-Reklama-teddyeddie

Bądź w kontakcie z dzieckiem bez kupowania mu telefonu

Bronisz się przed zakupem dziecku komórki, a jednak chcesz mieć z nim kontakt, gdy jest poza domem? Wyposaż je w wielofunkcyjny zegarek, dzięki któremu twoje dziecko będzie mogło się z tobą komunikować, a ty mieć kontrolę nad tym co robi.

-Reklama-

Dlaczego kupowanie telefonu dziecku nie zawsze jest dobre?

Wielu rodziców staje w pewnym momencie przed dylematem, czy kupić swojemu dziecku telefon. O smartfona proszą już przedszkolaki, choć dla nich to po prostu źródło rozrywki. W telefonie są filmy, bajki, zdjęcia, muzyka i gry, co czyni telefon po prostu zabawką. Niestety – zabawką, która szybko uzależnia i zaczyna wypełniać wolny czas. Zjawisko uzależnienia dziecka od telefonu staje się coraz powszechniejszym problemem, dlatego i granica wieku, gdy pociecha domaga się własnego urządzenia ciągle się obniża. A to już powód do zmartwienia.

Innym problemem związanym z zakupem telefonu dziecku bywa sam fakt, że to przedmiot wartościowy. Przeciętna cena komórki to tysiąc złotych, a to już duże obciążenie dla domowego budżetu. Często rodzice biorą telefon w abonamencie, ale to i tak rodzi spore miesięczne koszty, na które nie zawsze są przygotowani. Trzeba też pamiętać, że dzieci nie pilnują urządzeń, nie zawsze też o nie dbają, więc mogą łatwo je gubić lub przypadkowo zniszczyć. Dochodzi do tego ryzyko kradzieży. Dzieci bywają łatwymi ofiarami kieszonkowców.

Co zamiast telefonu?

Choć telefon według rodziców miał dziecku służyć do komunikacji, najczęściej wykorzystywany jest do zabawy. Szczególnie przez dzieci, które nie dojrzały do jego posiadania. Kilkulatkowi trudno jest zaakceptować ograniczenia czasowe związane z zabawą na telefonie i fakt, że kupione mu urządzenie ma głównie służyć do komunikacji z rodzicami, gdy przebywa z dala od nich. W takiej sytuacji, jeśli zależy nam na kontakcie z dzieckiem, zamiast ulegać modzie na kupowanie smartfona, warto rozważyć zakup dziecku wielofunkcyjnego zegarka.

Zegarek typu smartwatch świetnie zastępuje telefon komórkowy. Umożliwia nie tylko komunikację dziecka z rodzicem na odległość, ale również zapewnia mu większe bezpieczeństwo, gdy pociecha przebywa z dala od swoich opiekunów. Taki smartwatch dla dziecka nie posiada możliwości surfowania po internecie, nie ma w sobie gier czy aparatu. Funkcje, które oferuje, to te uznawane przez rodziców za najbardziej potrzebne.

Smartwatch świetnie sprawdzi się:

 • gdy dziecko jest zbyt małe lub jeszcze nie dojrzało do świadomego korzystania z telefonu komórkowego,
 • gdy dziecko zaczyna być samodzielne (np. samodzielnie wychodzić na plac zabaw, do koleżanki czy wyjeżdżać na kolonie),
 • gdy jako rodzice po prostu chcemy mieć kontakt z dzieckiem i kontrolę nad tym, gdzie nasza pociecha w danej chwili przebywa,
 • gdy dziecko jest roztargnione i często gubi swoje rzeczy,
 • gdy dziecko chce posiadać telefon tylko po to, by na nim grać,
 • gdy nie jesteśmy gotowi na duże wydatki.

Smartwatch – jakie ma funkcje

Smartwatch wygląda jak nieco większy zegarek elektroniczny. Posiada cyfrową, dotykową tarczę, na której wyświetla się godzina. Dotykając tarczy zegarka, można jednak uruchomić inne jego funkcje. Dobry smartwatch dla dziecka taki jak np. Calmean Child Watch powinien posiadać następujące funkcje:

 • lokalizator (dobrze, gdy lokalizacja urządzenia jest zapisywana bez limitu czasowego, nie tylko na bieżąco),
 • odbieranie i nawiązywanie połączeń telefonicznych,
 • nasłuch
 • budzik
 • zegarek cyfrowy
 • licznik kroków
 • SOS (przycisk szybkiego wzywania pomocy)
 • bezpieczne strefy (ustalenie stref, poza którymi dziecko nie powinno się znaleźć)
 • czat (możliwość odbierania przez dziecko wiadomości tekstowych)
 • system nagradzania (możliwość wysyłania dziecku serduszek, jako pozytywna motywacja).

Smartwatch – jak działa?

Sam zegarek jest banalny w obsłudze i każdy kilkulatek szybko nauczy się z niego korzystać. Jako rodzice musimy jedynie wykonać niezbędne ustawienia np.wgrać do niego ważne numery telefonów i ustalić bezpieczne strefy. Każdy zegarek posiada kartę SIM, która wymaga ładowania.Cieszy fakt, że to o wiele niższe kwoty niż w przypadku abonamentu telefonicznego.

By korzystać z funkcji smartwatcha, rodzic musi zainstalować sobie w telefonie aplikację, dzięki której będzie mieć dostęp do wszystkich danych wysyłanych przez zegarek. Aplikacja CALMEAN CONTROL CENTER jest darmowa i intuicyjna. Dzięki niej można zarządzać zegarkiem na odległość np. ustawić bezpieczne kontakty w telefonie czy wyznaczyć bezpieczne strefy pobytu naszej pociechy. Aplikację można pobrać zarówno z Google Play, jak i AppStore.

Lokalizator – do czego się przydaje?

Dzięki usłudze lokalizacji jako rodzice mamy możliwość kontrolować to, gdzie znajduje się nasze dziecko. To świetne rozwiązanie, gdy nasza pociecha przebywa poza domem np. idzie do szkoły, jest na placu zabaw czy wyjeżdża na wakacje. Lokalizator sprawdza się również wtedy, gdy jesteśmy z dzieckiem w jakimś tłocznym miejscu i dziecko się od nas odłączy. Zamiast wpadać w panikę, można sprawdzić gdzie znajduje się nasza pociecha i skontaktować się z nią przez zegarek. Lokalizator przychodzi z pomocą też nam dorosłym. Poza lokalizowaniem dzieci, możemy np. lokalizować swoje wartościowe przedmioty. Do takich na pewno należą bagaże. Wystarczy małe urządzenie przyczepione do walizek, by wiedzieć gdzie się w danej chwili znajdują. Uniwersalny lokalizator GPS to także super rozwiązanie dla posiadaczy zwierząt, które lubią chodzić własnymi ścieżkami. Wodoodporne urządzenie Pet Tracker świetnie się sprawdzi w przypadku zagubienia się zwierzęcia. Warto dodać, że wszystkimi funkcjami można zarządzać z poziomu jednej aplikacji CALMEAN CONTROL CENTER do której można dodać zarówno zegarki jak i pendanta oraz pet trackera.

art. sponsorowany

 

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Poranione brodawki podczas karmienia piersią – jak sobie poradzić?

Karmienie piersią jest naturalnym i zdrowym sposobem żywienia dziecka, ale może być również bolesne i nieprzyjemne dla matki. Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się karmiące kobiety, są poranione brodawki. Co je powoduje, jak im zapobiegać i jak je leczyć?

Noszenie dziecka na rękach – potrzeba czy rozpieszczanie?

Noszenie dziecka na rękach to jeden z najbardziej naturalnych i instynktownych sposobów okazywania mu miłości, troski i poczucia bezpieczeństwa. Jednak niektórzy rodzice obawiają się, że przez zbyt częste noszenie mogą rozpieścić swoje dziecko i zaszkodzić jego rozwojowi. Czy tak jest naprawdę? Czy noszenie na rękach ma same zalety, czy też niesie ze sobą jakieś ryzyka? Sprawdźmy, co mówią na ten temat eksperci i badania naukowe.

Zwierzę w domu – jak utrzymać czystość i higienę?

Zwierzęta domowe to źródło radości, miłości i towarzystwa dla całej rodziny. Jednak posiadanie psa, kota, królika czy innego futrzastego przyjaciela wiąże się również z pewnymi wyzwaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie czystości w domu. Sierść, błoto, zapachy i plamy to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą się zmierzyć właściciele zwierząt. Jak więc zadbać o higienę i porządek w domu, nie rezygnując z przyjemności związanych z posiadaniem zwierzaka? Oto kilka porad i trików, które mogą pomóc.

Depresja u dzieci – psycholog odpowiada na najważniejsze pytania

Depresja u dzieci to poważny problem. Możesz pomóc swojemu dziecku, jeśli będziesz wiedzieć, jak odróżnić smutek i przygnębienie od depresji, jak postępować w przypadku samookaleczania się, do jakiego specjalisty zwrócić się z prośbą o pomoc i jak wspierać terapię. O depresji dotykającej najmłodszych pisze w swojej najnowszej książce pt. ,,Depresja u dzieci i młodzieży” (wyd. RM), Anna Duman, psycholog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski! „MAVKA SHOW” to wyjątkowe połączenie klasyki i nowoczesności w nieznanym dotąd wydaniu, pełnym wyrazistej choreografii, elementów akrobatycznych i efektów specjalnych. Przepiękną historię dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców, będzie można podziwiać na największych scenach teatralnych naszego kraju już tej jesieni!