-Reklama-

Imprezowe atrakcje dla dzieci

Przyjęcie dla dzieci nie może się odbyć bez jakiejś atrakcji, która skupi ich uwagę. Dzieci nie lubią się nudzić, szczególnie na imprezie, dlatego zadbajmy o to, by ten czas był pełen wrażeń. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

-Reklama-

Receptą na udaną imprezę dla dzieci jest masa atrakcji, jaka powinna na nich czekać. Jeśli przed tobą przyjęcie dla dzieciaków, już teraz zaplanuj czas, który wspólnie spędzicie. Najłatwiejszym sposobem jest oczywiście zaproszenie dzieci do sali zabaw lub innego miejsca, które zaoferuje im jakąś rozrywkę. Ale impreza w domu też nie musi być nudna i wcale nie potrzebujesz do tego animatora. No i na pewno takie urodziny nie będą kosztowne. Grunt to się dobrze przygotować i skorzystać z naszych pomysłów.

Impreza tematyczna

Dzieci bardzo lubią się przebierać i wchodzić w jakieś role w zabawie. Impreza z motywem przewodnim to sposób na niekończącą się kreatywną zabawę. Pomyśl, jaki temat przyjęcia ucieszy dziecko. Zastanów się, jakie bajki lubi oglądać, kogo uważa za ulubionego bohatera, jakie ma pasje. Przyjęcie w stylu Jurrasic Park dla miłośnika dinozaurów, impreza „na zamku” dla wielbicielki bajek o księżniczkach czy impreza piłkarska dla fanów futbolu to tylko niektóre pomysły. Najważniejsze to zadbać o spójność imprezy, czyli rozdać zaproszenia z informacją o temacie przyjęcia (można zasugerować strój odpowiedni na takie przyjęcie), udekorować dom według przewodniego motywu, zamówić odpowiedni wygląd tortu itd. Dzieci przychodząc na takie przyjęcie, wejdą w role bohaterów tego wydarzenia i na pewno będą się świetnie bawić. Jeśli jeszcze dodatkowo zaproponujemy im jakieś zabawy tematyczne w trakcie przyjęcia, z pewnością długo go nie zapomną.

Warsztaty kulinarne

Świetnym pomysłem na imprezie dla kilkulatków są warsztaty kulinarne. Chodzi o zaproszenie dzieci do wspólnego przygotowywania przysmaków na przyjęciu. Dzieciaki uwielbiają prace w kuchni, bardzo lubią pomagać w prostych dorosłych czynnościach. Wystarczy zgromadzić wszystkich małych gości przy stole lub dużym blacie i zaprosić do przygotowywania przekąsek. Najważniejsze to zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Zamiast prawdziwych metalowych, rozdaj im plastikowe sztućce. Nie pozwól im zbliżać się do włączonej kuchenki czy piekarnika. Co możemy wykonać wspólnie z dziećmi? Np. pizzę! Możemy zrobić jeden duży placek pizzy lub rozdać dzieciom mniejsze porcje ciasta, by mogły same uformować swoje mini pizze. Potem będą mogły posmarować ją sosem. Na koniec rozdajmy naszym gościom warzywa na pizzę, by mogły je pokroić i ułożyć na pizzach. Mogą też same zetrzeć ser i nasypać go tyle, ile lubią. Twoim zadaniem będzie wstawienie pizzy do pieca i pilnowanie czasu pieczenia.

Piec do pizzy Ariete to urządzenie do wypiekania o mocy 1200 W oraz temperaturze maksymalna 400ºC. Dzięki temu sprzętowi nie tylko przygotujemy pizzę porównywalną smakiem do tej z prawdziwej włoskiej trattorii, ale również znacząco ograniczymy czas jej pieczenia. W przypadku świeżej pizzy to jedynie 4 minuty, a jeśli zdecydujemy się na mrożony odpowiednik będziemy potrzebować tylko 3 minuty. Niewiarygodne, prawda? Na dodatek ograniczamy zużycie prądu, bo pobór energii jest tu znacznie mniejszy niż w przypadku piekarnika elektrycznego. Piec posiada kamienną żaroodporną płytę, minutnik oraz 5 poziomów pieczenia. Co ciekawe – nie tylko pizzę w nim zrobimy. Istnieje jeszcze opcja pieczenia i podgrzewania innych potraw np. rogalików czy mięsa.

Wspólne dzieła

Zamiast warsztatów kulinarnych, możecie pomyśleć o jakimś innym rękodziele. To może być kreatywna praca plastyczna np. z modeliny czy masy solnej. Wcześniej należy tylko zadbać o materiały do tej pracy. Masę solną możesz przygotować tuż przed imprezką i zamknąć ją szczelnie w jakimś naczyniu, by nie wyschła. Potem wystarczy rozdać dzieciom po kawałku masy i zachęcić do ulepienia czegoś – może ulubionego bohatera z bajki albo ukochane zwierzątko? Pamiętaj, że kreatywność dzieci jest nieograniczona i na pewno powstaną niezwykłe cuda. Zrobione prace możesz potem rozdać gościom, by zabrały je na pamiątkę.

Konkursy z nagrodami

Udane przyjęcie dla dzieci to takie, w którym są konkursy! Dzieci nie potrzebują skomplikowanych zabaw z animatorem, ty też możesz nim być. Istnieje mnóstwo konkursów sprawnościowych dla dzieci, więc jeśli masz trochę miejsca w domu lub w ogrodzie, wykorzystaj tę przestrzeń np. na wyścigi z jajkiem na łyżce czy rzucanie do celu. W domu też możesz zorganizować fajny konkurs np. z wiedzy o bajkach. Możesz poprosić dzieci, by narysowały coś specjalnie dla jubilata albo pobawcie się po prostu w konkurs talentów.

Upominki dla gości

Bardzo dużo radości sprawi dzieciom niespodzianka na do widzenia. Na koniec imprezki warto podziękować naszym małym gościom jakimś fajnym upominkiem. To mogą być drobiazgi, które ładnie zapakujesz np. zestaw naklejek, małe słodycze, figurka bajkowa, fikuśny ołówek, balon, breloczek do plecaka. Pomysłów jest mnóstwo. Taki upominek na do widzenia sprawi, że dzieci będą szczęśliwe jeszcze długo po wyjściu z imprezy.

Artykuł powstał we współpracy z Ariete

UWAGA! MAMY DLA WAS NIESPODZIANKĘ! KONKURS Z ARIETE PT. „NASZE WSPÓLNE GOTOWANIE”

Pokaż nam w dowolnej formie (np. zdjęcie, filmik, rysunek, tekst, praca plastyczna) jak wygląda Twoje wspólne gotowanie z dzieckiem i wygraj jeden z fantastycznych sprzętów AGD marki Ariete!

By wziąć udział w konkursie, należy:

na adres [email protected] przesłać maila o tytule „Nasze wspólne gotowanie”, a w nim:

  1. Załączyć pracę na temat „Nasze wspólne gotowanie z dzieckiem”. Praca może mieć dowolną formę – liczymy na Waszą kreatywność. Uwaga! Dopuszczalna waga załącznika to 1MB (jeśli praca zajmuje więcej miejsca, prosimy o załadowanie jej na zewnętrznym dysku (np. WeTransfer, YouTube i przesłanie linka).
  2. Z niżej wymienionych urządzeń Ariete, należy wybrać sprzęt, który chcielibyście wygrać i uzasadnić swój wybór.

Maszynka do prażenia popcornu Ariete Partytime > LINK

Gofrownica Ariete Partytime LINK

Urządzenie do waty cukrowej Ariete Partytime > LINK

Piec do pizzy Ariete > LINK

Konkurs trwa od 22.11 do 15.12.br

Regulamin konkursu > TUTAJ

Powodzenia!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również