-Reklama- teddyeddie

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

-Reklama-

Ciężko dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie w świecie bez znajomości języków obcych. Globalizacja to już nasza codzienność. Angielski przydaje nam się w pracy, w podróży, w codziennej komunikacji… Nic dziwnego, że każdy z nas chce, aby jego dziecko potrafiło sobie poradzić z komunikacją w obcym języku, tak jak w ojczystym.

Dlatego też chcemy wam dziś trochę więcej opowiedzieć o metodzie nauki języka, która wykorzystuje naturalne predyspozycje naszych dzieci – Teddy Eddie. Zajęcia te pełne są komunikacji w języku angielskim, gier, zabaw, piosenek, a to wszystko w towarzystwie psotnego misia Teddy Eddie i zaangażowanego lektora. Zachęcamy do pogłębienia tematu.

Razem z Olą Komadą, prezeską Edu Bears chcemy Wam przybliżyć szczegóły skuteczności metody Teddy Eddie, przeznaczonej dla dzieci w wieku 2-7 lat. Oto jej główne założenia.

Zacznij naukę jak najwcześniej

Jeśli chodzi o skuteczną naukę języka, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na wiek dziecka. Im wcześniej rozpoczniemy naukę, tym lepiej. Małe dzieci zdecydowanie łatwiej przyswajają wiedzę. Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2-7 lat, podzielona na poziomy– Najlepiej naukę zacząć jest w przedszkolu. – mówi Ola Komada. – Wtedy nie powstają w nas jeszcze opory takie jak strach przed błędami, obawa, że się pomylimy czy powiemy coś nie tak. Dzieci nawet jak nie znają wszystkich zwrotów, to będą się próbować komunikować. To jest dla nich naturalne.

Forma zabawy, w którą dzieci chętnie się angażują również przekłada się na efekty nauczania.

Dlaczego nauka od przedszkola jest tak ważna?

W tym wieku wszystko przychodzi łatwiej, naturalniej. Angielski traktowany jest na zajęciach jako środek do komunikowania się. Dzięki wielokrotnemu powtarzaniu i utrwalaniu materiału, dzieci kształtują nawyki językowe w sposób naturalny – tak, jak uczą się też polskiego. Forma zabawy stosowana w metodzie Teddy Eddie, w którą dzieci chętnie się angażują, również przekłada się na efekty nauczania.

Trzeba pamiętać, że rozróżniamy 4 podstawowe sprawności językowe: 1. Rozumienie ze słuchu, 2. Mówienie, 3. Pisanie, 4. Czytanie – mówi Ola Komada. – W wieku przedszkolnym, wykorzystujemy maksymalnie dwie pierwsze sprawności. Rozumienie ze słuchu automatycznie przekłada się na mówienie. Dzieci naśladując lektora, zaczynają mówić. Dobrze jest więc zacząć naukę języka, zanim dzieci zaczną się uczyć czytania i pisania, bo to już zupełnie inne procesy. – dodaje nasza ekspertka.

Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2-7 lat. Zajęcia pełne są komunikacji w języku angielskim, gier, zabaw, piosenek, a to wszystko w towarzystwie psotnego misia Teddy Eddie i zaangażowanego lektora.

Pozytywne skojarzenie z językiem

Jak wiadomo, w wieku przedszkolnym dziecko uczy się przede wszystkim przez zabawę i fakt ten jest także wykorzystywany w metodzie Teddy Eddie. Nikt z nas nie lubi być do niczego przymuszany. Jeśli tak się dzieje, robi to niechętnie i tym samym nie mamy też efektów. Spotkanie dziecka z językiem musi odbywać się w sposób jak najbardziej naturalny, zgodny z jego pojmowaniem świata. Tak samo dziecko nabywa każdą inną umiejętność. – W przypadku małych dzieci można zastosować metodę „pełnego zanurzenia”. Lektor mówi w języku obcym i od dzieci też tego wymaga. Jednak, żeby taka lekcja odniosła pozytywny skutek, musi się na niej dużo dziać – dużo piosenek, ruchu, pokazywania – tego, co dzieci lubią. – dodaje nasza ekspertka Ola Komada.

Teddy Eddie stawia na komunikację. Zajęcia są tak organizowane, aby dzieci miały szansę przyswoić wiele elementów języka obcego w podobny sposób, jak uczyły się mowy ojczystej.

Ważnym elementem metody Teddy Eddie jest zabawa, ale nie tylko ta podczas zajęć, także w domu i w czasie naturalnej zabawy. Dziecko uczestniczące w kursie, otrzymuje dostęp do aplikacji edukacyjnej Plac Zabaw. Dzięki której może samodzielnie grać w gry językowe, powtarzając i utrwalając tym samym poznany na zajęciach materiał. Aplikacja daje też możliwość odtwarzania nagrań z lekcji.

Kursanci Teddy Eddie otrzymują dostęp do aplikacji edukacyjnej Plac Zabaw. Dzięki niej dzieci mogą w domu grać w gry językowe, powtarzając i utrwalając poznany na zajęciach materiał, a także odtwarzać wszystkie nagrania z lekcji

Czy języka można nauczyć się szybko?

– Nauka to proces wymagający dużego zaangażowania. Każdy z nas ma inne predyspozycje – dorośli też. Ważniejsze od tempa nauki, jest trzymanie się schematów. Najbardziej istotne jest, by zacząć od rozumienia ze słuchu i mówienia. To jest naturalny etap rozwojowy. Nie da się tego przyspieszyć. Warto na pewno też sobie uświadomić, że jeśli dziecko zdobędzie właściwe podstawy w przedszkolu, „osłucha się” z językiem, to kolejne etapy (czytanie, pisanie, gramatyka) będą po sobie naturalnie postępować. Dziecko będzie korzystało z intuicji, która wykształciła się we wcześniejszych latach – podczas nauki przez zabawę. – mówi Ola Komada. – Ważniejsze od tempa nauki, jest zaplanowanie jej etapów tzw. ścieżka edukacyjna. Powołując się na metodę Teddy Eddie wiem, że dzieci zaczynające kurs w wieku 3-4 lat i kontynuujące naukę w oparciu o kolejne metody Savvy Ed oraz Edward’s League, pod koniec szkoły podstawowej będą na poziomie matury rozszerzonej, czyli poziom B1-B2 według CEFR. – gwarantuje nasza ekspertka.

O metodzie Teddy Eddie

Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2-7 lat. Powstała, kiedy trzy mamy – i jednocześnie metodyczki – bezskutecznie szukały takiej propozycji nauczania przedszkolaków, która spełniałaby ich wszystkie wymagania. Dlatego Teddy Eddie łączy w sobie:

  • przemyślany, merytoryczny plan zajęć;
  • materiał i sposób prowadzenia lekcji, który wzbudza ciekawość i zaangażowanie kilkuletnich dzieci;
  • wytyczne zachowywania standardu nauczania, dzięki czemu lektor z łatwością i swobodą prowadzi zajęcia.
Wzmacnianie przekazywanej treści ruchem i gestem sprzyja lepszemu zrozumieniu i zapamiętywaniu. 

Zobacz opinie innych rodziców o metodzie Teddy Eddie.

Tekst powstał we współpracy z Edu Bears sp. z o.o. sp. k. właścicielem marki Teddy Eddie.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Zwierzę w domu – jak utrzymać czystość i higienę?

Zwierzęta domowe to źródło radości, miłości i towarzystwa dla całej rodziny. Jednak posiadanie psa, kota, królika czy innego futrzastego przyjaciela wiąże się również z pewnymi wyzwaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie czystości w domu. Sierść, błoto, zapachy i plamy to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą się zmierzyć właściciele zwierząt. Jak więc zadbać o higienę i porządek w domu, nie rezygnując z przyjemności związanych z posiadaniem zwierzaka? Oto kilka porad i trików, które mogą pomóc.

Depresja u dzieci – psycholog odpowiada na najważniejsze pytania

Depresja u dzieci to poważny problem. Możesz pomóc swojemu dziecku, jeśli będziesz wiedzieć, jak odróżnić smutek i przygnębienie od depresji, jak postępować w przypadku samookaleczania się, do jakiego specjalisty zwrócić się z prośbą o pomoc i jak wspierać terapię. O depresji dotykającej najmłodszych pisze w swojej najnowszej książce pt. ,,Depresja u dzieci i młodzieży” (wyd. RM), Anna Duman, psycholog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski! „MAVKA SHOW” to wyjątkowe połączenie klasyki i nowoczesności w nieznanym dotąd wydaniu, pełnym wyrazistej choreografii, elementów akrobatycznych i efektów specjalnych. Przepiękną historię dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców, będzie można podziwiać na największych scenach teatralnych naszego kraju już tej jesieni!

Gałganek Aliny – naturalny sposób na katar i zatoki

Katar i zatoki to częste dolegliwości, które mogą utrudniać oddychanie, powodować ból głowy, gorączkę i złe samopoczucie. Zanim sięgniemy po leki czy krople do nosa, warto spróbować naturalnego sposobu na udrożnienie dróg oddechowych - gałganka Aliny. Co to jest, jak działa i jak go zrobić? Oto kilka informacji na ten temat.

Dowiedz się, jak pomóc dziecku cierpiącemu na depresję! Kup tę książkę!

Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś najlepszym rodzicem dla swojego dziecka, nie musisz wiedzieć o walce, jaka toczy się w jego wnętrzu. Przeczytaj tę książkę, by wiedzieć i widzieć więcej. Depresja nie powinna być tematem tabu, szczególnie w czasach, gdy stała się tak powszechna.