-Reklama-

Co zrobić, by pokój dziecka był bardziej przytulny?

Pokój dziecka to szczególne miejsce w domu. Powinno mieć ono wyjątkowy charakter. Zobacz, jak to osiągnąć.

-Reklama-

Jeśli któreś z pomieszczeń w naszym domu mamy określać mianem „przytulne”, to bez wątpienia powinien być to pokój dziecięcy.

Jak w każdym wnętrzu, tak i w pokoju dziecka najwięcej „przytulności” dodają:

  • tkaniny
  • miękkie przedmioty jak pufy i poduszki
  • odpowiednie oświetlenie
  • rośliny
  • ozdoby na ścianach

Odpowiedni dobór powyższych dodatków sprawi, że bez wymiany mebli, kolorów ścian i innych większych poprawek, osiągniemy efekt zupełnie nowego wnętrza, ale od początku.

Tkaniny

Nic tak nie ociepla pomieszczenia jak odpowiednio dobrane takniny – zasłony, dywany, koce. Zacznijmy od okien. To głównie miejsce do popisu, jeśli chodzi o tkaninowe aranżacje. Za pomocą dekoracji okiennych można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Na całe szczęście, wybór w dzisiejszych czasach jest tak duży, że dopasować można je do każdego wnętrza i nie ma się co ograniczać.

Zasłony, oprócz tego że chronią przed nadmiernym światłem, pełnią funkcję dekoracyjną i nadają wnętrzu przytulności.
Zasłona zaciemniająca na kółkach yellowtipi.pl
Chcesz ocieplić wnętrze? Połóż w nim dywan! Dywan Clouds od yellowtipy.pl doskonale nadaje się do wprowadzenia błogiego nastroju!

Pufy i poduszki

Dzieciaki je wprost uwielbiają! Poduszki w dzisiejszych czasach to prawdziwe małe arcydzieła domowych aranżacji. Przybierają rozmaite kształty – serca, chmurki, kropelki, nie wspominając o kolorach i fantastycznych jakościowo tkaninach, z których są wykonane. Nic tylko się przytulać.

Poduszki służą nie tylko do odpoczynku. Z ich pomocą można nadać wnętrzu przyjemnego charakteru.
Poszewka Daisy, yellowtipi.pl
Za pomocą poduszek można wprowadzić do wnętrza akcent kolorystyczny i zmienić nieco jego charakter.

Oświetlenie

Ma szczególne znaczenie w naszym klimacie, w którym większość dni w roku jest raczej krótkich. Im więcej punktów oświetlenia, tym lepiej.

Światło dzienne to ogromna zaleta pomieszczenia. Jednak, kiedy zapada zmrok i nadchodzi np. czas karmienia, warto pamiętać, by w pomimeszczeniu była lampka nocna, która daje światło, nie razi i wprowadza przyjemny nastrój.

Bardzo dużo dzieci usypia przy świetle. Warto dlatego mieć kilka źródeł światła, które spełaniają różne funkcje. Tworzenie miłej i ciepłej atmosfery to jedna z nich.

Rośliny

Każdy z nas lepiej się czuje we wnętrzu, w którym są rośliny. Szukając roślin do pokoju dziecka, warto wybrać takie, które dodatkowo oczyszczają także powietrze. Wielkość samej rośliny oraz jej liści, trzeba dopasować oczywiście do wymiarów pomieszczenia. Pamiętajmy też, by byly to rośliny bezpieczne, a w przypadku małych dzieci, by były dodatkowo w bezpiecznej odległości od dziecka.

Ozdoby na ścianach

Puste ściany są zimne i przytłaczają. Jesli chcesz odmienić wnętrze pokoju swojego dziecka, po prostu zagospodaruj jego ściany! Możesz skorzystać z gotowych propozycji obrazków albo wykorzystać ramki na zdjęcia i włożyć do nich Wasze ulubione fotki.

Bardzo ciekawą propozycją, jeśli chodzi o dziecięce wnętrza są wszelkiego rodzaju dekoracje ścienne. Mogą to być zegary, zawieszki, wieszaki w rozmaitych kształtach czy lusterka, które powiększą dodatkowo wnętrze i je rozjaśnią, jeśli jest zbyt ciemne. W tym przypadku warto lustro zawiesić je naprzeciwko okna, by mnożyło światło.

Zagospodarowana ściana wygląda znacznie atrakcyjniej niż pusta i nudna powierzchnia.
foto: yellowtipi.pl

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również