-Reklama-

Gry, które bawią i uczą!

-Reklama-

Jak doskonale wiecie – jeśli chodzi o gry i zabawki – jesteśmy dosyć stanowcze. Wiadomo, mamy mają wymagania! Ale tak naprawdę to już nawet nie chodzi o nas same, a o nasze dzieci.

Wszyscy uwielbiamy gry i zabawy, które oprócz tego, że bawią, mają także walor edukacyjny. Powiecie, że dużo jest takich propozycji na rynku? Może i tak, ale nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały, że wplecenie nauki do dobrej zabawy musi być zrobione niezwykle umiejętnie. Tylko wtedy ta „nauka przez zabawę” ma sens!

Ale do rzeczy. Dziś chciałyśmy wam przedstawić propozycję gier od firmy Tactic. Pokażemy wam gry, które szczególnie zwróciły uwagę naszego 6-latka. Zobaczcie i przekonajcie się dlaczego.

Wszystkie dzieci świata – gra, jakiej jeszcze nie znaliśmy!

Wszystkie dzieci świata to gra, której chcieliśmy przyznać szczególne wyróżnienie i dlatego od niej też zaczynamy nasze zestawienie. Skradła ona nasze serca! To idealny sposób na to, by poznać inne kultury i inne narodowości. Pokazuje ich różnorodność, uczy akceptacji i szacunku do innych kultur świata. Brawo za pomysł!

W tę grę graliśmy całą rodziną, bo naprawdę zachęca do ciekawych dyskusji. Spędziliśmy z nią naprawdę kilka udanych wieczorów i na pewno jeszcze będziemy wracać!

Tu chciałyśmy się podzielić jedną uwagę – jeśli nie jesteście gotowi na odpowiadanie na ogrom pytań, zastanówcie się dobrze przed rozpoczęciem gry. Ta gra naprawdę wciąga i pobudza apetyt na wiedzę!

Choć karty z pytaniami to naprawdę ogromne źródło wiedzy, mogą być początkiem do kolejnych i następnych pytań. I może być ich naprawdę dużo! Tak było w naszym przypadku. Jeszcze długo po zakończonej grze, dyskutowaliśmy na temat jej bohaterów.

Jak się okazało, gra ta nie tylko nam przypadła do gustu. Wszystkie dzieci świata otrzymały prestiżową nagrodę Zabawka Roku. Gra naprawdę w pełni na nią zasłużyła.

UWAGA KONKURS!

Chcesz zdobyć jedną z fantastycznych gier Tactic?

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Alfabet nad morzem, cyferki nad jeziorem, przyrodnicze zabawy w parku

O ile gry edukacyjne towarzyszyły nam podczas naszych wakacyjnych wojaży, o tyle – śmiemy twierdzić – są to idealne propozycje na długie, jesienne i zimowe wieczory. Z nami na pewno zostaną jeszcze na długie miesiące.

Ponieważ nasz 6-latek jest na etapie poznawania literek, to ta gra wzbudziła jego duże zainteresowanie i tę właśnie grę chcieliśmy wam pokazać w następnej kolejności.

W zestawie znajdziemy 4 minigry (Gra w literki, Wąż ABC, Wyścig słów i Pip!) oraz oczywiście instrukcję do nich. Przyznamy, że po zakończonej grze, literki wykorzystywaliśmy jeszcze na kilka innych sposobów, tworząc samodzielnie słówka.

Jedna gra, a tyle opcji!

„Literki i słowa” to gra, która dostosowana jest do różnych etapów rozwoju dziecka. Nam najbardziej do gustu przypadła Gra w literki. Dzięki pomocy obrazkowej, dziecko uczy się literować i układać literki w słowa. Doskonała zabawa! Radość z odkrywania znaczenia słów bezcenna!

Druga propozycją wykorzystania gry, jest Wąż ABC, która ćwiczy układanie alfabetu – literek w odpowiedniej kolejności. Zadanie wbrew pozorom nie jest takie łatwe, bo oprócz tego, że literki powinny być ułożone w odpowiedniej kolejności, to jeszcze muszą tworzyć kształt wijącego się węża!

Bardziej dynamiczną propozycją jest Wyścig słów i Pip!, które są grami na czas i ćwiczą składanie literek w odpowiednie słowa.

Ogromny plus dla producenta za woreczek dołączony do zestawu. Dba on o to, by literki się nie pogubiły. Jako rodzice wiemy, że o to wcale nie jest tak trudno. Woreczek znajduje się w większości gier Tactic z małymi elementami. Bardzo fajne rozwiązanie.

Czas na naukę logicznego myślenia!

Kolejną grą, po którą sięgnęliśmy były „Liczby”. To co mi się najbardziej podobało w tej grze – jako mamie – to że oprócz liczenia, ta gra uczy także logicznego myślenia! Poza tym, ćwiczy także proste działania matematyczne!

Gra zawiera 72 zadania o różnych poziomach trudności. Warto zacząć od nauki liczba od 1 do 12, a następnie przejść do dodawania i odejmowania.

Dlaczego jeszcze wybraliśmy tę grę do naszego zestawienia?

W grach edukacyjnych na pewno niezwykle ważne jest to, że uczą dzieci nowych umiejętności. Te gry powinny jednak także bawić i dawać dziecku satysfakcję. Tu nagroda pojawia się natychmiast po wykonaniu polecenia. Kiedy poprawnie wykonamy wszystkie zadania (działania), na odwrocie pojawi się obrazek!

Jeśli twoje dziecko nie jest jeszcze na etapie wykonywania prostych zadań matematycznych, to nic. Gra zawiera różne stopnie trudności. Każda z ramek jest ponumerowana. Numer wskazuje poziom trudności. Ramka nr 1 jest najłatwiejsza, a nr 8 najtrudniejsza. Polecamy zacząć od ramki 1A i planszy 1B.

Z tej serii gier edukacyjnym Tactic, polecamy wam także: Kolory i kształty, która stanowi uzupełnienia Literek i słów oraz Liczb.

Przyroda nasz kolejny faworyt!

Jesteśmy rodziną, która uwielbia wszystko, co związane z naturą. Wszędzie, gdzie tylko się pojawimy obserwujemy rośliny, zwierzątka, robaczki. Kiedy spotkamy nowy okaz, sprawdzamy informacje o nim. To dlatego, ta odsłona gier Tactic, tak bardzo nam się spodobała.

Tematyka pór roku to jest to, co dzieciaki naprawdę uwielbiają! Odkrywanie oznak i symboli każdej z nich przynosi naprawdę ogromną frajdę!

„Przyroda” polega na dopasowaniu kafelków do odpowiednich obrazków w ramce. Jeśli zrobimy to poprawnie, na odwrocie znajdziemy obrazek ze swojej pory roku! W tej grze, podobnie jak w poprzednich zestawach, także znajdziemy woreczek na kafelki. Powtarzamy – ogromny plus za to! Każdy, kto ma w domu podobne gry wie, jak łatwo drobne elementy ulegają zgubieniu.

A może wolicie quziy i zgadywanki?

Jeśli tak, koniecznie sięgnijcie po „Mój pierwszy quiz”. Ta gra przyniosła nam naprawdę dużo radości! Są tu zarówno pytania otwarte, jak i z gotowymi odpowiedziami.

Jak na prawdziwą grę przystało, znajdziemy w zestawie kostkę do gry, którą sami przygotowujemy naklejając oznaczenia (radość ze współtworzenia gry bezcenna!) i karty z zadaniami. Ich odkrywanie przynosi naprawdę dużo frajdy!

To, co nam się podobało w tej grze, to wyraźne uwzględnienie roli rodzica i przypisanie mu konkretnej funkcji. Mądra Sowa – taki pseudonim ma dorosły gracz, prowadzi całą grę. Nie jest ona graczem w rozumieniu dosłownym, takim jak inni. Po prostu naprowadza graczy na poprawne odpowiedzi, wyjaśnia. Pełni także rolę jury, bo rozstrzyga, czy gracz odpowiedział prawidłowo i czy rozwiązał zadanie.

Same zadania nie są trudne, ale przygotowane są w bardzo ciekawym ujęciu. Każde zwierzątko (świnka, krówka, jagnię, konik) reprezentują inny rodzaj zadania, inny typ pytania.

Dzięki temu, bardzo często wywołują uśmiech na twarzy dziecka.

Każda prawidłowa odpowiedź jest nagradzana dodatkową nagrodą! Jeśli uda się odpowiedzieć poprawnie, to na arkuszu punktacji rysujemy zwierzątko, które zadało pytanie.

To naprawdę jest mega zabawa!

Bardzo fajną rzeczą w grach Tactic, za którą przyznajemy dodajemy punkt, są… pudełka. Tak, pudełka, ale nie takie zwykłe. Nam, po zakończonej grze, posłużyły jako miejsce do zabawy. Dzięki temu, grę wykorzystaliśmy naprawdę na możliwie najwięcej sposobów!

Fajny pomysł, prawda?

Choć przedstawiłyśmy Wam tu naprawdę bogatą ofertę gier, to jeszcze nie wszystkie! Jeśli macie apetyt na więcej mądrej i przyjemniej rozrywki, odsyłamy na stronę stronę producenta.

wpis sponsorowany

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również