-Reklama-

Co zrobić, by dziecko dobrze czuło się w swoim pokoju. Poznaj te 3 triki!

Pokój dziecka to jego królestwo. Aranżując to wnętrze, musimy wziąć pod uwagę potrzeby i zainteresowania naszej pociechy.

-Reklama-

Co do tego, że dziecko musi się dobrze czuć w swoim pokoju, nie ma żadnych wątpliwości. To jego teren – miejsce, w którym odpoczywa, bawi sie, uczy, relaksuje. Jeśli coś zaburzy jego przestrzeń, malec nie będzie chętnie spędzał czasu w swoim pokoju. Zobacz, co ma wpływ na to, czy dziecko pokocha swoje cztery kąty.

Pokój dziecka, to miejsce, które podkreśla jego zainteresowania

I nie chodzi tu o to, aby zaraz po wejściu przytłaczał nas motyw wiodący w postaci samolotów, kosmosu czy lalek barbie, ale o to, by przestrzeń odpowiadała potrzebom dziecka.

Jeśli dziecko lubi aktywność, warto aby miało choć trochę wolnej przestrzeni dla siebie. Albo kiedy lubi bawić się „ekspansywnie” na podłodze – samochodami albo lalkami, niech tu właśnie znajdzie się centrum jego dziennej rozrywki. Wystarczy wybrać odpowiedni dywan lub matę i pozwolić się dziecku bawić tam, gdzie mu najwygodniej.

Mata to niezastąpiony element wyposażenia pokoju dziecięcego.
Na zdjęciu mata okragła w kolekcji Magic Collection, yellowtipi.pl

Jeśli dziecko lubi rysować, warto dać mu do tego możliwość. W sklepach dostępne są wszelkiego rodzaju farby lub naklejki tablicowe, dzięki którym dzieciaki mogą rysować także po ścianach!

„Legalne” rysowanie po ścianie to coś, co dzieciaki wprost uwielbiają!

Poczucie bezpieczeństwa

Nikt z nas nie czuje się dobrze w miejscu, które nie zapewnia mu komfortu psychicznego i emocjonalnego. Jasne, ciepłe pomieszczenia z elementami dobrze znanymi dziecku sprawiają, że malec dobrze się odnajdzie w swoim wnętrzu. To dlatego, urządzając pokój dla starszego dziecka, warto zadbać o to, by były w nim elementy z poprzedniego wystroju np. pluszowy miś na łóżku, łóżeczko w podobnym kolorze, co poprzednie, czy znajomy obrazek na ścianie. Ważnym elementem dla poczucia bezpieczeństwa dziecka jest możliwość zasłonięcia okna. Całe szczęście, że wśród trendów w dziecięcych wnętrzach wracają do łask rolety, zasłony i firany. Dzięki nim, szczególnie wieczorami, dzieci czują się bezpieczniej.

Dziecko powinno mieć w pokoju przestrzeń dla siebie. Dobrze, żeby otaczało się także przedmiotami, które dobrze zna.
foto: yellowtipi.pl

Ład i porządek

I nie chodzi tu tylko po pojemniki na zabawki, choć to jest bardzo ważne, ale przede wszystkim o odpowiednią aranżację przestrzeni.

Organizując przestrzeń dla dziecka, warto zadbać o to, by wystrój był w miarę harmonijny np. poszczególne dodatki nawiązywały do siebie kolorystycznie np. poduchy i pufa. Da to dziecku kilka punktów odniesienie i uporządkuje mu przestrzeń. Zbyt dużo dodatków w różnych kolorach może zaburzyć dziecku sprawne poruszanie się we własnym wnętrzu.

Nie powinniśmy też zbyt często zmieniać lokalizacji rzeczy dziecka. Dobrze, żeby wiedziało ono gdzie ma czego szukać.

Zobacz więcej inspiracji – pokoje dziecięce.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również