-Reklama-

Jak wspomóc rozwój pasji i zainteresowań u dziecka?

Rozwój dziecka to ciągły i złożony proces, w którym wielką rolę odgrywa także zaangażowanie rodziców i opiekunów. Obejmuje on wiele aspektów – w tym rozwijanie zainteresowań i pasji małego człowieka. Warto poszukiwać metod i sposobów, które mogą pomóc nam obudzić w dziecku prawdziwego, ciekawego świata odkrywcę!

-Reklama-

Doceń ciekawość

Dzieci są naturalnie ciekawe świata, interesują się różnymi zjawiskami, roślinami czy zwierzętami. Nawet krótki spacer powoduje, że pociecha spotyka się z wieloma niezwykłymi rzeczami wokół siebie, które wzbudzają w niej głód wiedzy i pobudzają wyobraźnię. Ważne, żeby tę ciekawość podsycać i starać się odpowiadać na pytania dziecka na temat otaczającego świata – nawet jeśli czasem wydają się nam błahe czy… skłonią do kolejnych dziesiątek pytań. Pamiętajmy, że z pozoru niewinne pytanie może dać początek prawdziwej pasji! Nie bójmy się także odpowiadać „nie wiem”. Jeśli nie znamy odpowiedzi na jakieś pytanie, zaproponujmy dziecku zabawę we wspólne jej poszukiwanie.

Jeżeli dziecko chciałoby poobserwować życie i zachowania różnych zwierząt, możemy zabrać je np. do okolicznego gospodarstwa agroturystycznego czy prowadzonej przez nadleśnictwo zagrody dla dzikich zwierząt. Gdy żywo zainteresuje się którymś z nich, warto pomóc mu w znalezieniu kolejnych informacji dotyczących danego zwierzęcia – pokazać mu bajkę, filmik, przeczytać książkę. Dzięki temu nie tylko wykorzystamy naturalną ciekawość dziecka, ale pokażemy mu również, jak może samodzielnie zdobywać informacje o tym, co je zainteresuje.

Baw i ucz

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najchętniej uczą się przez zabawę. Warto więc w ten sposób utrwalać w nich to, czego się dowiedziały. Jeśli więc oglądaliście ciekawy program przyrodniczy, możecie pobawić się w tropicieli i spróbować odszukać oglądane zwierzęta w swoim otoczeniu. Może dziecko ma maskotkę, która przestawia konkretne zwierzę? Albo książeczkę, w której jest o nim bajka?

Możemy także zachęcić dziecko do tego, żeby uważnie przyjrzało się zdjęciu danego zwierzątka i spróbowało je jak najlepiej zapamiętać, by potem je narysować kredkami czy flamastrami. A może warto poćwiczyć wyobraźnię i namalować zupełnie nowy gatunek, łączący w sobie cechy kilku różnych zwierząt?

Takie zabawy uczą spostrzegawczości i ćwiczą pamięć malucha. Starajmy się przykładać wagę do rzeczy, którymi żywo fascynuje się pociecha, aktywizujmy ją i zachęcajmy do rozwiązywania rozmaitych zagadek obecnych wokół nas.

W poszukiwaniu zwierząt

Nawet niepozorne przedmioty codziennego użytku mogą przydać się do rozbudzania takiej ciekawości. Najnowsze butelki wody źródlanej Nestlé Pure Life z serii Tropiciele zostały przygotowane z myślą o edukacyjnej zabawie dla najmłodszych. Kolorowe etykiety zachęcają do poszukiwania na nich dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Czekają tam na nas kangury, ośmiornice, egzotyczne ptaki i inni przedstawiciele różnych gatunków z całego globu, ukryci m.in. w rafie koralowej, na łące czy w tropikalnym lesie. Każda z butelek skrywa także ciekawostkę na temat wybranego zwierzaka, dzięki której dzieci mogą dowiedzieć się więcej na temat otaczającego ich świata oraz pobudzić swoją ciekawość. Czy wiedzieliście na przykład, że delfiny potrafią pływać i spać jednocześnie, a ośmiornica ma aż 3 serca?

Nowość Nestlé Pure Life dostępna jest w butelkach o dwóch pojemnościach: 0,5L oraz 0,33L, z wygodnymi, bezpiecznymi zakrętkami z „dzióbkiem”. Dodatkowo zakrętki w butelkach 0,33L mają różne kolory, by każdy mógł wybrać swój ulubiony. Butelki są poręczne i lekkie, idealnie mieszczą się do torby czy plecaka. Dzięki temu mogą towarzyszyć dziecku przez cały dzień, zarówno podczas zabawy, jak i nauki, by pomóc w kształtowaniu nawyku regularnego sięgania po wodę i dbania o odpowiednie nawodnienie. Warto pamiętać, że woda źródlana Nestlé Pure Life posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w żywieniu dzieci powyżej pierwszego roku życia i kobiet w ciąży.

Nestlé Pure Life przypomina także na swoich butelkach, że nadają się one w pełni do recyklingu. Plastik PET, z którego są wykonane, może zostać ponownie przetworzony i wrócić do nas w postaci np. zabawki, plecaka czy nowej butelki. Jednak, aby było to możliwe, najpierw butelkę PET należy opróżnić, zgnieść i wraz z zakrętką umieścić w żółtym koszu na tworzywa sztuczne i metale. Marka zachęca do edukacji dzieci w zakresie prawidłowej segregacji opakowań oraz ich recyklingu, który pomaga chronić środowisko naturalne i zmniejszać ilość odpadów na wysypiskach.

W trosce o przyszłość

Dzieci mają naturalną potrzebę odkrywania świata wokół siebie. Zjawiska czy przedmioty, które nam, dorosłym, wydają się zupełnie zwyczajne, mogą u dziecka wywoływać prawdziwą ekscytację. Warto tę ciekawość pielęgnować u naszych pociech, zachęcać je do dalszego rozwoju i odkrywania kolejnych aspektów otaczającej ich rzeczywistości. Kto wie, może zainteresowania z dzieciństwa przerodzą się w prawdziwe pasje w przyszłości?

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 25 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5500 pracowników w 8 lokalizacjach.

O Nestlé Waters

Numer 1 na świecie w produkcji wody butelkowanej. Firma prowadzi swoją działalność produkcyjną w 30 krajach, posiada 87 zakładów i zatrudnia blisko 28 tys. pracowników. W portfolio Nestlé Waters znajduje się 48 unikatowych marek (od naturalnych wód mineralnych po wody stołowe), włączając w to markę Nestlé Pure Life, wodę Acqua Panna, wody gazowane Perrier i S.Pellegrino oraz rozlewaną w Polsce Nałęczowiankę. Poprzez te marki Nestlé Waters zachęca całe rodziny do picia większej ilości wody oraz napojów na bazie naturalnych składników, współpracuje z lokalnymi społecznościami, by chronić wspólne zasoby wodne, a także opracowuje kompleksowe rozwiązania w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych, w celu zmniejszenia wpływu na środowisko.

wpis gościnny

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Stymulują zmysły i rozwijają wyobraźnię. Kontrastowe obrazki dla niemowląt do wydruku

Pierwsze miesiące życia dziecka są niezwykle istotne dla jego rozwoju sensorycznego i poznawczego. Podczas tego okresu maluchy szybko uczą się rozpoznawać różne bodźce w swoim otoczeniu. Jednym z fascynujących odkryć w dziedzinie stymulacji niemowląt są kontrastowe obrazki. Te proste, ale skuteczne czarno-białe grafiki mają ogromne znaczenie dla rozwijającego się umysłu dziecka. Wydrukuj je i wykorzystaj w zabawie z dzieckiem.

Malowanie twarzy dziecka – proste wzory, które zrobisz sama!

Magia kolorów, uśmiech na twarzy i wyobraźnia, która ożywa - to tylko kilka z wielu powodów, dla których malowanie twarzy dziecka, znane także jako facepainting, stało się tak popularne. To sztuka, która pozwala przekształcić zwykłą buzię w prawdziwe dzieło sztuki i dostarczyć maluchom dużo radości. Bez względu na okazję - urodziny, karnawał, Halloween, piknik czy festyn - malowanie twarzy staje się punktem obowiązkowym każdej imprezy z udziałem najmłodszych. Zobacz kilkadziesiąt prostych wzorów do malowania twarzy, kup specjalne farbki do twarzy i zacznij przygodę z malowaniem dziecięcych buziek!

Aplikacja Readmio – czytanie bajek nigdy nie było tak realistyczne!

Czytanie bajek dzieciom odgrywa niezwykle ważną rolę w ich rozwoju i edukacji. To magiczne doświadczenie pozwala na budowanie silnych więzi rodzinnych, rozwijanie...

Czy można wybrać pozycję porodową?

Poród to niezwykłe i niepowtarzalne doświadczenie dla każdej kobiety. Jednak nie zawsze jest on łatwy i przyjemny. Czasem może być bolesny, długotrwały lub skomplikowany. Dlatego warto wiedzieć, jak można ułatwić sobie poród i zwiększyć swoje szanse na bezpieczne i komfortowe urodzenie dziecka. Jednym z czynników, które mają duży wpływ na przebieg porodu, jest pozycja porodowa. Czy można ją wybrać? Jakie są jej rodzaje i zalety? Na co zwrócić uwagę przy wyborze pozycji porodowej?

Jakie są możliwe powikłania podczas porodu i jak można im zapobiec?

Poród to jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety i jej dziecka. Jednak nie zawsze przebiega on bez problemów i komplikacji. Czasem mogą się one pojawić zarówno przed, jak i w trakcie lub po porodzie. Niektóre z nich są niebezpieczne dla zdrowia lub życia matki lub noworodka. Dlatego warto wiedzieć, jakie są możliwe powikłania podczas porodu i jak można im zapobiec.