-Reklama-

Depilacja woskiem w ciąży

Większość ciężarnych nie wyobraża sobie zaprzestania depilacji miejsc intymnych w ciąży i trudno się dziwić – brak nadmiernego owłosienia to ogromna wygoda. Ze względu na wysoką skuteczność, bardzo popularna wśród ciężarnych staje się ostatnimi czasy depilacja woskiem. Czy ta metoda usuwania owłosienia jest bezpieczna w ciąży? Jak i kiedy ją wykonać? Odpowiadamy na wasze najczęstsze pytania.

-Reklama-

Dziś, gdy poświęcamy coraz więcej czasu na pielęgnację i inwestujemy więcej środków w swój wygląd, depilacja intymna przestała być wstydliwym zabiegiem, a stała się bardzo ważną częścią naszej dbałości o ciało. Usuwamy owłosienie już nie tylko z miejsc widocznych, takich jak nogi czy pachy, ale również z okolic bikini. Robimy to dla własnego komfortu, ale też często i zdrowia. Brak owłosienia ułatwia nam higienę intymną i jest po prostu wygodny. Salony kosmetyczne oferują rozmaite sposoby pozbywania się włosków z miejsc intymnych, więc poza domowymi sposobami możemy liczyć również na profesjonalną depilację wykonaną przez specjalistę. W tej sytuacji także depilacja intymna w ciąży przestaje być kontrowersyjną fanaberią, a staje się zwykłą czynnością pielęgnacyjną.

Dlaczego warto depilować miejsca intymne w ciąży i przed porodem?

Po pierwsze – wygoda

Będąc w ciąży, chcemy wciąż czuć się świeżo i czysto. Brak owłosienia w miejscach intymnych pozwala to poczucie higieny znacznie wydłużyć. Bez depilacji w tym miejscu szybciej się pocimy, co powoduje dyskomfort. Pamiętajmy, że na skutek działania hormonów ciążowych, a także przyjmowania suplementów ciążowych, nasze owłosienie staje się bujniejsze i mocniejsze, przez co jeszcze bardziej ogranicza dopływ powietrza do miejsc intymnych i skóry.

Po drugie – zdrowie

Nadmierne owłosienie intymne w ciąży nie służy naszemu zdrowiu. Wilgoć i ciepło, które potęguje owłosienie w tym miejscu, to idealne środowisko do rozwoju bakterii, a pamiętajmy, że w ciąży jesteśmy bardziej narażone wszelkiego rodzaju infekcje i podrażnienia.

Po trzecie – komfort w porodzie

Stosowane w Polsce standardy opieki okołoporodowej pozostawiają kwestię usuwania owłosienia intymnego do decyzji kobiety. Dobrze jednak sprawdzić informacje dotyczące przygotowania do porodu na stronie szpitala. Chociaż wytyczne poszczególnych szpitali położniczych w sprawie depilacji intymnej do porodu mogą się różnić, warto poddać się temu zabiegowi przed trafieniem na odział porodowy. Dlaczego? W przypadku porodu naturalnego często wymaga się ogolenia choćby części krocza, by m. in. ułatwić jego nacięcie, późniejsze szycie i gojenie. Nie można też tu pomijać kwestii komfortu rodzącej – większość ciężarnych po prostu lepiej czuje się wydepilowana – to pozytywnie wpływa na ich samopoczucie podczas porodu.

Depilacja intymna w ciąży – sposoby

Najczęstszym sposobem usuwania owłosienia intymnego jest golenie się maszynką. To najbardziej przystępna metoda, ale w ciąży bardzo ryzykowna. Rosnący ciążowy brzuszek przesłania w pewnym momencie obszar wzgórka łonowego i okolic, więc golenie tego miejsca jest znacząco utrudnione. Bardzo łatwo tu nie tylko o brak precyzji golenia, ale przede wszystkim występuje wysokie ryzyko zranienia tych delikatnych miejsc na ciele. W tej sytuacji wiele ciężarnych decyduje się na inną formę depilacji intymnej i wybiera m.in. depilację przy pomocy wosku.

Depilacja intymna woskiem

Depilacja woskiem staje się coraz popularniejszym sposobem usuwania nadmiernego owłosienia, także w okolicach intymnych. Kobiety cenią ją za wysoką skuteczność, bo taka depilacja starcza nawet na 4 tygodnie, a przy tym kolejne wyrastające włoski w wydepilowanym miejscu są rzadsze i słabsze. Metoda depilacji woskiem polega na nałożeniu na owłosienie specjalnego, rozpuszczonego wosku, który przykleja się do włosków i na nich zastyga. Usunięcie owłosienia polega na zdjęciu zastygniętego wosku wraz włoskami. Metoda, jeśli wykonana jest profesjonalnie, powinna być prawie bezbolesna, dlatego lepiej wykonać ją w salonie niż samodzielnie w domu. Pozwoli nam to również na najwyższą precyzję.

Depilacja woskiem w ciąży

Depilacja woskiem w ciąży jest bezpieczną metodą usuwania owłosienia, jeśli jest wykonywana profesjonalnie i przy użyciu bezpiecznych środków. Zazwyczaj nie ma przeciwwskazań do depilacji woskiem w ciąży, ale warto porozmawiać o tym ze swoim lekarzem prowadzącym – szczególnie jeśli depilację intymną woskiem będziesz robić po raz pierwszy. Jeśli przed ciążą korzystałaś regularnie z tej metody depilacji, twoja skóra jest już przyzwyczajona i na pewno lepiej ją zniesie.

Jeżeli zdecydujesz się na regularne korzystanie z depilacji woskiem w czasie ciąży, najlepiej zapisać się na taki zabieg w okolicy 5. miesiąca ciąży i powtarzać go regularnie co kilka tygodni. Tym bardziej, że regularna depilacja osłabia włoski, pozwala skórze przyzwyczaić się do zabiegu, a ten staje się coraz bardziej komfortowy.

Depilacja woskiem przed porodem

Jeśli planujesz depilację intymną woskiem do porodu, pamiętaj – by nie robić tego tuż przed samym terminem porodu. Po depilacji woskiem skóra może być lekko podrażniona, więc lepiej dać jej czas na pełną regenerację. Zaleca się przeprowadzenie depilacji woskiem minimum 7 dni przed planowanym terminem rozwiązania. Jeżeli masz umówiony zabieg cesarskiego ciecia, depilację zrób nawet i dwa tygodnie przed. Pamiętaj, że po depilacji woskiem włoski odrastają bardzo wolno, więc nie będzie miało to znaczenia dla twojego komfortu.

Odradzamy korzystanie z depilacji intymnej woskiem po raz pierwszy tuż przed samym porodem. Jeśli to twój pierwszy raz, zrób to najpóźniej 3 miesiące przed terminem rozwiązania, a potem – jeśli wszystko będzie ok – powtarzaj regularnie zabieg do porodu.

Depilacja intymna woskiem w ciąży – gdzie wykonać?

Zalecamy wykonanie depilacji woskiem w profesjonalnym salonie, specjalizującym się również w usłudze depilacji intymnej u ciężarnych. Przykładem takiego profesjonalnego miejsca są salony Time for Wax, które oferują specjalne pakiety dla ciężarnych, uwzględniające potrzeby i bezpieczeństwo przyszłych mam. Pakiet „Gładko w macierzyństwo” to oferta, w ramach której kobiety w ciąży mogą liczyć nie tylko na profesjonalne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu depilacji, ale również na wsparcie merytoryczne fachowego zespołu kosmetyczek. Na uwagę zasługuje fakt, że oferta zabiegów dla ciężarnych została skonsultowana z Centrum Medycznym Babka Medica (specjalizującym się opiece medycznej nad kobietami w ciąży), co gwarantuje najwyższą dbałość również o bezpieczeństwo przyszłych mam.

To, co dodatkowo wyróżnia Time for Wax pośród innych miejsc oferujących depilację intymną woskiem, to m. in. rewolucyjny wosk Magic Wax, którego skład oparty jest na naturalnych i bezpiecznych składnikach. Stosowany w salonach wosk ma innowacyjną formułę, dzięki której nie przykleja się do skóry, a jedynie do włosków, więc depilacja jest praktycznie bezbolesna i nie naraża skóry na podrażnienia. W salonie Time for Wax możemy liczyć również na bardzo indywidualne podejście personelu, który dba nie tylko o bezpieczny, precyzyjny i bezbolesny przebieg depilacji, ale też zapewnia kobietom komfortową atmosferę podczas zabiegu.

Ile kosztuje taki zabieg?

Koszt depilacji woskiem w profesjonalnym salonie nie jest duży, a sam zabieg nie trwa długo. Najlepszą opcją jest jednak wykupienie cyklu depilacji. Bardzo popularne wśród przyszłych mam są specjalne pakiety ciążowe, które pozwalają zaoszczędzić na regularnej depilacji w ciąży. Zobacz, co zawierają poszczególne pakiety i ile kosztują –TUTAJ.

Jak widać, ceny pakietów obejmujących depilację przez całą ciążę – są bardzo atrakcyjne, dlatego warto pomyśleć o swoim komforcie w porodzie kilka miesięcy wcześniej i zaplanować cały cykl zabiegów. Dzięki profesjonalnym zabiegom depilacji intymnej unikniesz samodzielnych, ryzykownych działań. Szczególnie w czasie ciąży warto zaufać specjalistom.

Wpis powstał we współpracy z Time for Wax
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również