-Reklama-teddyeddie

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

-Reklama-

Jakie zalety ma karmienie piersią i ile powinna trwać laktacja?

Od zawsze wiadomo, że karmienie mlekiem matki jest wskazane dla dziecka, ponieważ zapewnia mu zdrowy rozwój. Mleko matki zawiera bowiem składniki odżywcze potrzebne dla organizmu maluszka jak: białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy, minerały etc. Dzięki nim noworodek otrzymuje zbilansowane jedzenie, więc nie ma możliwości przekarmienia. Naturalne karmienie jest wygodne, bo mama ma pokarm gotowy do natychmiastowego podania. Dzieci karmione piersią mają lepszą odporność na choroby. Długie karmienie piersią jest wskazane dla malucha i nie ma tak naprawdę górnej granicy, kiedy mama powinna zakończyć karmienie piersią. Jest zalecane długie karmienie piersią, co najmniej przez 6 miesięcy. 

Czy wyłączne karmienie piersią wystarczy i jak pobudzić produkcję mleka?

Warto długo karmić piersią, ponieważ mleka matki nic nie zastąpi.  Nie ma jednak miarki, więc trudno określić, ile dziecko zjadło pokarmu i czy jest najedzone. Maluszki karmione piersią mogą długo ssać pierś, co nie oznacza, że są syte. Czasami przysypiają, rozglądają się, robiąc sobie przerwy. Jeśli jednak odgłos połykania ucichnie, wtedy są najedzone. Często mamy myślą, że nie wystarcza im pokarmu do zaspokajania potrzeb niemowlaków, co jest mitem. Dzięki produkcji mleka, dziecko nigdy nie będzie głodne. Przez częste przystawianie dziecka do piersi można pobudzić laktację. Nie należy wprowadzać całkowitego zaprzestania karmienia piersią, ponieważ poprzez przystawianie do piersi, maluszek otrzymuje najlepszy pokarm.

Dlaczego laktator jest przydatny do karmienia piersią?

Laktator pomaga w karmieniu piersią, ponieważ jest urządzeniem zaspakajającym potrzeby mam. Kiedy Panie musicie wyjść na zakupy czy do urzędu załatwić sprawę, dostępne na stronie online laktatory pozwolą odciągnąć pokarm, by osoba opiekująca się dzieckiem, mogła mu podać. Mleko możecie przechowywać w lodówce, więc nie traci swoich właściwości. Dzięki urządzeniu nie tylko nie ma problemu z karmieniem piersią, ale pobudza się proces laktacji. Przechowywanie pokarmu przez 48 godzin pozwala kobietom wrócić do pracy zawodowej, a przy tym karmić piersią swojego szkraba. Laktator sprawdzi się także w podróży, kiedy nie ma odpowiednich warunków, by przystawić dziecko do piersi. W sprzedaży są różne modele, więc możecie wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Zwierzę w domu – jak utrzymać czystość i higienę?

Zwierzęta domowe to źródło radości, miłości i towarzystwa dla całej rodziny. Jednak posiadanie psa, kota, królika czy innego futrzastego przyjaciela wiąże się również z pewnymi wyzwaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie czystości w domu. Sierść, błoto, zapachy i plamy to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą się zmierzyć właściciele zwierząt. Jak więc zadbać o higienę i porządek w domu, nie rezygnując z przyjemności związanych z posiadaniem zwierzaka? Oto kilka porad i trików, które mogą pomóc.

Depresja u dzieci – psycholog odpowiada na najważniejsze pytania

Depresja u dzieci to poważny problem. Możesz pomóc swojemu dziecku, jeśli będziesz wiedzieć, jak odróżnić smutek i przygnębienie od depresji, jak postępować w przypadku samookaleczania się, do jakiego specjalisty zwrócić się z prośbą o pomoc i jak wspierać terapię. O depresji dotykającej najmłodszych pisze w swojej najnowszej książce pt. ,,Depresja u dzieci i młodzieży” (wyd. RM), Anna Duman, psycholog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski! „MAVKA SHOW” to wyjątkowe połączenie klasyki i nowoczesności w nieznanym dotąd wydaniu, pełnym wyrazistej choreografii, elementów akrobatycznych i efektów specjalnych. Przepiękną historię dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców, będzie można podziwiać na największych scenach teatralnych naszego kraju już tej jesieni!

Gałganek Aliny – naturalny sposób na katar i zatoki

Katar i zatoki to częste dolegliwości, które mogą utrudniać oddychanie, powodować ból głowy, gorączkę i złe samopoczucie. Zanim sięgniemy po leki czy krople do nosa, warto spróbować naturalnego sposobu na udrożnienie dróg oddechowych - gałganka Aliny. Co to jest, jak działa i jak go zrobić? Oto kilka informacji na ten temat.

Dowiedz się, jak pomóc dziecku cierpiącemu na depresję! Kup tę książkę!

Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś najlepszym rodzicem dla swojego dziecka, nie musisz wiedzieć o walce, jaka toczy się w jego wnętrzu. Przeczytaj tę książkę, by wiedzieć i widzieć więcej. Depresja nie powinna być tematem tabu, szczególnie w czasach, gdy stała się tak powszechna.