukcja ułatwiają dokładne przystawienie go do łóżka rodziców. Łóżeczko dostawne tym samym umożliwia spanie malucha jednocześnie „u siebie” oraz z rodzicami. Dziecko ma swoją bezpieczną przestrzeń do spania, a równolegle odczuwa bliskość swoich rodziców.

Łóżeczko dostawne – zalety

Domyślamy się, że łóżeczko dostawne zostało wymyślone przez młodą mamę, która miała dylemat – pozwolić spać dziecku ze sobą, czy nauczyć je spania oddzielnie? Ten wynalazek raz a porządnie rozwiązuje ten problem. Jakie dokładnie zalety posiada łóżeczko dostawne?

 • Łóżeczko zapewnia bliskość rodzica z jednoczesnym bezpieczeństwem takiego spania, bo maluch ma własną przestrzeń do odpoczynku. Rodzic w żaden sposób nie jest w stanie przygnieść czy uderzyć dziecka podczas snu. Maluch ma własną pościel, co sprawia, że rodzic naciągając na siebie kołdrę, nie przykryje dziecka.
 • Łóżeczko dostawne korzystnie wpływa na sen dziecka. Dzięki poczuciu bliskości z rodzicem, maluch szybciej zasypia, a jego sen jest spokojniejszy.
 • Łóżeczko umożliwia fizyczny kontakt z dzieckiem np. trzymanie go za rączkę czy głaskanie po główce.
 • Łóżeczko daje w nocy komfort rodzicowi, który nie musi wstawać z łóżka za każdym razem, gdy maluch zapłacze. Bliskość dziecka wpływa też na rodziców uspokajająco. W każdej chwili mogą zerknąć na maluszka i sprawdzić, czy wszystko z nim ok.
 • Łóżeczko ułatwia nocne karmienie piersią. Mama nie musi wstawać z łóżka, by nakarmić dziecko. Wystarczy, że przysunie malucha bliżej siebie, a potem nie wstając, odłoży go do łóżeczka.
 • Dzięki przyzwyczajeniu do spania w łóżeczku dostawnym, maluch łatwiej znosi przenosiny do normalnego łóżeczka.
 • Dobre łóżeczko jest mobilne, co ułatwia jego przenoszenie. Można go dostawiać zarówno z jednej, jak i z drugiej strony łóżka.
 • Łóżeczko dostawne to świetne rozwiązanie na małych przestrzeniach, gdy nie mamy miejsca na duże łóżeczko dziecięce (zawsze łatwiej je zmieścić, gdy brak przestrzeni na łóżeczko) lub gdy np. często się przemieszczamy i potrzebujemy mobilnego i kompaktowego produktu do spania.
 • Łóżeczko dostawne może spełniać wiele funkcji np. być również łóżeczkiem turystycznym czy łóżeczkiem wolnostojącym.

Łóżeczko dostawne – wady

Choć to cudowny wynalazek, łóżeczko dostawne nie zastąpi nam normalnego łóżeczka dla dziecka. W pierwszych miesiącach życia rzeczywiście może być jedynym miejscem do spania dla niemowlęcia, ale ze względu na swoje gabaryty, z czasem musi być zastąpiony czymś większym. Na szczęście, inwestycja mimo wszystko jest ekonomiczna. Łóżeczko dostawne to bardzo pożądany produkt,  dlatego po zakończeniu użytkowania z pewnością odzyskamy część pieniędzy, odsprzedając go.

Łóżeczko dostawne – czy warto zainwestować?

Łóżeczko dostawne to świetny pomysł dla:

 • rodziców, którzy nie mają dużo miejsca w mieszkaniu/pokoju i nie są w stanie zmieścić standardowego łóżeczka,
 • rodziców, którzy cenią sobie bliskość z maluchem w nocy, ale przywiązują wagę do jego bezpieczeństwa,
 • mam po trudnych i wyczerpujących porodach, które mają problemy z częstym wstawaniem z łóżka,
 • mam, które karmią piersią i chcą, by nocne karmienie nie rozbudzało zbytnio dziecka,
 • mam, które pragną, by ich dzieci nie miały problemów ze spaniem w nocy,
 • rodziców dzieci, które mają bardzo czujny i niespokojny sen,
 • rodziców, którzy potrzebują łóżeczka kompaktowego np. na wyjazdy wakacyjne czy nocowanie u rodziny.

Łóżeczka dostawne – jakie są warto polecenia?

Oferta łóżeczek dostawnych jest mniejsza niż klasycznych łóżeczek dla dzieci, ale i w niej możemy znaleźć produkty wielofunkcyjne, bardzo funkcjonalne i wygodne. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo i to na nie zwracajmy szczególną uwagę. Wszystkie produkty dla dzieci powinny spełniać normy bezpieczeństwa dopuszczające je do użytkowania przez najmłodszych.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem łóżeczka dostawnego dla dziecka, warto znaleźć takie, które może mieć różne zastosowania. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest np. łóżeczko 2w1 łączące w sobie funkcję dostawki i łóżeczka wolnostojącego. Opcja 3w1 to dzięki kompaktowej konstrukcji łóżeczko dostawne, łóżeczko turystyczne oraz wolnostojące w jednym.

Dobre łóżeczko dostawne powinno być wykonane z najlepszych materiałów. Zwracajmy uwagę na wykończenie i elementy konstrukcyjne. Bardzo ważny jest sposób montowania dostawki do łóżka rodziców. Mocowanie to musi być stabilne.

Łóżeczko musi być również stateczne, więc jeśli posiada kółka (to duży atut, jeśli będziemy traktować je jako łóżeczko wolnostojące), musi mieć również specjalne blokady, które nie dopuszczą do odsuwania się łóżeczka do łóżka rodziców. Ważną kwestią jest również wielostopniowa regulacja wysokości łóżeczka, bo to zapewni nam znalezienie wysokości zbieżnej z naszym łóżkiem. Bardzo fajną funkcją jest możliwość pochylania łóżeczka, by ustawić je pod pewnym kątem – świetnie się sprawdza, gdy maluch jest tuż po jedzeniu i chcemy ograniczyć ryzyko zachłyśnięcia lub ma katarek i chcemy ułatwić mu oddychanie. Dużym udogodnieniem jest pojemnik/kosz pod łóżeczkiem, który możemy wykorzystać na różne akcesoria, które chcemy mieć pod ręką. Dobra dostawka nie może być też szczelnie zabudowana. Materiał powinien umożliwiać właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz łóżeczka. Ważny jest też materacyk, w który wyposażone jest łóżeczko. Sprawdźmy przed zakupem, czy nie jest on zbyt cienki lub za miękki, co zaburzy komfort snu dziecku.

Jeśli szukamy dostawki z funkcją łóżeczka turystycznego, sprawdźmy czy łóżeczko dobrze i łatwo się składa. Niektóre modele są wyposażone w specjalną torbę do przenoszenia, co jest dodatkowym atutem. Zresztą tak jak i moskitiera, która umożliwia zastosowanie łóżeczka również na powietrzu.

Nie bez znaczenie powinien być dla nas również wygląd łóżeczka. Lubimy otaczać się ładnymi i estetycznymi przedmiotami, a oferta dostawek pozwala nam dobrać łóżeczko również do własnych gustów. Korzystajmy z możliwości wyboru koloru czy kształtu niektórych elementów łóżeczka.

Modele, na które zwróciliśmy uwagę to:

Timon – łóżeczko 3w1: dostawne, wolnostojące i turystyczne

Timon to małe królestwo dziecka – może służyć jako łóżeczko dostawne, wolnostojące lub turystyczne. Dzięki lekkiemu, aluminiowemu stelażowi łatwo składa się do małych rozmiarów, będąc jednocześnie bezpieczne i stabilne.

By zapewnić maluszkom jeszcze słodszy sen, do zestawu dodatkowo dołączany jest specjalny materac dziecięcy piankowy PRESTIGE Line (model: PPL1), wyprodukowany przez renomowaną polską markę Fiki Miki.
Materac jest wyrobem medycznym i posiada Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka (Op-4860-63) oraz Świadectwo Jakości Zdrowotnej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny (B-BŻ-6071-0189/18/C). Wszystkie surowce użyte do produkcji materaca posiadają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Pokrowiec materaca można zdjąć i wyprać w temperaturze aż 60°, co eliminuje wiele szkodliwych drobnoustrojów. Oprócz materaca Fiki Miki w zestawie znajduje się również drugi materac.

Dzięki 6-stopniowej regulacji wysokości łóżeczka Lionelo Timon można dopasować je do każdego rodzaju łóżka. Łóżeczko można swobodnie pochylać pod kątem.
Timon został wyposażony w duży przybornik i zwijaną ściankę boczną. Łóżeczko z odpiętą ścianką może służyć jako dostawka, a po podniesieniu ścianki – jako wolnostojące łóżeczko. Przewiewna siatka po obu stronach zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz pozwala na obserwację dziecka.

Specjalne pasy bezpieczeństwa ze ściągaczem zapewniają stabilne łączenie Timona z łóżkiem rodziców. Montaż jest bardzo prosty. Cztery kółka łóżeczka dostawnego Lionelo Timon zostały wyposażone w system blokujący. Regulacja wysokości posiada specjalną blokadę, która uniemożliwia samoczynne przesunięcie się łóżeczka.

Łóżeczko zostało poddane wieloetapowej weryfikacji – przeszło zarówno szereg wewnętrznych kontroli, jak i testy w niezależnym laboratorium certyfikującym – SGS. Pełna zgodność z europejskim standardem bezpieczeństwa EN 1130.Dostawka ma obły kształt, dzięki czemu dziecko czuje się w niej bezpiecznie i komfortowo. Wnętrze wyściełane pikowanym, miękkim materiałem zapewni dziecku spokojny, regenerujący sen.

Dzięki specjalnemu systemowi Timon składa się do małych rozmiarów, co sprawia, że łóżeczko jest niezwykle wygodne w przechowywaniu i transporcie. To jedyne tego typu łóżeczko z tak komfortową funkcją składania na rynku.Wraz z łóżeczkiem znajdziesz w zestawie dedykowaną torbę, która zabezpiecza łóżeczko przed zabrudzeniem, ułatwiając przechowywanie. Praktyczna rączka ułatwia przenoszenie.

Theo – łóżeczko 2w1: dostawne i wolnostojące

Wygodne, bezpieczne łóżeczko Theo pozwala na bezpośrednie dostawienie go do łóżka rodzica, dzięki czemu dziecko jest jednocześnie „u siebie” i z mamą. 5-stopniowa regulacja umożliwia dopasowanie Theo do każdej wysokości.

Dzięki 5-stopniowej regulacji wysokości łóżeczka Theo można dopasować je do każdego rodzaju łóżka. Łóżeczko można swobodnie pochylać pod kątem. Posiada zwijaną ściankę boczną. Łóżeczko z odpiętą ścianką może służyć jako dostawka, a po podniesieniu ścianki – jako wolnostojące łóżeczko. Przewiewna siatka po obu stronach zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz pozwala na obserwację dziecka.

Theo zostało wyposażone w pojemną podwójną kieszeń. Specjalne pasy bezpieczeństwa zapewniają stabilne łączenie Theo z łóżkiem rodziców. Montaż jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie kilka chwil. Kółka łóżeczka dostawnego Lionelo Theo mają regulowaną szerokość i specjalny system blokujący. Dzięki nim łóżeczko można swobodnie i łatwo przemieszczać po pomieszczeniu. Łóżeczko posiada specjalną blokadę, która uniemożliwia samoczynną zmianę wysokości.

Łóżeczko zostało poddane wieloetapowej weryfikacji – przeszło zarówno szereg wewnętrznych kontroli, jak i testy w niezależnym laboratorium certyfikującym – SGS. Pełna zgodność z europejskim standardem bezpieczeństwa EN 1130.

Łóżeczko Theo zostało wyposażone w niezwykle wygodny materac o wymiarach 50 x 87 cm i grubości aż 4 cm. Konstrukcja oparta na 3 specjalnych warstwach zapewnia wyjątkowy komfort dla śpiącego maluszka:
1. Miękkie poszycie pokrowca
2. Gruba pianka wewnątrz
3. Oddychający materiał na spodzie pokrowca

Dostawka wyściełana z pikowanego, miękkiego materiału ma obły kształt, dzięki czemu dziecko czuje się w niej bezpiecznie i komfortowo.
Moskitiera Łóżeczko można wystawić na świeżym powietrzu, nie martwiąc się o ukąszenia owadów – moskitiera ochroni maluszka przed nieproszonymi gośćmi.

Dodatkowym wyposażeniem jest torba ochronna. Zabezpiecza łóżeczko przed zabrudzeniem. Praktyczna rączka ułatwia przenoszenie, dzięki czemu Theo nadaje się również do podróży.

Theo dzięki uniwersalnemu designowi będzie pasować do każdego wnętrza.

Dodatkowa informacja:

Obydwa produkty są objęte Lionelo Assistance – to unikalny na rynku pakiet usług gwarancyjnych, którym objęte są produkty Lionelo. Zestaw składa się z 3 elementów:

 1. Usługi door-to-door
 2. Produktu zastępczego na czas naprawy
 3. Wydłużonego okresu gwarancji

Dzięki temu producent zapewnia pełną obsługę – do klienta przyjedzie zamówiony przez firmę kurier, który odbierze towar i dostarczy najpierw produkt zastępczy, a później naprawiony egzemplarz. Wsparcie trwa nawet przez 60 miesięcy. Więcej informacji o pakiecie można znaleźć w krótkim filmie: https://www.youtube.com/watch?v=sgZbfDVV9Ok

Artykuł powstał we wspołpracy z marką Lionelo.
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również