-Reklama-

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

-Reklama-

Jakie zalety ma karmienie piersią i ile powinna trwać laktacja?

Od zawsze wiadomo, że karmienie mlekiem matki jest wskazane dla dziecka, ponieważ zapewnia mu zdrowy rozwój. Mleko matki zawiera bowiem składniki odżywcze potrzebne dla organizmu maluszka jak: białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy, minerały etc. Dzięki nim noworodek otrzymuje zbilansowane jedzenie, więc nie ma możliwości przekarmienia. Naturalne karmienie jest wygodne, bo mama ma pokarm gotowy do natychmiastowego podania. Dzieci karmione piersią mają lepszą odporność na choroby. Długie karmienie piersią jest wskazane dla malucha i nie ma tak naprawdę górnej granicy, kiedy mama powinna zakończyć karmienie piersią. Jest zalecane długie karmienie piersią, co najmniej przez 6 miesięcy. 

Czy wyłączne karmienie piersią wystarczy i jak pobudzić produkcję mleka?

Warto długo karmić piersią, ponieważ mleka matki nic nie zastąpi.  Nie ma jednak miarki, więc trudno określić, ile dziecko zjadło pokarmu i czy jest najedzone. Maluszki karmione piersią mogą długo ssać pierś, co nie oznacza, że są syte. Czasami przysypiają, rozglądają się, robiąc sobie przerwy. Jeśli jednak odgłos połykania ucichnie, wtedy są najedzone. Często mamy myślą, że nie wystarcza im pokarmu do zaspokajania potrzeb niemowlaków, co jest mitem. Dzięki produkcji mleka, dziecko nigdy nie będzie głodne. Przez częste przystawianie dziecka do piersi można pobudzić laktację. Nie należy wprowadzać całkowitego zaprzestania karmienia piersią, ponieważ poprzez przystawianie do piersi, maluszek otrzymuje najlepszy pokarm.

Dlaczego laktator jest przydatny do karmienia piersią?

Laktator pomaga w karmieniu piersią, ponieważ jest urządzeniem zaspakajającym potrzeby mam. Kiedy Panie musicie wyjść na zakupy czy do urzędu załatwić sprawę, dostępne na stronie online laktatory pozwolą odciągnąć pokarm, by osoba opiekująca się dzieckiem, mogła mu podać. Mleko możecie przechowywać w lodówce, więc nie traci swoich właściwości. Dzięki urządzeniu nie tylko nie ma problemu z karmieniem piersią, ale pobudza się proces laktacji. Przechowywanie pokarmu przez 48 godzin pozwala kobietom wrócić do pracy zawodowej, a przy tym karmić piersią swojego szkraba. Laktator sprawdzi się także w podróży, kiedy nie ma odpowiednich warunków, by przystawić dziecko do piersi. W sprzedaży są różne modele, więc możecie wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również