-Reklama-

Klasyczne zabawki dla dziecka – dlaczego warto sięgnąć po sprawdzone modele? 

Lalki, samochody, domki dla lalek - czy ktoś jeszcze pamięta te zabawki w klasycznym wydaniu? Dlaczego tak bardzo odchodzimy od tego, co proste i na siłę urozmaicamy naszym dzieciom świat zabawy?

-Reklama-

Nowości zabawkowych na rynku nie brakuje – co sezon docierają do nas informacje o nowych modelach lalek, samochodów z coraz to szybszym napędem, czy innowacyjnych kolekcjach klocków. Czy nasze dzieci naprawdę tego wszystkiego potrzebują? Czy faktycznie bawią się tymi zabawkami tak, jak my to robiliśmy w dzieciństwie? 

Pamiętacie swoje zabawki? Nie było ich wcale aż tak dużo, a w zupełności nam wystarczyły. Co więcej, używając dziecięcej wyobraźni i kreatywności potrafiliśmy jedną rzecz wykorzystywać na wiele sposobów – nie potrzebowaliśmy lalek w strojach na każdą okazję, domki czy samochody dla nich wykonywaliśmy z kartonowych pudełek. Czy nie było przy tym dużo więcej frajdy? 

To dlatego też dziś chciałybyśmy Wam przypomnieć najbardziej klasyczne z zabawek, które w czasach naszego dzieciństwa były prawdziwym hitem – lalki z domkami, czy pojazdy jak np. jeździki czy zdalnie sterowane koparki.  

Oczywiście, niezaprzeczalnie były to inne czasy. Nie musimy do nich wracać! Na pewno jednak warto zweryfikować liczbę zabawek u dziecka i wybrać te, którymi się faktycznie najczęściej bawi. Zachęcić do wykorzystywania ich na różne sposoby. Zmusić do kreatywności. Jeśli jeszcze jesteście przed wyborem zabawek, warto rozważyć naprawdę przemyślane zakupy. 

Oto przykłady zabawek, które mogą stanowić bazę do codziennych zabaw i inspirację do stworzenia kolejnych. 

Lalka – wierna towarzyszka na długie lata 

Lalki to absolutny hit wśród zabawek dziecięcych i pewnie przez długi czas nic tu się zmieni. Wiele z nas pamięta z dzieciństwa swoją ulubioną lalkę, czy to przytulankę czy „bobasa”, która była tą jedyną i długo nie mogliśmy się z nią rozstać. Pewnie gdybyśmy mieli ich kilka, czy nawet kilkanaście – nie udało by nam się wybrać tej jedynej, ulubionej. Co sezon powstają kolejne odsłony ulubionych modeli – w nowych strojach, odsłonach, z nowymi gadżetami, ale czy twoje dziecko potrafiło by wskazać tę jedną ulubioną? Czy w swoich zabawkowych zasobach ma taką zwykłą, klasyczną lalkę i do zabawy, i do przytulania? Warto o tym pomyśleć. 

Pamiętajcie, że mając lalkę również możemy tworzyć wiele kreatywnych zabaw. Producenci zabawek prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych, wymyślnych modeli np. lalek-syrenek, a przecież stworzenie takiego stroju to sama przyjemność dla całej rodziny i propozycja spędzenia wspólnie czasu. 

Tworzenie swojego małego świata – dzieciaki to uwielbiają! 

Domki dla lalek – choć zachęcaliśmy do kreatywnego wykorzystywania czasu i tworzenia części zabawek samodzielnie, gotowy domek dla lalek także może okazać się strzałem w dziesiątke, jeśli chodzi o bazę dziecięcych zabaw. To może być właśnie ta zabawka, której brakowało w pokoju dziecięcym. Już samo składanie domku może przynieść wiele radości i być bardzo ekscytującą atrakcją. Domek dla lalek ma bardzo dużo cech idealnej zabawki dla dziecka. To tu maluch może stworzyć swój mały świat – zmieścić w nim wszystkie swoje najcenniejsze skarby – nie tylko lalki, ale też samochody, zebrane na spacerze skarby. Może odnawiać pomieszczenia, dodawać tam właśnie dekoracje – rysunki, przyklejać „tapety”. To taki mały azyl, przestrzeń tylko dla dziecka – maluchy to uwielbiają! 

Być jak dorosły! 

Traktory dla dzieciznacie takie napędzanie siłą własnych nóżek? To jedna z najlepszych propozycji dla dzieci. Po pierwsze, frajda z prowadzenia samodzielnego pojazdu – można wcielić w życie wszystkie marzenia motornicze. Któż z nas nie marzył o tym, by prowadzić auto, czy koparę? Po drugie, zawsze to dodatkowa aktywność dla dziecka, którą można także wykonywać w domu. Dodatkowo, manewrowanie takim pojazdem ćwiczy zdolności manualne, ale też koordynację wzrokową. Jeśli wasze dziecko jest fanem wszelkich pojazdów, warto zainwestować w taką zabawkę. Można kupić taki na akumulator lub napędzany siłą małych nóżek – jeśli nie mam w domu miejsca, ani ogrodu, możemy wybrać małą wersję takiego pojazdu – zdalnie sterowaną. 

Czasem jedna zabawka, zrobi większą frajdę niż dziesiątki mniejszych. Naprawdę, jeśli chodzi o zabawki, warto dokładnie przemyśleć ich zakup i kierować się przede wszystkim zainteresowaniami i predyspozycjami dziecka. Pokazywać na ile fajnych sposobów możemy wykorzystywać daną rzecz! 

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również