fbpx
Reklamaads-single

Jak ocieplić wnętrza w pomieszczeniach, w których przebywa dziecko

Pomieszczenia, w których mieszkają dzieci mają szczególny charakter. Dobrze, żeby były to wnętrza jasne, nieprzygnębiające, ale przede wszystkim powinny być przytulne. Podpowiadamy jak osiągnąć taki efekt.

Reklamaads-single
Reklama

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej „przytulności” wszystkim wnętrzom nadają tkaniny. To dzięki nim, nawet najbardziej surowe wnętrza stają się takie „domowe”, przyjazne i przytulne. Jak umiejętnie z nich korzystać – łączyć, zestawiać, dobierać? Co mamy do wyboru? Zobaczcie naszą prezentację, którą przygotowaliśmy razem z yellow tipi. 

Granica między światem zewnętrznym a naszym domem

Zasłony w każdym pomieszczeniu spełniają szereg funkcji. Począwszy od tej pierwotnej, która daje możliwość regulacji światłem i odseparowania od świata zewnetrznego, kończywszy na tej zupełnie estetycznej, dekoracyjnej. Okna bez tkanin wyglądają pusto, a pomieszczenie zdaje się być surowe, chłodne. Zasłony można dobierać pod względem rodzaju tkanin, stopnia przepuszczalności, no i oczywiście wzorów. 

Zasłony pozbawiają wnętrza surowości

Miejsce do zabaw pod specjalną ochroną

Zdecydowana większość czasu, który dziecko spędza w swoim pokoju jest wypełniony zabawami na… podłodze. Dzieciaki uwielbiają wszelkie gry, zabawy samochodzikami, czy układanki. Nic dziwnego, czują się wtedy swobodnie, wszystko mają pod ręką. Aby jednak zabawa była bezpieczna, dziecku było ciepło i nie nudziła ich jednolita podłoga, powinniśmy zadbać o to, by znalazł się na podłodze dywan. 

Dywan w pokoju dziecka to absolutna konieczność

W nocy odpoczynek, w dzień prawdziwe szaleństwo

Łóżko to dla dziecka centrum dowodzenia wszechświatem. Tu spędza zdecydowaną większość czasu na odpoczynku, ale też w ciągu dnia: na czytaniu, leżakowaniu, zabawie. Najlepszym sposobem, aby oddzielić od siebie te dwa światy jest użycie narzuty. Zamieni ona nocne oblicze pokoju na dzienną wersję i odwrotnie. Tym samym zmieni całkowicie look pokoju. 

Narzuta zabezpiecza pościel przed ubrudzeniem i sprawia, że jest ona dłużej świeża

Do przytulasków i zaciętych walk

Poduchy, poduszki, jaśki… Wystarczy użycie kilku sztuk, by całkowicie odmienić oblicze dziecięcych wnętrz. To absolutne klasyki, jeśli chodzi o ocieplanie wnętrz. Ich wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Poduszki są w stanie, bez większych przeróbek w pomieszczeniu, całkowicie zmienić jego oblicze

Do snu utulone 

Pościel oprócz tego, że powinna być dobrej jakości, powinna jeszcze dobrze wyglądać. Pasować do wnętrza i łączyć się z jego aranżacją. Pamiętajmy, że łóżko z jego całym wyposażeniem stanowi bardzo ważny element pokoju – szczególnie w jego wieczornej i nocnej odsłonie. 

Pościel to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecka

UWAGA! TERAZ NA HASŁO: SWEETDREAMS

MACIE 10% RABAT NA POŚCIEL Z WYPEŁNIENIEM Z KOLEKCJI SWEAT DREAMS OD YELLOW TIPI

Artykuł powstał we współpracy z yellowtipi.pl

0
2757
1