-Reklama-
teddyeddie

Co zrobić, by dziecko dobrze czuło się w swoim pokoju. Poznaj te 3 triki!

Pokój dziecka to jego królestwo. Aranżując to wnętrze, musimy wziąć pod uwagę potrzeby i zainteresowania naszej pociechy.

-Reklama-

Co do tego, że dziecko musi się dobrze czuć w swoim pokoju, nie ma żadnych wątpliwości. To jego teren – miejsce, w którym odpoczywa, bawi sie, uczy, relaksuje. Jeśli coś zaburzy jego przestrzeń, malec nie będzie chętnie spędzał czasu w swoim pokoju. Zobacz, co ma wpływ na to, czy dziecko pokocha swoje cztery kąty.

Pokój dziecka, to miejsce, które podkreśla jego zainteresowania

I nie chodzi tu o to, aby zaraz po wejściu przytłaczał nas motyw wiodący w postaci samolotów, kosmosu czy lalek barbie, ale o to, by przestrzeń odpowiadała potrzebom dziecka.

Jeśli dziecko lubi aktywność, warto aby miało choć trochę wolnej przestrzeni dla siebie. Albo kiedy lubi bawić się „ekspansywnie” na podłodze – samochodami albo lalkami, niech tu właśnie znajdzie się centrum jego dziennej rozrywki. Wystarczy wybrać odpowiedni dywan lub matę i pozwolić się dziecku bawić tam, gdzie mu najwygodniej.

Mata to niezastąpiony element wyposażenia pokoju dziecięcego.
Na zdjęciu mata okragła w kolekcji Magic Collection, yellowtipi.pl

Jeśli dziecko lubi rysować, warto dać mu do tego możliwość. W sklepach dostępne są wszelkiego rodzaju farby lub naklejki tablicowe, dzięki którym dzieciaki mogą rysować także po ścianach!

„Legalne” rysowanie po ścianie to coś, co dzieciaki wprost uwielbiają!

Poczucie bezpieczeństwa

Nikt z nas nie czuje się dobrze w miejscu, które nie zapewnia mu komfortu psychicznego i emocjonalnego. Jasne, ciepłe pomieszczenia z elementami dobrze znanymi dziecku sprawiają, że malec dobrze się odnajdzie w swoim wnętrzu. To dlatego, urządzając pokój dla starszego dziecka, warto zadbać o to, by były w nim elementy z poprzedniego wystroju np. pluszowy miś na łóżku, łóżeczko w podobnym kolorze, co poprzednie, czy znajomy obrazek na ścianie. Ważnym elementem dla poczucia bezpieczeństwa dziecka jest możliwość zasłonięcia okna. Całe szczęście, że wśród trendów w dziecięcych wnętrzach wracają do łask rolety, zasłony i firany. Dzięki nim, szczególnie wieczorami, dzieci czują się bezpieczniej.

Dziecko powinno mieć w pokoju przestrzeń dla siebie. Dobrze, żeby otaczało się także przedmiotami, które dobrze zna.
foto: yellowtipi.pl

Ład i porządek

I nie chodzi tu tylko po pojemniki na zabawki, choć to jest bardzo ważne, ale przede wszystkim o odpowiednią aranżację przestrzeni.

Organizując przestrzeń dla dziecka, warto zadbać o to, by wystrój był w miarę harmonijny np. poszczególne dodatki nawiązywały do siebie kolorystycznie np. poduchy i pufa. Da to dziecku kilka punktów odniesienie i uporządkuje mu przestrzeń. Zbyt dużo dodatków w różnych kolorach może zaburzyć dziecku sprawne poruszanie się we własnym wnętrzu.

Nie powinniśmy też zbyt często zmieniać lokalizacji rzeczy dziecka. Dobrze, żeby wiedziało ono gdzie ma czego szukać.

Zobacz więcej inspiracji – pokoje dziecięce.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Lekcje samobadania piersi w szkołach – Avon startuje z 2. edycją programu Normalne, że ich dotykam

Jak pokazuje najnowsze badanie Boob Census 2023i, przeprowadzone dla Avon, 34% polskich nastolatek czuje dyskomfort rozmawiając z rodziną na temat zdrowia piersi, a aż 57% twierdzi, że nie ma dostatecznej wiedzy w zakresie samobadania i rozpoznawania niepokojących symptomów. Jednocześnie 75% dziewcząt wskazuje, że jest to ważna kwestia i deklaruje zainteresowanie tematem, jeśli będzie poruszony w szkole. Na tę potrzebę zdobywania wiedzy przez młodych odpowiada Avon, który razem z partnerami – Fundacją Rak’n’Roll i Kliniką Ginekologiczną Gini, startuje z drugą edycją ogólnopolskiej kampanii o zdrowiu i samobadaniu piersi –Normalne, że ich dotykam.

Kupiliście zabawkę Fisher-Price? Należy wam się 40 złotych zwrotu!

Smyk ogłosił nową akcję dla swoich klientów. Ten, kto kupi zabawkę Fisher-Price, otrzyma zwrot 40 złotych na konto. Zabawki...

Podwójna macica – co to jest i jak wpływa na ciążę?

Podwójna macica to wada wrodzona, która polega na nieprawidłowym połączeniu się dwóch przewodów Mullera, z których powstają narządy rozrodcze u płci żeńskiej. W efekcie kobieta ma dwie oddzielne macice, każda z własną jamą, szyjką i jajowodem. Podwójna macica występuje u około 0,1-0,5% kobiet i może być przyczyną niepłodności lub powikłań ciążowych. Jak rozpoznać podwójną macicę, jak przebiega ciąża z tą wadą i jakie są możliwości leczenia?

Odwodnienie u niemowląt – objawy, skutki i postępowanie

Nawadniania dziecka trzeba pilnować zawsze – szczególnie w czasie choroby czy upałów. Zdarza się jednak, że niewystarczająca ilość płynów powoduje odwodnienie u niemowląt. Co w konsekwencji może być dla niego niebezpieczne i zagrażające jego życiu. Jak zatem rozpoznać ten groźny dla zdrowia stan? Jakie mogą być skutki odwodnienia maluszka ? Na te i inne pytania odpowiada w materiale położna Natalia Marcinów laureatka konkursu „Położna na medal”.

Cytologia – badanie, które może uratować życie

Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie wczesnego stadium raka szyjki macicy - jednego z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Dzięki regularnemu wykonywaniu cytologii można zapobiec rozwojowi choroby lub podjąć skuteczne leczenie na czas. Co warto wiedzieć o cytologii i dlaczego jest tak ważna?