-Reklama-

CC jak poród naturalny? Zobacz niezwykły film!

Słyszałyście kiedykolwiek o porodzie przez cesarskie cięcie, który ma wiele wspólnego z porodem naturalnym? W pewnym szpitalu w Anglii takie porody zdarzają się dość często. Musicie to zobaczyć!

-Reklama-

Jeśli myślałyście, że rodzić można jedynie na dwa sposoby – przez cesarskie cięcie lub naturalnie, ten film z pewnością was zaskoczy. Pokazano bowiem na nim, jak – mimo nacięcia brzucha i macicy – umożliwić dziecku niemal samodzielne przyjście na świat.

Jak wygląda to nietypowe CC?

Poród, do którego doszło w Anglii i który możemy obejrzeć na filmiku, bardzo różni się od normalnego cesarskiego cięcia. Choć rzeczywiście, lekarz nacina pacjentce brzuch, nie wyjmuje jednak od razu dziecka. Pomaga jedynie wydobyć główkę chłopca, a następnie – stymuluje ręką macicę kobiety, by maluch samodzielnie wyszedł z brzucha mamy.

Nie ukrywam, film ogląda się nieco dziwnie. Widok wystającej z brzucha głowy dziecka, mina malucha, która wcale nie zdradza oznak jakiegokolwiek dyskomfortu a potem wyprowadzanie chłopca z brzucha mamy poprzez ciągnięcie za jego główkę – to nie wygląda jak typowy poród.

A jednak takie porody praktykowane są już jakiś czas. Powstają publikację na temat „naturalnego porodu CC”. Istnieje więc specjalna technika, którą musi znać lekarz, by fachowo chwycić dziecko a potem prowadzić je do całkowitego opuszczenia macicy. „Naturalny poród CC” jest lepszy dla dziecka niż zwykłe cesarskie cięcie. Pozwalając dziecku złapać pierwszy oddech jeszcze w momencie, gdy się całkiem nie urodziło, zwiększa się szanse na pozbycie się z płuc nadmiaru płynu. Ściśnięte płuca dziecka tylko temu sprzyjają. Jest to adekwatne do sytuacji z porodu naturalnego, gdy dziecko przechodząc przez kanał rodny, na skutek ucisku pozbywa się wód płodowych ze swoich dróg oddechowych. Dodatkowym plusem takiego porodu jest zmniejszenie krwawienia po nacięciu macicy, bo dziecko to krwawienie w pewnym sensie tamuje. Samo cięcie jest również mniejsze niż w przypadku normalnego porodu CC.

Zobaczcie, jak to wygląda naprawdę!

Zobacz jeszcze:

Jak wygląda CC?

Czy CC boli?

Poród dziecka w worku owodniowym – film

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Odpowiedz na proste pytania i zgarnij szczoteczkę elektryczną dla siebie i dziecka!

Przed wami kolejna super okazja. Tym razem możecie w łatwy sposób zgarnąć szczoteczkę elektryczną Oral-B dla siebie i dziecka. Wystarczy odrobina szczęścia!