-Reklama-
teddyeddie

Idealny plecak dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego plecaka dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Najmłodsi członkowie rodziny nieustannie rosną i rozwijają się. Plecak - zarówno szkolny, jak i turystyczny - powinien więc przede wszystkim nie przeciążać kręgosłupa. Jeżeli będzie źle dopasowany, może nawet wywołać powstanie wad postawy niemożliwych do naprawienia. Jednocześnie torba dla dziecka powinna charakteryzować się funkcjonalnością i komfortem w codziennym użytkowaniu. A więc o czym pamiętać, wybierając idealny plecak dla swojej pociechy?

-Reklama-

Szkolny plecak dla dziecka – najważniejsze cechy

Plecak w życiu dziecka to przede wszystkim przedmiot wykorzystywany w codziennym, szkolnym życiu. Najważniejszą kwestią jest oczywiście waga. Plecak powinien być lekki. Cały ciężar bagażu nie powinien przekraczać bowiem 15% wagi dziecka – tylko wtedy można określić go jako nieszkodliwy dla zdrowia pociechy. Najlepsza minimalna pojemność to około 10 L – ze spokojem powinien pomieścić format A4. Jeżeli w plecaku będą transportowane podręczniki nie można także zapomnieć o tym, aby plecy były usztywnione. Przydatnym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest też obecność osobnej, wydzielonej kieszeni na picie. Jeżeli tornister ma być wykorzystywany także na wycieczkach – zarówno szkolnych, jak i weekendowych, rodzinnych wypadach – warto zadbać o obecność odblasków oraz pasa biodrowego i piersiowego. Plecaki tego typu można kupić w sklepie internetowym https://www.e-horyzont.pl/sprzet-turystyczny-gorski/plecaki-i-torby/plecaki-dla-dzieci.html.

Plecak turystyczny – ze stelażem czy bez?

Wybierając dla swojej pociechy plecak na długie, rodzinne wycieczki należy przede wszystkim zdecydować czy wybrany model ma posiadać stelaż, czy nie. Każda z opcji posiada swoje zalety. Warto przyzwyczaić pociechę do noszenia swoich rzeczy na własną rękę – jest to doskonała okazja do wyrobienia nawyku samodzielności. Tornister turystyczny, ze stelażem jest odpowiedni na długodystansowe wędrówki. Charakteryzuje się sztywną konstrukcją, dzięki której możliwe jest równomierne rozłożenie ciężaru. Taka opcja jest bardzo zdrowa i korzystna dla dziecięcego kręgosłupa. Modele tego typu charakteryzują się dużą ilością kieszeni i uchwytów. Dużym atutem jest to, że plecak ze stelażem nie ulegnie deformacji – będzie doskonale spełniał swoje funkcje nawet przez kilka kolejnych lat. Warto jednak pamiętać o tym, że stelaż jest zbędny podczas pokonywania krótkich tras i wtedy może okazać się zbędnym ciężarem. Dla zupełnie najmłodszych dzieci może też okazać się niekomfortowy. Przed wyjściem na szlak wraz z najmłodszymi członkami rodziny, warto przeczytać poradnik fana outdooru i dobrze przygotować się do planowanej wyprawy. 

Plecak na wycieczki plenerowe – o czym pamiętać?

Przy wyborze plecaka należy przede wszystkim dopasować odpowiedni model do wieku dziecka. Wybrany egzemplarz nie może być zbyt duży – powinien swobodnie przylegać do pleców i ich nie przeciążać. Najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie zmierzenie i porównanie kilku modeli. Na pierwszych wycieczkach do plecaka należy schować jedynie ulubioną zabawkę czy kanapkę na drogę – bagaż nie może być zbyt ciężki, aby nie zniechęcić młodego turysty. Jednak już na początku warto zainwestować w dobry jakościowo model, aby nie trzeba było szybko go wymieniać. Dobrym pomysłem może być także zakup plecaka w przyjaznym, ciekawym designie. Atrakcyjny dla dziecka wzór sprawi, że plecak będzie po prostu chętniej noszony. 

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Lekcje samobadania piersi w szkołach – Avon startuje z 2. edycją programu Normalne, że ich dotykam

Jak pokazuje najnowsze badanie Boob Census 2023i, przeprowadzone dla Avon, 34% polskich nastolatek czuje dyskomfort rozmawiając z rodziną na temat zdrowia piersi, a aż 57% twierdzi, że nie ma dostatecznej wiedzy w zakresie samobadania i rozpoznawania niepokojących symptomów. Jednocześnie 75% dziewcząt wskazuje, że jest to ważna kwestia i deklaruje zainteresowanie tematem, jeśli będzie poruszony w szkole. Na tę potrzebę zdobywania wiedzy przez młodych odpowiada Avon, który razem z partnerami – Fundacją Rak’n’Roll i Kliniką Ginekologiczną Gini, startuje z drugą edycją ogólnopolskiej kampanii o zdrowiu i samobadaniu piersi –Normalne, że ich dotykam.

Kupiliście zabawkę Fisher-Price? Należy wam się 40 złotych zwrotu!

Smyk ogłosił nową akcję dla swoich klientów. Ten, kto kupi zabawkę Fisher-Price, otrzyma zwrot 40 złotych na konto. Zabawki...

Podwójna macica – co to jest i jak wpływa na ciążę?

Podwójna macica to wada wrodzona, która polega na nieprawidłowym połączeniu się dwóch przewodów Mullera, z których powstają narządy rozrodcze u płci żeńskiej. W efekcie kobieta ma dwie oddzielne macice, każda z własną jamą, szyjką i jajowodem. Podwójna macica występuje u około 0,1-0,5% kobiet i może być przyczyną niepłodności lub powikłań ciążowych. Jak rozpoznać podwójną macicę, jak przebiega ciąża z tą wadą i jakie są możliwości leczenia?

Odwodnienie u niemowląt – objawy, skutki i postępowanie

Nawadniania dziecka trzeba pilnować zawsze – szczególnie w czasie choroby czy upałów. Zdarza się jednak, że niewystarczająca ilość płynów powoduje odwodnienie u niemowląt. Co w konsekwencji może być dla niego niebezpieczne i zagrażające jego życiu. Jak zatem rozpoznać ten groźny dla zdrowia stan? Jakie mogą być skutki odwodnienia maluszka ? Na te i inne pytania odpowiada w materiale położna Natalia Marcinów laureatka konkursu „Położna na medal”.

Cytologia – badanie, które może uratować życie

Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie wczesnego stadium raka szyjki macicy - jednego z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Dzięki regularnemu wykonywaniu cytologii można zapobiec rozwojowi choroby lub podjąć skuteczne leczenie na czas. Co warto wiedzieć o cytologii i dlaczego jest tak ważna?