-Reklama-Zabawki - sprawdź na Ceneo
-Reklama-

Gry edukacyjne, które warto kupić dziecku

-Reklama-

Gry planszowe rozwijają wyobraźnię, uczą strategicznego myślenia, zdrowej rywalizacji. Wiele z nich ma jeszcze jeden atut – edukują. Gry edukacyjne pozwalają dzieciom zrozumieć otaczający je świat. Dzieci poznają nowe rzeczy i ich nazwy, poszerzają swoją wiedzę niemal na każdy temat, zdobywają nowe umiejętności. W zależności od rodzaju gry, możemy postawić np. na naukę języka obcego, matematyki czy geografii.

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Dziecko najlepiej się rozwija poprzez zabawę. Nauka przez zabawę jest efektywniejsza, a dodatkową wartością planszówek jest to, że gra się w nią z kimś jeszcze. To sprawia, że dziecko uczy się budować relacje w grupie, współzawodniczyć i mierzyć ze swoimi emocjami. Granie w gry edukacyjne z własnym dzieckiem pogłębia nasze relacje, a przy tym jest po prostu świetną zabawą.

Przejrzeliśmy ofertę gier planszowych dla dzieci i wybraliśmy te, które zasługują na Waszą uwagę. Oto gry edukacyjne, które warto kupić dziecku.

Najlepsze gry edukacyjne

Mniam. Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka, Egmont

-Reklama-

Pierwsza gra to seria gier dla najmłodszych dzieci i ich rodziców. Dwulatek dynamicznie rozwija się poznawczo, emocjonalnie i społecznie. To idealny moment na wprowadzenie pierwszych gier planszowych. Dostarczą one stymulacji w wielu aspektach rozwoju.  

Gra oparta jest na bestsellerowej serii książek Akademia Mądrego Dziecka. Przeznaczona jest dla dzieci już od drugiego roku życia. Wspomaga rozwój intelektualny i poznawczy dziecka. 
Gra ma na celu: – naukę nazw owoców i warzyw – naukę nazw kolorów – nauka liczenia i określania ilości (ile masz, kto ma więcej) – rozwijanie kompetencji społecznych  

Gracze rzucają kostką i starają się zdobyć jak najwięcej soczystych owoców i warzyw. Gracz, który schrupie ostatni przysmak ze stołu, dostaje w nagrodę owocowy sok. Dzieci poznają owoce i warzywa oraz ich kolory. Naucza się je liczyć oraz porządkować w zbiory. Gra promuje również zdrowe nawyki żywieniowe. 


Zwierzątka. Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka, Egmont

Gra ta również oparta jest na bestsellerowej serii książek dla dzieci Akademia Mądrego Dziecka. Wspomaga rozwój intelektualny i poznawczy u dzieci. Mogą w niż grać już dwuletnie dzieci.
Gra ma na celu: – naukę nazw kolorów – naukę nazw zwierzątek – naukę kształtów poprzez mowę i dotyk – ćwiczenie zmysłu dotyku – ćwiczenie mięśni dłoni i palców (chwytanie) – rozwijanie interakcji społecznych  

Gracze losują z woreczka figury i dopasowują je do zwierzątek na stole. Każdy stara się znaleźć figury pasujące do swojego zwierzątka, ale łatwo się pomylić i pomóc przeciwnikowi. Kto pierwszy zdobędzie wszystkie figury, wygrywa. Dzieci poznają kształty za pomocą wzroku i dotyku. Ćwiczą przy tym dłonie i palce, czyli mała motorykę. 


Nogi Stonogi, Egmont

Główną bohaterką tej sympatycznej gry jest stonoga. I to właśnie ona pomoże małym graczom opanować trudną sztukę podstawowego liczenia oraz naukę kolorów. Nogi stonogi” to gra przeznaczona dla dzieci od 4 lat.

Rzucając kolorowymi kostkami gracze starają się zdobyć jak najwięcej butów dla swoich stonóg. Urocza, przyjazna oprawa graficzna i wciągająca fabuła sprawiają, że dziecko nawet nie zauważa, że uczy się dodawania i odejmowania dobrze się przy tym bawiąc! Elementy gry wykonane są z grubego kartonu, dzięki czemu gra jest odporna na działanie małych, zwinnych dziecięcych rączek.


Mapa świata TING, Trefl

Gdzie leży Australia? Na jakim kontynencie spotkacie pandę wielką?  Dlaczego Brazylijczycy lubią piłkę nożną? Wybierzcie się w niezwykłą podróż dookoła świata i odkrywajcie tajemnice Błękitnej Planety.  Poznajcie mieszkańców Ziemi i jej zwierzęta. Posłuchajcie, jak ryczy  lew i jak brzmią odgłosy amazońskiej dżungli. Wraz z mówiącym  długopisem sprawdźcie, czy znacie odpowiedzi na wszystkie pytania. W grę Mapa świata możecie grać zarówno z mówiącym  długopisem, jak i bez niego. Ale rozgrywka z użyciem długopisu będzie na pewno o wiele atrakcyjniejsza.


ZŁAPMY LWA!, EI SYSTEM

Szachy wspierają naukę matematyki u dzieci. Mają walory edukacyjne, bo uczą strategicznego myślenia i logiki. Dodatkowo gra uczy planowania, przewidywania, radzenia sobie z przegraną, zaradności i spostrzegawczości. To podstawowe umiejętności, dzięki którym ogólna edukacja i rozwój stają się dla dziecka o wiele prostsze.

Ta gra to szachy dla dzieci. To szachy w zupełnie nowej odsłonie, która pozwala dotrzeć do najmłodszych graczy. Królem jest lew, a przed złapaniem-szachem bronią go kurczak, słoń i żyrafa. Największą zaletą i tym co wyróżnia grę jest to, że zbity pionek może później powrócić ponownie na planszę gry, czyniąc ją bardziej nieprzewidywalną, a przez to zaskakującą i pomysłową.

Mimo że w grę można grać już z młodszymi dziećmi, „Złapmy lwa” zachowuje wszystkie walory logiki i strategii znanej z europejskich szachów. Proste reguły i ładne wykonanie sprawiają, że gra cieszy się popularnością na całym świecie. „Złapmy lwa!” to polska wersja japońskiej gry Dobutsu shōgi (dosłownie „zwierzęce szachy”) zaprojektowanej przez dwie autorki: Madokę Kitao i Maiko Fujita. Gra jest produkowana w Polsce, z wysokogatunkowego drewna bukowego, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Idealna dla dzieci już od 5. roku życia.


Tabliczka Mnożenia, Jawa

Gra, podczas której dzieci w mig nauczą się na pamięć tabliczki mnożenia. Pierwszy zawodnik rzuca kostką. Uzyskana ilość punktów wskaże, które zadanie z planszy należy rozwiązać. Zawodnik podaje wynik działania, wybiera z ramki kamień z zadaniem wylosowanym na dużej planszy i sprawdza prawidłowość udzielonej odpowiedzi z drugiej strony kamienia. Jeżeli odpowiedź jest prawidłowa zawodnik kładzie ten kamień na planszy zadaniem do góry i ustawia obok pionek. Wygrywa gracz, który pierwszy dotrze do Mety. 

Idealna gra edukacyjna dla ucznia. Udowadnia, że nauka tabliczki mnożenia może być prawdziwą przyjemnością.


Kapitan Nauka, układanka literowa Czytam i układam słowa 

Układanka sylabowa „Czytam i układam sylaby” to atrakcyjna graficznie propozycja wspierająca rozwój mowy oraz umiejętności czytania u przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dzięki układance dzieci rozwijają umiejętność budowania prostych słów z sylab oraz dopasowywania do siebie części tego samego obrazka. Układanka wspiera rozwój kreatywności w tworzeniu własnych wyrazów oraz kształtuje poprawny kierunek czytania (od lewej do prawej strony). Wspomaga również rozwój zdolności motorycznych. Trening umiejętności czytania i łączenia sylab w wyrazy. Zaskakująco prosta i efektywna gra, która zmienia wyzwanie, jakim jest nauka czytania, w świetną zabawę.

Układanka „Czytam i układam sylaby” polega na łączeniu sylab w wyrazy, które są nazwami znanych dziecku zwierząt oraz obiektów. W skład pakietu wchodzi 45 dwustronnych kafelków, z których można ułożyć 9 dwusylabowych i 9 trzysylabowych nazw. Na odwrocie znajdują się sylaby, z których można układać własne wyrazy.


Hippocampus, gra planszowa Pierwsza pomoc 

Rodzinna gra planszowa,która powstała w oparciu o Ogólnopolski Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować“ (RUR) prowadzony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP).

Żadne dziecko nie lubi gdy rodzice przypominają mu o tym w jakich sytuacjach zagrożone może być jego zdrowie lub życie, czego należy unikać, lub czego nie należy robić by nie doszło do poważnego zagrożenia. Gra planszowa „Pierwsza pomoc“ budując atmosferę wspólnej zabawy w przystępny i prosty sposób porusza problemy bezpieczeństwa dzieci i uczy zasad udzielania pierwszej pomocy.

W czasie rozgrywki dziecko natrafia na sytuacje w których musi samodzielnie określić, co stanowi zagrożenie i jak się wobec niego zachować. Zdobyta w trakcie gry wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy może sprawić, że gdy dziecko w realnym życiu natrafi na prawdziwy problem, podejmie właściwe działanie.


Trefl, gra edukacyjna Zegar 

Zegar to gra edukacyjna, która w przyjazny sposób pomaga poznawać działanie zegara oraz uczy przyporządkować różne czynności odpowiednim porom dnia. Gra rozwija zdolność planowania i określenia kolejności zdarzeń. Jest również znakomitym treningiem podstawowych umiejętności matematycznych, orientacji w przestrzeni, układania i klasyfikowania.


English for you, Trefl

Jest to gra językowa dla dzieci, dzięki której poznają podstawowe słownictwo. Angielskie karty z rysunkami podzielone są tematycznie na grupy wyrazów, co ułatwia umieszczenie nowo poznanego słowa w odpowiednim kontekście. Istnieje wiele wariantów gry, co umożliwia przyswojenie i utrwalenie podstawowych słów na różnym poziomie. Gra gwarantuje wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny.

Zobacz jeszcze:


-Reklama-

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

166,958FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
398ObserwującyObserwuj
Zabawa niemowląt na Ceneo.pl

Przeczytaj również

Najlepsze prezenty na Dzień Dziecka dla uczniów

Prezent na Dzień Dziecka dla ucznia to nie tylko zabawka dostosowana do wieku, ale wiele innych rzeczy, które zajmą mu czas lub pogłębią jego pasję. W tym przypadku bowiem warto trafić z upominkiem w oczekiwania naszej pociechy. Prezentujemy najlepsze prezenty dla uczniów, które wpadły nam w oko.

Najlepsze prezenty na Dzień Dziecka dla przedszkolaków

Co kupić kilkulatkowi na Dzień Dziecka? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista i wielu rodzicom może przysporzyć trochę kłopotu. Nasz redakcyjny skład zrobił mały rekonesans i wybrał najlepsze prezenty na Dzień Dziecka dla przedszkolaków! Być może wśród nich jest ten jeden wymarzony przez Twoją pociechę?

Najlepsze prezenty na Dzień Dziecka dla niemowląt

W bogatej ofercie zabawek i akcesoriów można się zatracić, a co dopiero wybrać ten jedyny wymarzony prezent, który ucieszy naszego maluszka. Dzień Dziecka tuż tuż, więc jeśli na samą myśl o prezentach kręci ci się w głowie, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Redakcyjne mamy zrobiły przegląd rynku i wybrały zabawki, które na pewno będą hitem wśród najmłodszych.

Loteria promocyjna HARIBO „Słuchaj z radością”

W dniach od 1 maja do 30 czerwca 2021 HARIBO organizuje loterię „Słuchaj z radością”, w której do wygrania jest ponad 1000 nagród muzycznych oraz nagroda główna – 30 000 zł. Zakup promocyjny obejmuje wszystkie produkty HARIBO, a prosty mechanizm loterii i atrakcyjne nagrody gwarantują doskonałą zabawę.

Innowacyjny laktator Expert 3D Pro – ekspert w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych

Kiedy na świecie pojawia się wyczekiwane przez dziewięć miesięcy maleństwo, świat rodziców zmienia się. Doświadczają oni, co to znaczy „bardziej”. Od tego momentu bardziej się śmieją, czuwają w nocy, przeżywają każdy dzień, czują emocje i kochają najbardziej na świecie. Tak, jak nigdy dotąd nie kochali. Otaczając opieką nowonarodzone dziecko - mamy poszukują rozwiązań i produktów, które będą najlepsze dla nich i dzidziusia. Marka LOVI - ekspert w obszarze ochrony laktacji - w najnowszej kampanii „LOVI, kiedy kochasz najbardziej”, prezentuje innowacyjny laktator Expert 3D Pro, z unikalną na rynku technologią lejka 3D, który jest ekspertem w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych. Dzięki niemu mamy mogą karmić piersią swoje maleństwa pomimo trudności, z jakimi się borykają. I dawać im to, co jest ich zdaniem najlepsze.