-Reklama-

Gry, które łączą pokolenia

Relacje między pokoleniami to jedne z najważniejszych w naszym życiu. Obecność dziadków i rodziców jest niezwykle ważna dla każdego dziecka. To dlatego tak istotne jest, by celebrować wspólnie spędzone chwile.

-Reklama-

Pamiętacie swoje dzieciństwo? Na pewno bardzo ważnym jego elementem byli dziadkowie. To z nimi wiążą się najlepsze wspomnienia z lat młodości i dzieciństwa. Wakacje u dziadków, wspólne spacery, gotowanie, czy w końcu spędzone razem święta… Czas wtedy zupełnie inaczej mijał. Nie było pośpiechu, ponaglania. Na wszystko była przestrzeń. Dziadkowie w inny sposób wychowują dzieci niż rodzice. Mają więcej czasu, cierpliwości, więcej serca wkładają we wspólnie wykonywane czynności. Może to dlatego, że wnuki są ich oczkiem w głowie? Dziadkowie też zawsze wysłuchają, doradzą, powiedzą miłe słówko, czy przede wszystkim spędzą wspólnie czas – tak po prostu – z czystą przyjemnością.

Okres świąteczny bardzo sprzyja pogłębianiu relacji z bliskimi. Warto szczególnie w tym czasie zadbać o to, by je wzmacniać i tworzyć tym samym dzieciom najlepsze wspomnienia z dzieciństwa. Co warto wspólnie robić? Na pewno warto, by ten czas był spędzony kreatywnie, ale też – żeby towarzyszyła mu dobra zabawa.

Pomysły na wspólne spędzony czas

Każdy z nas ma inne zainteresowania, inaczej lubi spędzać wolny czas. Aktywnością, która na pewno wszystkim przypadnie do gustu i zintegruje ze sobą pokolenie dzieci, rodziców i dziadków są bez wątpienia gry planszowe.

Ta sprawdzona od lat rozrywka jak żadna inna potrafi skupić wokół stołu całą rodzinę – bez względu na wiek i zainteresowania. Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy zestaw gier, które są doskonałą propozycją spędzenia wolnego czasu w święta i nie tylko. Idealnie sprawdzą się jako rozrywka dla całej rodziny – tych młodszych i tych trochę starszych. Znacie te propozycje?

Wsiąść do pociągu

Podróżowanie to zawsze jest dobry pomysł na zacieśnianie więzi. Jednak jeśli nie mamy możliwości wspólnego podróżowania w „realnym świecie”, warto sięgnąć po tę propozycję gry od Rebel. Wsiąść do pociągu to kultowa już i zdecydowanie bezkonkurencyjna gra, którą uwielbiają wszyscy miłośnicy planszówek – bez względu na wiek. Ta gra zabierze Was w podróż po Europie, ale uwaga: u progu zeszłego stulecia! Zasady gry są niezwykle proste, więc w mig załapią je zarówno dzieci jak i seniorzy.

Uczestnicy zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka.

Chcesz wiedzieć więcej o grze i poznać jej zasady: Wsiąść do pociągu Europa

Dixit

To zdecydowanie gra, która integruje pokolenia! Jej głównym elementem są bogato ilustrowane karty, które przenoszą nas w świat fantazji! Jest to gra karciana, podzielona na rundy. W każdej rundzie jeden z graczy zostaje Bajarzem. Osoba ta wybiera dowolną kartę i podaje wszystkim uczestnikom gry hasło, które jej zdaniem najlepiej przedstawia to, co zostało umieszczone na obrazku. Interpretacja jest tu zupełnie dowolna. Bajarz może użyć do tego pojedynczego słowa-klucz albo wręcz opowiedzieć całą historię. Dozwolone jest także, by to, co jest na obrazku zinterpretować za pomocą znanej wszystkim historyjki np. piosenki, bajki czy filmu, który wszyscy oglądali. Może – przy okazji tej gry – dziadkowe przypomną sobie trochę zapomniane historie związane z ich dzieciństwem lub młodością? Wszyscy przecież uwielbiamy takie opowieści!

Chcesz wiedzieć więcej o grze i poznać jej zasady: Dixit

Splendor

To gra obsypana wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Nie bez powodu! To kolejna propozycja dla miłośników gier przygodowych. Jeśli masz w sobie żyłkę poszukiwacza lub kolekcjonera, sięgnij po tę grę i wspólnie z bliskimi zdobądźcie tak pożądane przez wszystkich skarby! Pomimo tego, że gra przeznaczona jest dla graczy powyżej 10. roku życia, śmiało możecie w nią grać całymi rodzinami – nawet z młodszymi dziećmi. A to dzięki specjalnemu wariantowi w grze. Każde dziecko, które uczestniczy w rozgrywce, otrzymuje (wybudowane) na samym jej początku 1, 2 lub 3 (w zależności od wieku) losowe karty poziomu pierwszego. Brawo dla twórców gry za to rozwiązanie! Dzięki temu, uczestniczyć w grze mogą rodzice, dziadkowie i małe smyki!

Uwaga, gra uzależnia! 🙂

Chcesz wiedzieć więcej o grze i poznać jej zasady: Splendor

Everdell

Jeśli lubicie planszówki, które są starannie i estetycznie przygotowane, ta gra będzie idealna dla Was! Jest wprost stworzona na rodzinne, świąteczne spotkania – bajkowa aura i urokliwe obrazki sprawią, że przeniesiecie się do krainy baśni całymi rodzinami. Everdell to nasza kolejna propozycja familijnej gry. To nie tylko bardzo wciągająca gra, ale także prawdziwa uczta dla oczu!

Pole gry stworzone jest na wzór pnia drzewa, co samo w sobie dodaje grze magii i szczególnego uroku. Do tego te grafiki pełne uroczych zwierzątek w przeróżnych konfiguracjach i pomysłowych ujęciach. Niech was jednak nie zmylą pozory – gra przeznaczona jest raczej dla dorosłych i starszych dzieci. Maluchy mogą z boku podziwiać piękne obrazki, czy nawet tworzyć swoje wersje tej cudownej i bardzo estetycznej gry.

Chcesz wiedzieć więcej o grze i poznać jej zasady: Everdell

Abalone classic

Lubicie gry logiczne? Koniecznie sięgnijcie po Abalone classic. To doskonały trening umysłu dla rodziców i dziadków, ale też dla dzieci powyżej 7. roku życia. Abalone to także gra, która bardzo ładnie wygląda – klasycznie i prosto. Drewniana heksagonowa plansza, białe i czarne bile sprawiają, że gra prezentuje się bardzo dostojnie, choć na pierwszy rzut oka trochę też niepozornie. Niech was to nie zmyli!

Jeśli lubicie klasykę i prostotę gier, a jednocześnie uwielbiacie się trochę pogłówkować, sięgnijcie po Abalone koniecznie. To idealna rozrywka na długie, rodzinne wieczory.

Gra została także wielokrotnie nagradzana i wyróżniania. Ma bardzo ciekawą historię powstania, o której poczytacie więcej na stronie Rebel.

Chcesz wiedzieć więcej o grze i poznać jej zasady: Abalone

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również