-Reklama-

W jakim momencie odeszły wam wody płodowe? Mamy odpowiadają!

Moment odejścia wód płodowych bywa zaskakujący i dlatego jest źródłem obaw przyszłej mamy. Na naszym fanpage'u zapytaliśmy świeżo upieczone mamy, w jakim momencie i miejscu odpłynęły im wody płodowe.

-Reklama-

Odejście wód płodowych

Odejście wód płodowych to częsty zwiastun akcji porodowej. Zwykle od tego momentu mija kilka-kilkanaście godzin i rodzi się dziecko. Jednakże nigdy nie wiemy, kiedy dojdzie do pęknięcia pęcherza płodowego, dlatego trudno być przygotowanym na tę chwilę. To element porodu, który potrafi najbardziej zaskoczyć i przydarzyć się w najmniej spodziewanym momencie. Dowodem na to są poniższe wypowiedzi mam, które mają poród już za sobą.

W jakim momencie odeszły wam wody płodowe?

Mi odeszły o 22:30, podczas oglądania na TLC programu „Porody” – Ola Z.

Ja się szykowałam akurat do spania. Nabalsamowałam się, przebrałam. Wstałam tylko zgasić lampkę nocną i……nie zdążyłam jej zgasić bo zaczęło się ze mnie lać jak z wodospadu 😀 – Patrycja J.

W 38 tygodniu wracaliśmy od lekarza i z zakupów, wysiadam pod domem z auta a tu … UPS „Kochanie chyba mi wody odchodzą”, narzeczony panika – to zostań w samochodzie, polecę po torbę, a ja że ja jeszcze nie jestem spakowana całkiem i muszę  iść pod prysznic i pielgrzymka na 4 piętro. Prysznic niestety nic nie pomógł, bo wody leciały mi ciurkiem przez praktycznie 2 godziny i przestały dopiero na porodówce hehe 🙂 – Marta K.

Mi w trakcie skurczów partych. Położna prosiła żebym nie parła, bo najpierw wody muszą odejść, a ja nie potrafiłam tego opanować. Aż za którymś razem tak mnie cisnęło, że czułam jakby pękł we mnie ogromny worek wody i za kilka minut już moja córeczka była na świecie:) – Monika K.

Podczas KTG w szpitalu:) do szpitala w którym zdecydowałam się rodzic mieliśmy ok. 100 km. W nocy obudziły mnie skurcze. Kolo 9 dotarliśmy do szpitala i na izbie przyjęć podczas ktg zaczęły odchodzić… hmm śmieszne uczucie- ja tam się śmiałam, bo cóż innego wtedy zostało? ? – Aleksandra G.

Wody zaczęły mi odchodzić koło godz 13 w kuchni przy gotowaniu w 37 tygodniu ciąży (zaskoczenie).  Mój nie mąż w tym czasie docierał ściany (remont), dobrze że dzień wcześniej wszystko spakowałam i naszykowalam – mój brat szybko zaniósł rzeczy do samochodu, nie mąż szybka kąpiel i jedziemy ? . O 21 podłączyli mi oksytocynę a o 00.50 na świecie była moja córeczka ? – Anita W.

Przed 24 miałam wrażenie jakbym spadała, taki pierwszy sen i usłyszałam jakby pękł balon, otworzyłam oczy i przekręciłam się i zasnęłam na chwile, poczułam się dziwnie jakbym miała się zsiusiać, wstałam z łóżka i w tym momencie odeszły mi wody obudziłam męża… – Agnieszka G.

Tydzień po terminie w czasie snu o godz 3… obudziłam się zdziwiona ze coś mokro mam pod tyłkiem… i za chwile taki chlust i ten drugi chlust mnie uświadomił że to wody – Dominika R.

Za pierwszym i drugim razem dopiero na sali porodowej. Za pierwszym lekarz przebił pęcherz, a za drugim same odeszły po masażu szyjki przed samym parciem. – Asia S.

Na wykładzie na uczelni równo o 12 w południe, od 18:50 synek był ze mną ☺ – Sylwia D.

Po 3 w nocy poszłam siku, ale leciało leciało i leciało wtedy zrozumiałam ze to wody mi odchodzą :p – Aga B.

W 37 tyg. nad ranem w łóżku, poczułam, że mam mokro i się wystraszyłam, że to krew. Zaświeciłam światło i wstałam ,wody chlusnęły i tak się sączyły przez ponad 30 godz. Ale byłam w szpitalu po około 3 godzinach od tego jak się obudziłam . Zdążyłam zjeść i się wykąpać ? – Sylwia Ch.

11 dni po terminie, po 30h od pierwszych skurczów krzyżowych i 4h przed urodzeniem córki. – Marta P.

Wieczorem niespodziewanie podczas rozmowy telefonicznej z mama chlusnęły wody w 36 tc –Magdalena C.

Rano przy wstawaniu z łóżka, myślałam że mi kość strzeliła, dopóki mi się mokro nie zrobiło. – Monika R.

Poszłam spać o 1 w nocy o 2 obudziło mnie straszne parcie, tak mi sie siusiu chciało, nie zdążyłam do toalety chlusnęły na korytarzu – Anna T.

Wracałam ze szpitala, gdzie kazali mi przyjechać za tydzień -na przystanku odeszły mi wody ? – Karolina P.

Leżałam i oglądałam film, pełen relaks 😀 nigdy nie zapomnę ciepła tych wód ? – Ola D.

Mi wody nie odeszły przy dwóch porodach. Musiała mi przebijać pęcherz położona tuż przed samym porodem ??? – Marta W.

O 4 nad ranem, wstałam na siusiu ? wychodząc już z toalety myślałam, że jeszcze popuściłam ??? a to się wody sączyły – Małgorzata G.

Kiedy wróciłam z ubikacji położyłam się i myślę- co jest czucia nie mam, zerwałam się na równe nogi jak zaczely się lać to myślałam, ze końca nie będzie 🙂 – Ala W.

Mi od rana zaczęły odchodzić, ale malutko i myślałam że to nic takiego, popołudniu pojechałam do galerii i tam poleciało jak z wiadra hehe – Asia Sz.

W centrum miasta, w drodze po obiad ? – Agnieszka P.

Mnie w szpitalu podczas oglądania filmu Afrodyta 🙂 a tak chciałam go obejrzeć 😀 to była godzina 16. 20 😀 – Katarzyna W.

W nocy gdy spalam poczułam takie jakby ukłucie w brzuchu, wstałam i poleciało ? – Patrycja Ch.

Mi wody odeszły podczas robienia zakupów w Lidlu 🙂 –Kami

W kościele na błogosławieństwie ???? – Natalia U.

W kinie na ostatniej scenie „szybkich i wściekłych 7” ? – Joanna M.

W szpitalu w windzie po godz 6 rano jak wieźli mnie na porodówkę ? – Anna J.

 

Przeczytaj jeszcze:

Wody płodowe – wszystko, co chcesz o nich wiedzieć

Cytaty pochodzą z naszego fanpage’a Ciąża – pytania i odpowiedzi
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również