-Reklama-

Książka, która pozwala dzieciom nazwać i zrozumieć emocje. Polecamy!

Jeśli szukacie wartościowej książki dla dziecka, takiej, która pozwoli zrozumieć mu to, co czuje, sięgnijcie po tytuł "Moje emocje. Jak pokonać złość i smutek" Anny Pachockiej. Dawno nie widzieliśmy tak mądrej, a jednocześnie tak przystępnie napisanej i sprytnie skonstruowanej publikacji dla dzieci.

-Reklama-

Dzieci bywają czasem smutne, rozzłoszczone, zdenerwowane. Ich płacz może oznaczać tak wiele: frustrację, zazdrość, niespełnione oczekiwania, stres… Zdarza się, że trudno im odnaleźć spokój. A jeszcze trudniej jest zrozumieć swoje emocje i umieć je nazwać.

Zapraszam Was w podróż po ciekawym i kolorowym, choć często nieoczywistym świecie dziecięcych emocji. Dzięki prostym ćwiczeniom Twoje dziecko dowie się, co się z nim dzieje i jak może sobie pomóc, gdy ma gorszy dzień. Pozna sposoby na powrót do równowagi i poprawę humoru.

Polecam ten zeszyt ćwiczeń szczególnie tym dzieciom, które mają trudności z rozpoznawaniem emocji u siebie lub innych. Tym, które nie radzą sobie i nie przeżywają złości czy smutku konstruktywnie. Tym, które mają kłopoty w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji z rówieśnikami.

W wykonywaniu ćwiczeń może dziecku towarzyszyć osoba dorosła, która wyjaśni polecenia i będzie uważnym i wrażliwym przewodnikiem po świecie emocji. Dla Ciebie czas spędzony z dzieckiem stanie się zapewne okazją do zrozumienia jego potrzeb i uczuć. Kto wie… może odkryjesz także swoje?

UWAGA! ROZDAJEMY KSIĄŻKI!

Jeśli zaciekawiła Cię książka pt. „Moje emocje. Jak pokonać złość i smutek”, napisz do nas na [email protected]. Pierwsze 5 osób otrzyma od nas książki.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również