-Reklama-

Hity książkowe dla mam na wakacje

Mamy też potrzebują chwili dla siebie. Najlepiej takie chwile smakują z dobrą książką i pyszną kawą. Przejrzałyśmy ofertę wydawniczą i wybrałyśmy kilka tytułów, z którymi polecamy spędzić nie tylko wakacyjne chwile.

-Reklama-

Jesteśmy mamami i uwielbiamy czytać książki. Wakacje bez książki się nie liczą, dlatego postanowiłyśmy wybrać kilka nowości, które warto zabrać ze sobą na urlop albo po prostu spędzić z nimi kilka wolnych chwil w ogrodzie lub na balkonie.

Najlepsze książki dla mam – nie tylko na lato!

Stażystka, Alicja Sinicka (Wydawnictwo Kobiece)

Szukasz książki o wartkiej akcji, która będzie trzymała Cię w napięciu od pierwszych stron? Chcesz poczuć, jak to jest nie móc oderwać się od lektury? Proponujemy Ci powieść Alicji Sinickiej pod tytułem „Stażystka”. Krytycy wskazują, że jest to jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych ostatnich lat.

Główną bohaterką książki Alicji Sinickiej jest młoda stażystka, Klaudia Neter, która pracuje w firmie Marka Skalskiego. Sądzi, że staż stanie się dla niej przepustką do kariery zawodowej. Nie wie jednak, że jej szef ma szczególne upodobania…. Na domiar złego żona Skalskiego, Ewa, doskonale zdaje sobie sprawę z jego preferencji. Patrząc na Klaudię, widzi idealną stażystkę dla swojego męża i jest przekonana o tym, że ten znów ją zdradzi.

Niebezpieczna gra, w jaką wpadnie Klaudia może zakończyć się dla niej tragicznie, zwłaszcza że poprzednie stażystki zatrudnione przez Skalskiego zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach.


Syreny, Anna Langner (Wydawnictwo Kobiece)

Nowa wakacyjna powieść bestsellerowej Anny Langner! To lato wszyscy spędzą tak, jakby miało być ostatnim w ich życiu.

Kiedy zaczyna się upalny lipiec, jest dobrze. Kiedy czekają cię beztroskie wakacje nad morzem, jest bardzo dobrze. Kiedy przyjaciółki, z którymi rok temu spędziłaś całe lato, okazują się słynnymi na cały internet Syrenami, jest bardzo źle. Majka wyjeżdża z Warszawy do spokojnego nadmorskiego Burzewa. Dołącza do ekipy Syren – pięknych kobiet, które wyruszają na eskapady po nadbałtyckich klubach, polując na bogatych przystojniaków. Majka ma w tym swój cel – chce zrealizować sekretny projekt i przy okazji chronić przyjaciółki przed kłopotami. Jednak ten plan zaczyna sypać się jak domek z piasku. Jakby tego było mało, jej życie uprzykrza pewien tajemniczy, przystojny turysta.


Obserwatorka, Alicja Sinicka (Wydawnictwo Kobiece)

Lepiej zasłaniaj okna po zmroku. Nawet jeśli nie masz nic do ukrycia.

Iza i Arek kiedyś byli przyjaciółmi. Wychowali się na tym samym oławskim osiedlu. Ona w ubóstwie, on w pięknym domu z dużymi oknami. Zawsze ją fascynował, ale miała wrażenie, że są z innych światów, które do siebie nie pasują. Po latach spotykają się na izbie przyjęć szpitala w Oławie. Doktor Arkadiusz Milski z trudem rozpoznaje w pobitej dziewczynie dawną znajomą. Ich relacja odżywa i budzi namiętne uczucia. Arek czuje, że to właśnie z Izą może ułożyć sobie życie po tragicznej śmierci swojej partnerki. Ktoś chce pokrzyżować ich plany. Iza dostaje na Facebooku dziwne wiadomości. Pod drzwiami znajduje róże. Czuje, że jest obserwowana, i zaczyna mieć pewność, że śmierć byłej dziewczyny Arka wcale nie była nieszczęśliwym wypadkiem. Czy jej też grozi niebezpieczeństwo?


Polska na weekend. Wydawnictwo Pascal

Z tą książką to będzie udany weekend. Zacznijmy od tego, na co masz ochotę? Wycieczka z dziećmi czy weekend we dwoje? Chcesz zobaczyć coś ciekawego czy odpocząć wśród zieleni? A może imprezowe szaleństwo lub tour po zabytkach? Możesz też skosztować wszystkiego po trochu.

Do książki dołączono aktualną i szczegółową mapę w idealnej drogowej skali. Zadbano o jej czytelność, zachowując wyłącznie niezbędne informacje. Dodano także punkty ładowania samochodów elektrycznych.


No pasa nada! Nic się nie dzieje. Kobiece oblicze Meksyku. Beata Kowalik (Wydawnictwo Mova)

Prawdziwe historie współczesnych mujeres. Kobiece oblicze męskiego świata Meksyku. Llorona, Malinche, Guadalupe. Szalona – zdrajczyni – święta.

Prawdziwy macho szanuje jedynie Matkę Boską z Guadalupe. Reszta kobiet to zdrajczynie lub szalone. Zwłaszcza te, które mają odwagę mówić swoim głosem. Pozostałe udają, że nic się nie dzieje.

Beata Kowalik w swoim reportażu ujawnia historie kobiet poznanych w Meksyku. W wioskach, domach, niebezpiecznych dzielnicach. Przy pracy, w czasie fiesty, w osamotnieniu. Z niezwykłą wnikliwością opowiada o współczesnych niewolnicach bez przywilejów, które od pokoleń muszą mierzyć się z wszechobecną przemocą, maczyzmem i bezprawiem.


Czego ginekolog Ci nie powie. Ksiażka, którą powinna przeczytać każda z nas! Anna Augustyn-Protas, Tadeusz Oleszczuk (Wydawnictwo Pascal)

Ile razy słyszałem od pacjentek: „Dlaczego nikt mi tego nie powiedział wcześniej?!”

Tadeusz Oleszczuk proponuje holistyczne podejście do zdrowia kobiety. Uważa, że nie można leczyć problemów ginekologicznych bez połączenia ich z właściwą dietą, stylem życia czy wiedzą o czynnikach genetycznych pacjentki. Koncentruje się nie tylko na pojedynczych objawach, ale przede wszystkim szuka ich źródła. Zadaje pytania o rodzaj wypijanej kawy, ilość zjadanych winogron, operacje w rodzinie, nałogi, miejsce zamieszkania. Potrafi powiązać ze sobą na pierwszy rzut oka niepasujące do siebie informacje. I cieszy się, gdy okaże się, że trafił z diagnozą, na jaką wpadłby tylko dr House.


Walka o macierzyństwo. Jak wygrać z czasem i samą sobą? Weronika Marczuk (Wydawnictwo Pascal)

Chcę mieć dziecko! Nie zawsze spełnienie tego marzenia jest łatwe. Weronika Marczuk wiele lat walczyła o to, by zostać mamą. Przeżyła rozczarowania, zwątpienia, czasami brakowało jej już nadziei. Jednak w styczniu tego roku w wieku 48 lat urodziła zdrową córeczkę.

Ta książka to wyjątkowy przewodnik dla wszystkich kobiet, które walczą o macierzyństwo oraz ich partnerów i rodzin. Odwołuje się zarówno do osobistego doświadczenia autorki, historii innych kobiet, jak i wiedzy ekspertów. Autorka prowadzi czytelników przez wszystkie etapy: od starań o poczęcie, przez trudy ciąży, aż do rozwiązania. Jest tu rozpacz, strata i przedwczesne porody, ale także radość i zwycięstwo.


Krokodyl w doniczce, Anna Szczęsna (Wydawnictwo Kobiece)

Nowa powieść znawczyni potrzeb ludzkiego serca i specjalistki od emocji, Anny Szczęsnej!

Aldona, żwawa siedemdziesięciolatka i mistrzyni dziergania na drutach, nie radzi sobie z napadami gniewu. Tupiący sąsiedzi, śmieci zostawione na klatce schodowej, a nawet szumiąca w kaloryferze woda potrafią ją nieźle wkurzyć. Za radą terapeuty stara się kierować swoją furią jak kierowca samochodu rajdowego. Z różnym skutkiem.

Paweł jest autorem jednego bestsellera i wielu miernych powieści. Ma wrażenie, że jego życie to porażka. Całymi dniami obserwuje świat z okna na osiedlu Przymorze i troszczy się o swoją kolekcję aloesów i agaw.

Kaja właśnie spełniła marzenie o własnym mieszkaniu. Musi jednak spłacić kredyt. Ma plan, który może dać jej zastrzyk gotówki. Jej nowym sąsiadem jest pisarz, który – o ile zostanie poprowadzony przez kogoś, kto się na tym zna – może stać się gwiazdą. Kaja chce zostać jego asystentką.

Czy troje pozornie odmiennych ludzi o różnych pragnieniach odkryje to, co jest w życiu najważniejsze?


Nie ufam już nikomu. Klaudia Muniak (Wydawnictwo Kobiece)

Gdy codzienność jest przepełniona podejrzeniami, możesz zapomnieć o normalnym życiu…

Iga, świeżo upieczona mama, od lat cierpi na silne zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Po porodzie decyduje się na nowoczesną terapię. Chip wszczepiony w jej ramię, sterowany przez aplikację w telefonie jest dopiero po fazie testów. Mimo to Iga bez wahania podejmuje leczenie – jest współtwórczynią tej innowacyjnej metody i wie, że nic jej nie grozi.  
Krótko po wznowieniu terapii zaczynają dziać się rzeczy, których kobieta nie ozumie: stale pogarszające się samopoczucie psychiczne, do którego dochodzą niepokojące przywidzenia i bardzo realistyczne halucynacje, a z biegiem czasu zaniki pamięci. Gdy na ciele synka Iga zauważa sińce, wie, że dzieje się coś złego. 

Co jest prawdą, a co tylko wytworem jej wyobraźni? Kto jest odpowiedzialny za obrażenia dziecka? Ona sama, apodyktyczna matka, kochający mąż czy oddana przyjaciółka?

W końcu Iga przestaje ufać komukolwiek i zaczyna wątpić w prawidłowe działanie opracowanej przez siebie terapii…


Empatia. Poradnik dla wrażliwych. Judith Orloff (Wydawnictwo Feeria)

Dla każdej wrażliwej i empatycznej osoby, której nie raz już powiedziano, aby „w końcu wzięła się w garść” (i dla tych, którzy czasem mają ochotę powiedzieć coś takiego komuś bliskiemu).

Czy często coś cię przytłacza lub niepokoi? Męczą się tłumy, światła i muzyka w galeriach handlowych? Najlepiej czujesz się w otoczeniu przyrody, gdy nie musisz sobie radzić z nadmiarem bodźców płynącym od innych ludzi? 
Jeśli tak, prawdopodobnie masz silnie rozwiniętą empatię, która często w naturalny sposób łączy się z wysoką wrażliwością. Co odróżnia te dwie cechy? 
Osoba wysoko wrażliwa jest wyczulona na wszelkie zmiany nastroju, uczucia i stany psychiczne innych, a empatyczna odbiera emocjonalne sygnały wysyłane przez ludzi je jeszcze silniej, przejmując je i doświadczając ich w niezwykle głęboki sposób. Często jest więc bezbronna  wobec tego uczuć, jakim może stać się zwykłe spotkanie towarzyskie.

Dla takich osób właśnie Judith Orloff, psycholożka specjalizująca się w pracy z osobami empatycznymi, napisała tę książkę. Ma ona wesprzeć ludzi o delikatnej konstrukcji psychicznej w chronieniu swojej wyjątkowej osobowości przed światem i w podejmowaniu wyzwań, a także w lepszym rozumieniu własnych potrzeb. Pomoże też tym, którzy chcą rozwinąć swoją wrażliwość, by umieć troszczyć się o innych w świecie pozbawionym empatii.


Zobacz jeszcze:

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również