-Reklama-

Bajeczka „skiddoü i Przyjaciele – książeczka, która czyni wiele dobra

-Reklama-

Bajeczka „skiddoü i Przyjaciele. Leśna Przygoda” trafiła już do pierwszych małych czytelników. Budzi duże zainteresowanie – również ze względu na oryginalną formę. Jak jednak zrodził się pomysł, by wydać własną bajeczkę? Zapraszamy Was do rozmowy z Weroniką Pawlińską – Dyrektor Zarządzającą marki skiddoü.

Skąd pomysł na wydanie bajeczki?

Wydanie oryginalnej bajeczki było moim marzeniem od lat! Dlatego cieszę się, że mam zespół, który bardzo ochoczo zaakceptował pomysł i podszedł do niego niebywale kreatywnie, stając się tym samym współtwórcą tego wyjątkowego projektu.

Zaczęliśmy szukać możliwości. Okazało się, że pomysł czekał tuż za rogiem! Nasi bohaterowie marki, pluszaki – skiddoü, Bernt i… no właśnie…, sami przekonajcie się, kto jeszcze, aż prosili się o własną historię. Zapragnęliśmy ożywić naszych towarzyszy dziecięcej codzienności, by uczynić historię marki kompletną. W „skiddoü i Przyjaciele. Leśna Przygoda” wybrzmiewają wszystkie nasze wartości.

Możesz rozwinąć tę myśl?

Bajeczka powstała, by pomóc rodzinom doceniać małe radości, krótkie momenty – kilkanaście minut spędzonych nad książeczką wspomaga w zacieśnianiu więzi. To szansa na realizację w codzienności postulatów filozofii hygge, a tym samym radość i uśmiech. Nie zapomnieliśmy również o pobudzających do rozwoju walorach edukacyjnych – stąd forma, która ma zachęcić do poznawania leśnych zwyczajów, zainteresować, przyciągnąć uwagę. Nawet wykorzystanie akwarelowych rysunków ma tutaj znaczenie. Pragniemy inspirować dzieci do samodzielnego podejmowania prób malarskich, rysowania, rozwijania kreatywności.

No właśnie, co z tą formą? Wykorzystaliście rozwiązanie, którego trudno szukać w wielu wydawnictwach.

Książeczka faktycznie wykorzystuje wielopoziomową strukturę, która w połączeniu z historią dostarcza ogromnej rozrywki. Celem dla nas było jednak motywowanie rodzin do alternatywnego spędzania czasu wolnego – z dala od ekranów. Dlatego ważne było, by pobudzić dziecięcą ciekawość, wyobraźnię, aktywować chęć odkrywania, poznawania leśnych zakamarków. W naszej bajeczce każda strona odsłania nową tajemnicę. Nawet drukarze określili nasz projekt jako niespotykany – pierwszy raz w swojej 30-letniej karierze mieli okazję składać taką książkę.

Efekt jest niesamowity, dlatego łatwo stwierdzić, że bajeczka wymagała ogromnego nakładu pracy, musi mieć stojącego za nią kreatywnego, pełnego pasji, zaangażowania autora.

Oczywiście! Cały #yellowteam skiddoü oraz duże grono specjalistów, dobrych duszków, które zechciały wspierać nas w spełnianiu marzeń – swoich, rodzicielskich i dziecięcych. Na ogromne wyróżnienie i podziękowania zasługuje Paulina Ohde – nasza koleżanka z zespołu, która na co dzień odpowiada za obszar związany z administracją, a jako doświadczona mama świetnie odnalazła się w roli project managera bajkowej opowieści. W zasadzie dzięki niej proces wydawniczy zakończył się sukcesem, toona połączyła ze sobą wszystkie elementy, dopięła zadania, nasyciła książeczkę pełnią zaangażowania.

Ogromne wsparcie zapewniły również nasze ambasadorki – Anna Dereszowska użyczyła swojego głosu podczas nagrywania audiobooka, a Monika Działowska na każdym etapie dzieliła się wskazówkami, jak pozytywnie wpływać na rozwój dziecka poprzez lekturę. Odpowiadając zatem na pytanie – autorem są… rodzice.

Książeczka, audiobook i e-book są już dostępne. Jakie są kolejne plany związane z wydawnictwem?

W tym momencie skupiamy się na działaniach związanych ze „skiddoü i Przyjaciele. Leśna Przygoda” – to nadal nie koniec naszych pomysłów, bowiem 20% zysków ze sprzedaży audiobooka zostanie przekazane organizacji SOS Wioski Dziecięce. Maluchy potrzebują ogromnej pomocy – szczególnie teraz! Właśnie dlatego w najbliższym czasie będziemy skupiać się na sprzedaży bajeczki. A co będzie dalej? Zobaczymy – na pewno wśród naszych pluszaków jest jeszcze wielu bohaterów, którzy chętnie dadzą się porwać w wir przygód.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Odbierz darmową bransoletkę! Liczy się kolejność zgłoszeń!

Kolejna niezwykła okazja dla wszystkich mam! Bebiko właśnie rozdaje piękne bransoletki ze złotymi serduszkami. Zgłoś się po swoją!

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.