-Reklama-

Co powinno się znaleźć w wyposażeniu łóżeczka niemowlaka?

Skompletowanie wyprawki dla dziecka jest zawsze dużym wyzwaniem. Musimy zadbać o to, aby dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie, a jednym z najważniejszych aspektów jest odpowiednie wyposażenie łóżeczka naszego maluszka! Czego nie powinno zabraknąć w tym miejscu? Na jakie akcesoria dla bobasa postawić?

-Reklama-

Bezpieczne łóżeczko to podstawa

Każdy rodzic chce zadbać o to, aby wyprawka dla noworodka była bezpieczna, komfortowa w użytkowaniu i przydatna. W trakcie wyboru łóżeczka i jego wyposażenia, musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo dziecka! Upewnijmy się, czy łóżeczko spełnia określone normy, jest stabilne i dobrze ustawione na podłodze. W tym przypadku przydają się zabezpieczenia przed poślizgiem, które pozwolą utrzymać mebel w stabilnej pozycji. Poza tym znaczenie ma odpowiednia wysokość, dopasowana do wieku maluszka. 

Gdy zdecydujemy się na okrywanie dziecka kołderką, pamiętajmy o tym, że ogromnie ważna jest czystość i higiena kołderki. Każde użytkowane akcesorium powinno być regularnie czyszczone i prane, tak aby zniwelować ryzyko narażenia zdrowia dziecka. Bezpieczne wyposażenie łóżeczka dziecka zapewnia jednocześnie komfort i spokój każdego rodzica. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele akcesoriów różnego rodzaju, a ostateczny wybór jest zawsze zależny od potrzeb maluszka i preferencji rodziców. Sprawdźmy zatem, jak wyposażyć łóżeczko dziecka i zadbać o jego bezpieczeństwo na co dzień!

Przydatne akcesoria w łóżeczku niemowlaka

Faktem jest, że przydatne akcesoria dla dzieci mają za zadanie z jednej strony dawać komfort maluszkom, a z drugiej ułatwiać rodzicom codzienną opiekę. Co powinno znaleźć się w łóżeczku niemowlaka? Okazuje się, że w tym miejscu należy korzystać tylko z tego, co jest niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa pociechy. Zazwyczaj w łóżeczku znajdują się następujące przedmioty:

  • Poduszka – pod materacem możemy umieścić poduszkę klin, która ułatwia oddychanie i zmniejsza ryzyko zakrztuszenia się w trakcie snu. 
  • Materac – wybierzmy średnią twardość i bezpieczne oraz higieniczne materiały. 
  • Prześcieradło – godne uwagi są produkty wykonane z naturalnych materiałów (bawełna, bambus), zapewniające swobodny przepływ powietrza
  • Śpiworek lub kołderka – bezpieczniejsza opcją dla najmłodszych dzieci jest wygodny śpiworek. 

Dodatkowo w pobliżu łóżeczka umieścić można przewijak lub komodę z przewijakiem, dzięki czemu z łatwością przewiniemy dziecko o każdej porze dnia i nocy. Jak widzimy, nie należy przesadzać z ilością akcesoriów w łóżeczku bobasa. Zapomnijmy zatem o miękkich zabawkach, dużej ilości poduszek itp., które mogłyby naruszać komfort i bezpieczeństwo niemowlaka. Dekoracyjne dodatki pozostawiajmy tylko i wyłącznie do zdjęć!

Podsumowując, warto zauważyć, że wyposażenie łóżeczka niemowlaka nie powinno zawierać zbyt dużej ilości elementów. Zachowajmy tutaj absolutne minimum, które nie naruszy spokoju i bezpieczeństwa maluszka w trakcie snu. Dzięki temu także rodzice będą mogli spać spokojnie, gdyż uzyskają pewność, że dziecko ma zapewnioną wygodę w swoim łóżeczku.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również