-Reklama-

CC jak poród naturalny? Zobacz niezwykły film!

Słyszałyście kiedykolwiek o porodzie przez cesarskie cięcie, który ma wiele wspólnego z porodem naturalnym? W pewnym szpitalu w Anglii takie porody zdarzają się dość często. Musicie to zobaczyć!

-Reklama-

Jeśli myślałyście, że rodzić można jedynie na dwa sposoby – przez cesarskie cięcie lub naturalnie, ten film z pewnością was zaskoczy. Pokazano bowiem na nim, jak – mimo nacięcia brzucha i macicy – umożliwić dziecku niemal samodzielne przyjście na świat.

Jak wygląda to nietypowe CC?

Poród, do którego doszło w Anglii i który możemy obejrzeć na filmiku, bardzo różni się od normalnego cesarskiego cięcia. Choć rzeczywiście, lekarz nacina pacjentce brzuch, nie wyjmuje jednak od razu dziecka. Pomaga jedynie wydobyć główkę chłopca, a następnie – stymuluje ręką macicę kobiety, by maluch samodzielnie wyszedł z brzucha mamy.

Nie ukrywam, film ogląda się nieco dziwnie. Widok wystającej z brzucha głowy dziecka, mina malucha, która wcale nie zdradza oznak jakiegokolwiek dyskomfortu a potem wyprowadzanie chłopca z brzucha mamy poprzez ciągnięcie za jego główkę – to nie wygląda jak typowy poród.

A jednak takie porody praktykowane są już jakiś czas. Powstają publikację na temat „naturalnego porodu CC”. Istnieje więc specjalna technika, którą musi znać lekarz, by fachowo chwycić dziecko a potem prowadzić je do całkowitego opuszczenia macicy. „Naturalny poród CC” jest lepszy dla dziecka niż zwykłe cesarskie cięcie. Pozwalając dziecku złapać pierwszy oddech jeszcze w momencie, gdy się całkiem nie urodziło, zwiększa się szanse na pozbycie się z płuc nadmiaru płynu. Ściśnięte płuca dziecka tylko temu sprzyjają. Jest to adekwatne do sytuacji z porodu naturalnego, gdy dziecko przechodząc przez kanał rodny, na skutek ucisku pozbywa się wód płodowych ze swoich dróg oddechowych. Dodatkowym plusem takiego porodu jest zmniejszenie krwawienia po nacięciu macicy, bo dziecko to krwawienie w pewnym sensie tamuje. Samo cięcie jest również mniejsze niż w przypadku normalnego porodu CC.

Zobaczcie, jak to wygląda naprawdę!

Zobacz jeszcze:

Jak wygląda CC?

Czy CC boli?

Poród dziecka w worku owodniowym – film

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również