-Reklama-

Czy wózek i fotelik dla dziecka może być używany?

Zarówno wózek, jak i fotelik samochodowy dla dziecka to dwa największe wydatki w całej wyprawce. Nic dziwnego, że wielu rodziców szuka alternatywy i sposobu na zaoszczędzenie, wybierając sprzęt używany. Czy to dobry pomysł?

-Reklama-

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Wybierając dobry wózek dziecięcy, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Najważniejsze to wygoda i bezpieczeństwo dziecka. Wózek powinien być dostosowany do wieku malucha i posiadać wszelkie funkcjonalności wpływające na bezpieczne użytkowanie. Do takich zaliczamy m. in. kilkustopniowe pasy bezpieczeństwa, wygodne i regulowane oparcie, obszerną budkę z wentylacją i dobre koła. Kwestia, z jakiego materiału wybrać koła czy sposób prowadzenia wózka (za jedną rączkę, tyłem czy przodem do kierunku jazdy), wielkość gondoli i siedziska czy też dodatkowe wyposażenie to już sprawa indywidualna. Tak jak i kolor wózka czy jego wygląd.

Kupując wózek dla dziecka, należy zwrócić uwagę na własne preferencje. Czy chcemy prowadzić wózek jedną ręką, czy dużo podróżujemy i wózek powinien się składać do minimalnych rozmiarów, czy mamy potrzebę posiadania pojemnego kosza na zakupy. Warto też zwrócić uwagę na warunki, w jakich będziemy użytkować dziecięcy wózek. Czy będzie to głównie lato, czy zimne pory roku? Po jakiej nawierzchni najczęściej będziemy nim jeździć? Na te pytania musisz sobie odpowiedzieć przed dokonaniem wyboru.

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Przy zakupie fotelika samochodowego przydadzą się przede wszystkim wyniki testów zderzeniowych np. ADAC. Są one określone w gwiazdkach, gdzie 4 gwiazdki oznaczają ponadprzeciętną ochronę dziecka, a jedna gwiazdka ochronę niewystarczającą. Sprawdźcie zatem punktację w takich testach i na tej podstawie zawęźcie swój wybór.

Fotelik należy dobrać również pod kątem dopasowania do danego auta, a jeśli chcesz wykorzystać fotelik jako siedzisko w wózku, również pod kątem dopasowania do stelażu wózka głębokiego. Pamiętajcie również, by fotelik był wygodny dla dziecka. Powinien być masywny, ale nie zbyt ciężki. Dobrze, gdy jest wyposażony w specjalne wkładki dla noworodków, które utrzymują dziecko w bezpiecznej pozycji podczas jazdy. Najlepsze są pasy co najmniej pięciopunktowe. Ufajcie tylko sprawdzonym markom, które świetnie przechodzą testy zderzeniowe. Wybierzcie sprawdzony sklep z fotelikami taki jak ten https://www.bobowozki.com.pl/foteliki-samochodowe/p/269. To gwarancja zakupu sprzętu najwyższej jakości.

Kiedy kupić wózek czy fotelik dla dziecka?

Wielu rodziców zostawia ten wydatek na sam koniec, część przesądnych rodziców kupuje wózek i fotelik dopiero po narodzinach dziecka, bojąc „zapeszenia”. Warto odłożyć te przesądy na półkę i kupić fotelik oraz wózek jeszcze w trakcie ciąży. Dlaczego? Bo kupowanie na ostatnią chwilę może okazać się zgubne. Nagle okaże się, że wybranego modelu wózka nie ma w sklepach albo podejmiemy szybką i nieprzemyślaną decyzję, decydując się na spontaniczny zakup sprzętu niskiej jakości.

Wózek i fotelik to najważniejsze sprzęty w wyprawce, dlatego należy poświęcić im najwięcej czasu. Już w ciąży zróbcie rozeznanie, które wózki cieszą się dobrą opinią. Odwiedźcie sprawdzone internetowe sklepy z takim sprzętem – takie jak ten: https://www.bobowozki.com.pl/kinderkraft/m/276. Poczytajcie, umówcie się na oglądanie i zamówcie model, który wam odpowiada. Na najpopularniejsze wózki czeka się nawet kilka tygodni. Miejcie to na uwadze.

Nowe czy używane? Co lepsze?

Ponieważ zarówno wózek dziecięcy, jak i fotelik to sprzęty odpowiedzialne za bezpieczeństwo twojego dziecka, bądźcie ostrożni przy zakupie używanych produktów. Wyeksploatowany wózek może nie spełniać wszystkich swoich funkcji i narażać dziecko podczas spaceru. Dlatego, jeśli bierzecie pod uwagę korzystanie z używanego wózka, musicie być pewni jego pochodzenia.

Sprawdźcie fakturę zakupu u sprzedającego, by wiedzieć gdzie i kiedy został kupiony, obejrzyjcie go dokładnie lub poproście o usługę serwisową w sklepie, który go sprzedał. Równie, a może nawet bardziej, ostrożni musicie być przy zakupie używanego fotelika samochodowego. Jak wiadomo, wszelkie zdarzenie drogowe z jego udziałem są dyskwalifikacją do dalszego użytkowania. Z tego powodu musicie mieć pewność, że fotelik nie jest „wypadkowy”. Najlepiej więc kupić taki fotelik od osoby zaufanej, którą znacie lub w sklepie z takim sprzętem, który za niego ręczy.

wpis gościnny
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również